Dan Morgan zastává mnoho rolí. Je to oddaný manžel, milující otec a úspěšný prodejce aut. Býval i nájemným vrahem. Když jej dostihne vlastní minulost, musí vzít svou nicnetušící rodinu na výlet, jaký nemá obdoby. (Apple TV+)

kenkaku

Filmy jako je tenhle mají jeden problém, než se “začne něco dít” nastává povinná seznamovačka. Ta tady trvá jen 15 minut (super), jenže… ona po těch 15ti minutách nekončí, ale “dává si pauzu”. Díky myšlence filmu (rodina nic neví) se střídají momenty akce/nuda s mechanickou přesností ještě následující hodinu. Nemluvě o tom, že scenáristicky je to strašně laciný… (obsadit “kvéčko” a tvářit se,  že jde o bezvýznamný štěk… všechno špatně). Tím se dostávám ke castingu. 2x špatně. Tady nenarážím na rodiče (Michelle je 47… kéž by moje partnerka vypadala v 47 taky takhle - nebo klidně i v 37…). To samé Marky Mark (52 fakt?). Hnus je ta ropucha co si pamatuju z FTWD. Ta pachuť zůstala. A mladej mi taky nesedl (i když vtip na jeho skutečné jméno - Van - mě fakt pobavil :)). Zase nutno uznat, diverzity and inclusion manager přistoupil k práci střízlivě a nedíváme se na multikulturní bizár. To se zase ocenit musí. 3,5 matematicky nahoru. ()

M.i.k.e

zábavná rodinná komediálně akční blbina, která si nehraje na nic víc než je. Příběhově je to sice plné všemožných klišé, ale Wahlberg je jako bývalý vládní zabiják, který je po skoro dvaceti letech skrývání odhalen díky random fotce z pouti, fajn a evidentně ho bavilo tohle točit. Žádné velké dějové zákruty se nekonají a všechno nakonec dopadne přesně tak jak má, ale nemůžu říct že by mě Plán pro rodinu nebavil. Potenciál oddechovky pro celou rodinu naplnil celkem v pohodě...65% ()

Malarkey

Dle předpokladů naprosto odpočinková záležitost, která tady byla tisíckrát, ale i po tisící první si u ní divák s radostí odpočine. Nečekejte zázraky. Prostě rodinnej akčňák, kterej se ve filmografii Marka Wahlberga ztratí, ale zároveň to nebude ztráta času. Je to technicky způsobilé a vtipné tak akorát, takže plán na večer je tu jasný. ()

gemi

Absolutně nenáročná jednohubka, která mohla být fajn akčňákem, kdyby se tolik netlačilo na komediální linku. Snaha o humor to posouvá úplně mimo realitu. Při automobilové honičce, při které Marky Mark smykuje a likviduje zabijáky, zatímco jeho rodinka poklidně spí v driftujícím autě, jsem jenom koulel očima. Škoda. Ale jako film po těžkém dnu v práci, kdy je potřeba vypnout mozek, poslouží výborně. ()

johnsnow

Príjemné prekvapenie. Je síce pravda, že u akcie mi chýbalo R-ko ale inak to bohato vynahradzuje slušný humor a fajn herecký výkonný hlavnej pätice. Hinds a Q tu majú iba také šteky, a u Hindsa cením, že ostáva vo vážnej rovine celú dobu. Prvé 2/3 fajn, ale po vyložený kariet to dostáva jedno klíše za druhým. Ale stále slušný jednohubkový nadpriemer. ()

• Malého Maxe Morgana hráli ve filmu dvojčata Iliana Norris a Vienna Norris. (raininface)
  • Natáčalo sa od októbra 2022 v štáte Georgia (Atlanta, Canton, Clermont). Letecké zábery, ku ktorým bola použitá helikoptéra, vznikli v novembri 2022 v centre Buffala, New York. (Arsenal83)
  • Krstné meno na Kyleovom (Van Crosby) falošnom pase je „Van“, čo je aj hercovo krstné meno v skutočnom živote. (Arsenal83)