Začínajúca reportérka a ostrieľaný novinár bojujú nielen o miesto na titulných stránkach, ale aj o vlastný život. Naháňačka za senzačným odhalením je stále nebezpečnejšia... Peter Brackett, novinárske eso z denníka Chicago Herald, sa po dlhých rokoch znova ocitne v uliciach, aby osobne spracoval novú reportáž. Oveľa radšej by však sedel v kancelárii za svojím stolom, pretože investigatívna žurnalistika nie je jeho obľúbená parketa a v súčasnosti sa chystá úspešne vstúpiť veľkej literatúry. Sabrina Petersonová, začínajúca ambiciózna reportérka z konkurenčného denníka Globe, ešte len čaká na svoju prvú veľkú príležitosť, s ktorou sa chce prebojovať na titulnú stránku. Obaja reportéri sa prvýkrát stretnú pri vyšetrovaní veľkého železničného nešťastia. Renomovaný Peter podcení situáciu aj schopnosti snaživej začiatočníčky, ktorá zachytila sľubnú stopu, signalizujúcu veľkú tému pre palcové titulky. Petrova ctižiadosť sa prítomnosťou Sabriny opäť prebudí a spolu pátrajú po príčinách havárie, skúmajú, čí život mal byť ohrozený a aké záujmy sú v jej pozadí. Súperiaci novinársky tím Brackett - Petersonová čoskoro zistí, že ich zvedavosť sa pre kohosi stala krajne nepohodlná. Ale ani vo chvíli, keď im ide o život, nedokážu celkom potlačiť svoje konkurenčné záujmy, ktoré robia z ich spolupráce veľmi dobrodružnú a nebezpečnú súťažnú hru. Najatí vrahovia sú stále dotieravejší a doženú ich až do svadobnej siene, ale exkluzívna reportáž stále nie je dokončená. Kľúč k poslednému dejstvu a celému prípadu držia skorumpovaní bossovia chemického koncernu, kam Sabrina v odvážnej sólo akcii preniká. Ale Peter ju samotnú v problémoch istotne dlho nenechá... (TV JOJ)

Pecival

Tři a půl tentokrát. Tenhle film je ideální pohodička na sobotní odpoledne. Neurazí ani nijak výrazně nenadchne, ale je docela zábavný. Ústřední duo je sympatické, mám navíc rád Nolteho takže se na to vždy rád podívám a baví mě to i po několikáté. ()

Paity

Pro mě velice příjemné překvapení. Dvojice Nick Nolte a Julia Roberts si překvapivě rozumí a na filmu se to také odrazí. Zábava, napětí i nějaká ta romantika jsou průsečíkem tohoto filmu. ()

farfalla

Romantická kriminální komedie. Tvůrci do příběhu toho chtěli dostat hodně, ale scénář to všechno nepojal. Není to vysloveně špatný film, jenom je takový nemastný-neslaný. Nick Nolte a Julia Roberts přidávají alespoň jednu hvězdičku. ()

IBBY

...je to tak strašně strašně strašně prvoplánová romantika ale já stejně nemůžu jinak a davám tři* protože chemie mezi Julii a Nickem funguje na jedničku... ()

zabro

On z jednech novin. Ona z tech druhych a navic konkurencnich. Jak jinak to muze zkoncit? No prece velikanskou laskou mezi novinari.Jinak prumer. Nenadchne,ale ani nezklame. ()

helloween93

Pohodovka na nedělní odpoledne s J. Robertsovou a už lehce oteklým Noltem. Dva ambiciózní novináři jsou nuceni se spojit a odhalit "mléčnou aféru." 3* ()

MickeyStuma

Peter Brackett a Sabrina Peterson jsou dva konkurenční novináři z Chicaga. On je profesně již v podstatě veterán, ona ještě sice mladá, avšak neméně úspěšná. A oba přes počáteční rivalitu spojí kauza spiknutí velké chemické společnosti, která začne vlakovým neštěstím. Příběh solidně napsaný poukazující nejen na novinářskou profesionální práci. Vážnost děje je odlehčena úsměvnými situacemi, které tak nějak vyplynou a když se přidá ještě romantická atmosféra, dostaneme vcelku příjemný snímek s tahouny jako je Nick Nolte a Julia Roberts. Absolutně v ničem se netlačí na pilu, děj je jednoduchý a přirozeně plynoucí. Téměř dvouhodinová stopáž uběhne jako nic a coby veselá romantická komedie s thrillerovými prvky zanechá odpočinkový divácký zážitek. ()

D.Sleeper

Komedie, kde nejde o kvalitativně nevýraznou kulisu (novinářská rivalita okořeněná útěkem před zabijáky), ale o velmi slušně fungující "dialog" mezi Noltem a Robertsovou. Díky tomu považuji tento počin za lehčí nadstandard a s přihlédnutím k nepochopitelně nízkému celkovému hodnocení, nemohu jinak, než zaokrouhlit na **** ;-) ()

bearmeedek

Nenáročný film, a z dnešního pohledu nebýt dvou hereckých jmen, tak by to bylo asi horší. Jinak si při takovém filmu člověk uvědomuje, jak ve starých filmech byli milovníci téměř vždy postarší (v tomto případě Nick o 27 let od Julie) oproti ženám, které po nich šílely. A to i v českých filmech. ()

Rodin

Strašidelně pitomé. Tedy viděl jsem to jen jednou a opakovat ten zážitek nehodlám, ale tohle byly opravdu ztracené dvě hodiny. Dvě hvězdičky jsou tady za herecké obsazení, jako vždy se musím na dálku otřít o Julii Roberts, která prostě neumí a je zcela obvyklým způsobem příšerná. ()

PlayEasy

Novináři zbožňují trable, my zase napínavé ale i zábavné krimi komedie a když se tam přidá ještě špetka romantiky, není si na co stěžovat. Nevíme, možná dáváme tohle vyšší hodnocení, protože jsme se právě vrátili z dovolené, čili jsme půl druhého týdne neviděli jediný film a na tohle jsme se velmi těšili. Každopádně je to vydařená, chvílemí zábavná, chvílemi napínavá a svižná jednohubka podobná Orlovým právům, které se nám taktéž líbily. A navíc Julia vždy všechno o kousek zdvihne :) 70% ()