Ta paidia tou Diavolou

• Veľká Británia Island of Death (viac)

Prostý děj tohoto filmu rozehrává zejména řadu násilností, zvrácených aktivit a úchylností, které páchá dvojice přijíždějící na jeden z řeckých ostrovů. Mladíka a dívka napadají obyvatele ostrova, mučí je a vraždí. Dívka občas některé mužské potencionální oběti před tím ještě svede. Mladík si svoje brutální a násilné činy stále ospravedlňuje vnitřním zvráceným pseudofilosofickým monologem.

Ve své době se jednalo o velice kontroverzní film, který vzbudil ohlas pobouření. (Flipnic)

snob odpad!

Nijaké násilí bez jakékoliv myšlenky. Jen prosté poukázání na fakt, že kreténů je na světě neskutečné množství. Včetně filmového štábu, který se tomuhle plivanci s péčí jistě ohromující pověnoval. ()

destroy83

Velmi dobrý kousek z explotační vlny 70-tých let. Řecký režisér přivádí diváka na jeden malý ostrov své domoviny ve společnosti pořádně vyšinuté partnerské dvojice, která následně předvádí na poklidném ostrůvku pořádnou porci úchylné brutality. Snímek, ač je jeho hlavním cílem pořádně provokovat případné obecenstvo, je překvapivě technicky velmi zdařilý. Herecké výkony také nejsou zdaleka nejhorší a hudební stránka dílka je přímo bombastická. Samotný příběh je krvavým putováním ústřední dvojice po přístavní vesničce na ostrově za doprovodu všech možných zvráceností čítající širokou paletu šokujících scén od zoofilie, přes hetero i homo rape až k ukřižování či pálení mrtvoly. Tvůrce skrze své dílko pere do diváka naprosto vše, co má film podobného ražení obsahovat: drogy, sex, násilí a vraždy. Celé je to zabalené do uceleného, co se týče brutality, stupňujícího se vyprávění s úsměvným koncem, který jen podtrhuje řadu vtipných momentů, které tu a tam na diváka mezi porcemi nechuťáreň vybafnou. Dílko krom nesporné originality disponuje také ohromným nadhledem. Pro fanoušky podobné filmařiny jasná volba na nedělní poklidné odpoledne. Hodnotím zaslouženými čtyřmi hvězdami. ()

majo25

Exploitation na grécky spôsob. Amatérsky vyzerajúce spracovanie plné vrážd, sexu, násilia a kontroverzných záležitostí. Spomeniem hlavne nechutnosti ako incest, homosexuálny sex, homosexuálne znásilnenie a bohužiaľ aj sodomia spáchaná na malom jahnňati, ktoré je následne dobodané nožom - asi aby ako svedok neprezradilo páchateľa. To všetko vďaka účasti psychopatických amerických dovolenkárov na gréckom ostrove. Keby to bolo aspoň naopak. Do toho hrozná hudba. Vyskytne sa tu pár pekných bobríkov a aj vraždy sú celkom originálne, najviac asi tá na lietadle, ale inak je to riadna eurokravina s jednoduchým cieľom šokovať. ()

Radiq

Takoví normální zabijáci, takoví normální úchyláci. Je to tam prostě samá ....fílie. Když nevíte coby, buzny, lezby, drogy. Ultra násilí a mluvené myšlenky chlapa mi připomněly Mechanickej pomeranč, příběh ale mač jednodušší. Ta jeho žena byla nesmírně sexy, ale teda doma bych to s takovou povahou asi nechtěl. Hlášky typu: | "Pojď se milovat. Tady." "Jenom my dva?" "Ano." "Pane na nebi. Jak perverzní!" | nebo "Bůh nepomáhá zvrhlíkům." stojí za to. Taky se přiučíte práci s buldozerem nebo jak se hasí vápno. No a ten závěr... No prostě celej film. Ale upřímně, je to sice hromada zhovadilostí, větší úchylárnu jsem asi neviděl, ale mylsím, že je to kult. Aspoň jsem se u toho bavil. Pak jezděte do Řecka na dovolenou... PS: po shlédnutí filmu a čtení některých komentářů vidím, že Kusko.t2 má stejný názor jak já... ()

HorrFi

Asi nemá cenu psát, že běžnej divák tenhle film vůbec neocení, ale ocení ho lidi který jen tak něco nerozhodí, protože tady je těch brutalit a úchyláren víc než dost.. sice mi přišlo, že chvilkama to nemělo hlavu ani patu ale vtáhlo mě to do děje a to je to hlavní.. jenom ta hudba se mi tam vůbec nehodila a pokazila mi celkovej dojem z toho filmu.. jsem rád, že jsem to už konečně viděl ()

sedm.1

Po přečtení recenze na Studni jsem si řekl,že tenhle film musím prostě mít.Něco tak kontroverzního,ujetýho a šokujícího,mě nemůže minout.Po dlouhém shánění se mi to podařilo a výsledek byl ten,že jsme shlédl jednu z největších sr***k vůbec.Většinu filmů takové kvality vypínám hned po deseti minutách,tady jsem stále čekal,že prostě něco musí přijít,protože ten film nějaké to "jméno" v určitých kruzích prostě má.Nepřišlo vůbec nic :-(.Jen velké ZKLAMÁNÍ!!!Nechápu,nerozumím. ()

Arkanoid

Zvuky titulkov preberú každého. Po nich začíname rozprávačom, záberom na starú hrubú knihu, po nej strih bieleho svetla kľajúceho oči ako brnenie rytierov neskoršieho Excaliburu. Tento rozprávač ale momentálne volá o pomoc. Jeho rozprávanie je oveľa pokojnejšie a sústredenejšie, ako jeho krik. Celia, ktorú volá o pomoc, len krúti hlavou a prežúva. Mykonos, 365 kostolov. Znie to ako raj. Pesničky, síce americké, ale dodávajú atmosféru bezstarostnosti, ako aj chlapec naháňajúci káru, či biele domy s úzkymi uličkami a balkónmi. Tento pár nie je tradičný. Bez ľudí naokolo volá hlavný hrdina svojej matke v telefónnej búdke počas rýchlovky so ženou, ktorú náhodnému cudzincovi predstaví ako svoju sesternicu. Hlavný hrdidna Christopher sa celkom uveriteľne rozčuľuje pri cudzincovi, že čo si myslí o Celii, nad mladou ženou rajtujúcom na od nej staršom mužovi. Po rannom odmietnutí zo strany Celie zaujme jeho pozornosť kozliatko, ktoré využije sexuálnym, aj krvavým spôsobom. Celia zasa zvedie cudzinca, s ktorým večerali, len aby ich on mohol pri sexe fotiť a potom sa na ňom brutálne vybúriť. Pri fotení sexu tu máme slideshow, ktorej prevedenie je uhrančivé, pri ukrižovaní zasa znie nebeská hudba. Naháňanie tučného homosexuála za šera úzkymi uličkami so šabľou vysoko nad hlavou je skôr komediálne ako napínavé, ale samozrejme baví. Zaujmú dialógy nepasujúce ku scénam, povedané v iných scénach, ako vidíme. Film nemá pointu, možno tak ohľadom karmy, ale baví svojimi perverznými nápadmi. ()

Vaklaf

Historický exploitation. Přehnaný gore rozhodně nečekejte, až mám pocit, jestli jsem náhodou neviděl nějakou ořezanou verzi, ale asi ne. Spíš v tý debě nebyly ještě brutality tak rozjetý. Snaha šokovat rozhodně nechyběla, i když už to dneska takovou sílu nemá. Holt už mám nakoukaný podstatně větší prasárny. Nicméně jsem se bavil velmi dobře. Co se (zcela jednoduchýho) děje týče, jde o to, že na jeden malý řecký ostrůvek přijíždí mladý páreček, jehož mužská polovička má silnou potřebu zbavit ho všech dekadentů. No, sám taky neni zrovna světec, spíš naopak. Na ději to rozhodně založené neni, v zásadě je to i poměrně předvídatelné, ale to ani nevadí. Já byl spokojen. ()

Ricky_CZ

"Taková správná úleťárna" s naprosto úžasným hudebním doprovodem (romantickým, skoro jako u Kanibalů). Na dnešní dobu jde spíše o grotesku, než o horor a to je přesně to, co se mi na těchto filmech líbí. Je to sranda... ()

mosnak odpad!

Jeden z těch dalších ohavných filmů z let 70´ a 80´. Pravdou je ,že větší nechutnost jsem už viděl, ovšem i přes to se omlouvám všem předchozím filmům, které jsem označil titulem (že se jedná) o ohavnou sračku. Toto je ohavná sračka (absolutně nechápu,jak někdo může tomuto smínku dát 5 hvězd - zvrácenost)! 0% A to jsem byl letos v Řecku na dovolené :-))) ()

foundation odpad!

Nechutne?Sokujuce?Zvratene? Ale kdeze kdeze kdezee..Iba jeden ubohy totalne samoucelny pokus o natocenie akehosi ,,udajne,, strasne skandalneho filmu. Pravdu povediac ten film nedokazal zaujat ani znechutit, on vlastne nedokazal vobec nic. 2 hodiny absolutnej a do neba volajucej NUDY. Este ani tie pokusy o soft porno nedokazal reziser natocit poriadne a to uz je co povedat. Jeden z najhorsich filmov aky som kedy videl :D ()

Pekisan

Typkovi asi mamina mydlila prilis dlho pindura a tak si svoje komplexy riesi vrazdenim uchylakov. Pomaha mu jeho (velmi spekna) zena. Napad nie zly, je zabity strasne pomalym tempom a pribehom rozpovedanym na urovni 10 rocneho decka. Teda ak by sa rozhodlo napisat knihu o zoofili, znasilnovani a vrazdeni. Je to prilis dlhe a koniec trva asi 20 minut opakovanim jednej a tej istej sceny s drobnymi variaciami. Nie, ze by na tom zalezalo lebo to aj tak nedava zmysel a rejzo to podtrhava zaverecnym mega odhalenim, ktore len dokazuje neexistenciu akehokolvek kontextu a myslienky. Viac menej ako tento koment. ()

merlinovic

Sex všeho druhu, násilí. Zvrhlý pár jede na dovolenou kde ošukají všechno co najdou, žel u násilných scén většinou sjede kamera a najede až na mrtvolu. Ač sem příznivcem tohoto žánru, todle je spíše ztráta času. ()

Shanen29

No,obsah filmu je velice zcestný,věci,které jsou popisovány nejsou vidět a jehně není jehně,ale kůzle a těchto přehmatů je tam velice mnoho.Film není brutální ani moc zajímavý,taky čím,jelikož násilnosti ani kamera moc nebere,takže si scény pouze domýšlíte a tím kontroverznost snímku jak je uváděn klesá.Pro mě i když je to sedmdesátkový film není zajímavý.JINÉ prameny uvádějí rok 1977. ()

Pitryx

Bezdějová věc, kde je vlastně prioritou sex a násilí. Děj není ničím obohacen, což by mi až tak nevadilo, ale ani není nijak složitý, což mám vcelku rád. Bohužel, nic jiného mne zde nezaujalo a tak dávám plus jen za pár scén. ()

djbarrel

Zběsilá jízda vraždícího sourozeneckého páru ! Kopec krvavých a brutálních vražd, kopec sexu (incestní, zoofilní, homosexuální ... atd), pár skvělých hlášek, ale prakticky žádný příběh. 50 % ()

Rugero

Když se tenhle film ke mě náhodou dostal (díky jedné spřízněné duši :-) ) bál jsem se že uvidím naprosto tuctový horor,který děsil tak možná v době vzniku,po jeho zhlédnutí jsem však byl mile překvapen.Děj filmu je opravdu prostý muž a žena přijíždějí na Řecký ostrov,na kterém zabíjí perverzní lidi(nezapomenutelná scéna nahánění homosexuála po měste s mačetou).Tenhle film má také řadu opravdu vtipných a nezapomenutelných dialogů ¨¨Já jsem starší jsem taky moudřejší uděláme to co říkám jᨨ V snímku se odehraje (pro někoho) šokujících scén např.sex s kozou,piss,fůra znásilnění a vražd.Asi dvacet minut před koncem bych dal průměrné hodnocení,ale pronásledování hlavních hrdinů policií a jejich následné uschování u ¨neviného¨¨ pasáčka ovcí skutečně stálo za to a utvrdilo mě že tenhle film si zaslouží max.počet bodů.Mezi další plus řadím pěknou romantickou hudbu a hlavně to že režisér Nico Mastorakis přesně vědel že cenzoři jsou tak mimořádně vypatlaní,že stačí kolikrát natočit film plný perverze atd. cenzoři maximálně šokovaní o něm napíšou do novin,film se zakáže v mnoha zemích,stane se z něj kult tudíž ho každý bude chtít vydět... Kdybich měl nějak sjednotit dojmy z tohoto filmu rozhodně to není film s nějak extra drsnými zaběry ba naopak řekl bych řekl že režisér mohl jěště přitvrdit(PS.VYDĚL JSEM UNCUT (NEVYSTŘÍHANOU)VERZI) ,ale na datum zvniku je Island of Death neuvěřitelně sveží a stále skvělá explodathion zábava pro fandu hororů. ()

Figuto

Pohoršující a lehce erotický. Prostě o tom, jak úchyl, který zbavuje svět nevinných od zvrhlíků, je potrestán za svoji zvrhlost právě jedním nevinným. Dá se nad tím popřemýšlet + velmi pěkná Jane Ryall. 3/6 ()