Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé. (oficiálny text distribútora)

Deth

Film ktorý zanechá vo vás silné pocity. Na tento film tak skoro nezabudnem a myslím, že ani vy nie. Som rada, že som ho videla aj s toho dôvodu, že to bol príbeh o postavách. Mohla som sa do nich vžiť a pochopiť ich. Osudy hrdiniek sa vám zaryjú až do kože. A to nehovorím o hereckých výkonoch... boli fascinujúce. Nádherný film. ()

Peenugirl

Angelina ma presvedčila až na konci, dovtedy som videla len obviklé od nej asi štyri typy výrazov tváre. Celkovo som mala veľmi dobrý zážitok. No tie casy mohli byť hrozné pre "iných"... Všetko, čo sa prudšie vymykalo konvenciám bolo v bezpečí pod zámkou, smutná doba. Pekne a vierohodne zobrazené.65% ()

Phoeniyx

Opravdu nádherný snímek a Agelina spolu s Wionou výborné. Ženská obdoba přeletu a je to opravdu krásně emočně nabité a příběhově propracované. Navíc díky písničce na konci jsem poprvé v životě dokoukal film i titulky na konci. Řadím tenhle film z kategorie psychiatrických filmů mezi ty nejlepší! ()

anonyym

Nevím proč, ale nějak ve mě ten film nic nezanechal. Ani při sledování to se mnou nějak nic nedělalo, pokud nepočítám poslední Daisyinu scénu. Taky jsem si nemohla pomoct a pořád jsem si opakovala, že Přelet nad kukaččím hnízdem nebo i Rekviem pro panenku se mi jako filmy z prostředí psychiatrické léčebny líbily mnohem víc. ()

zero_zelo

sem asi jedinej člověk týdle planety, kterýmu angelina spíš lezla na nervy, než že by smekal před geniálním hereckým výkonem... přiznávám, že sem zaujatá, neb celková herecká kariéra týdle ženy mi nic moc neříká. mám pocit, že jsou to spíš fyzická výbava, rty a oči, co jí dělaj něčím zajímavější... ale rolí sociopatky mě nějak nezaujala. i když je pravda, že se jí to asi povedlo, v jednu chvíli mi nepřišla jako rozcepenej fracek, kerej potřebuje akorát tak pořádně na prdel, ale docela sem se jí bála :) 80% je fér, whoopi sedla, winona jako rozhašenej teenager taky, příběh dobrej. nenásilně podáno, že každej z nás má ten svůj boj ()

Kumbula

Hlavní hrdinka neskutečně sympatická (celý film mě hypnotizovaly její rty :D ) a Angelině to jako blondýnce moc sluší, navíc je opravdovým tahounem celého filmu, je perfektní. Prostředí bláznů je zprvu depresivní, ale chvílemi to celé Lisa (Angelina Jolie) opravdu zpestří. Myslím, že je to rozhodně originální film na který stojí za to se podívat. ()

skepticka

Videla som ho už dávnejšie,ale vážne sa mi páčil.Je fakt že Angie na tom mala leví podiel,ale túto tématiku mám rada.Jeden z mojich obľúbenejších. ()

Wixenn

Aj keď Winonna je jedna z mojich naojblúbenejších herečiek a aj keď rolu v tomto filme zahrala veľmi dobre, tak oscar pre Angelinu za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe bol úplne zaslúžený. Tento film by bol aj bez nej dosť zaujímavý, ale s ňou pre mňa 10/10 nemôžem si pomôcť. Jednoznačne jej najlepší herecký výkon. Toto je ten typ filmu, na ktorý sa len tak nezabúda. ()

DeLonge

Ach můj bože! Co zas tohle bylo za výmrd. Asi takovej jako když vás vojede starej, plešatej, chlupatej a retardovanej asiat. Hrůza hrůzoucí. „Smrt je hloupá a trapná“. Ano, ano. I hlavní hrdinka byla hloupá a trapná. Její kamarádka byla hloupá a trapná (o ostatních postavách radši ani nepíšu). V podstatě celý film byl hloupý a trapný. Režisérovi upřímně doporučuji alespoň roční pobyt v Havl Brodu a koňskou dávku chlorprothixenu každý den. Pak pevně věřím, že by natočil dobrý film z prostředí psychiatrické léčebny. Ne jako tento. Nápad je dobrý, provedení není dobré. Zuzana ztratila rok života, já jen 2 hodiny. A i tak mě to sere. Nejhorší ze všeho je ale fakt, že po skončení tohoto dráma mi došlo, že i já jsem narušený. A obávám se, že většina lidí v mém okolí je narušená. V podstatě neznám nikoho nenarušeného. Takže kdo se bude chtít podívat na tento zlotvor, ať se na to vykašle a jde raději do parku krmit holuby. Obojí vyjde přibližně nastejno. Ale tak aby se neřeklo, tak tu jednu hvězdu dávávám za Whoopi. ()

maneki_neko

Celkem působivý snímek z démonického prostředí cvokhausu odehrávající se koncem 60. let, jenž mi místy připomínal kultovní Přelet nad kukaččím hnízdem, jen v ženské verzi.  Suverénní herecký výkon Angeliny Jolie, coby zlomené duše s prožízlou pusou, hravě strčil do kapsy Winonu Ryder, která zde jako hlavní hrdinka příliš nevybočuje z řad typických protagonistů. Zkrátka -  neurazí, ale ani nenadchne. “Vedlejší“ role empatické pečovatelky Whoopi Goldberg také stojí za zmínku. Ta doprovodná hudba tam ani být nemusela. Možná by stačilo ponechat prosté ticho (jako v reálném životě), což by nabylo na té ponuré atmosféře, ale nu což. Poselství filmu by si asi každý měl určit sám, ačkoliv se to Wynča snažila vnutit divákovi v závěru filmu z jejího pohledu. Nelze jí však upřít výrok, že všichni jsme svým způsobem ignoranti utápějící se ve vlastní pravdě. ()

babuška

tenhle film mám rád, všechny ty holky zahráli execelntně, smutnou stránkou je, že brittany to bohužel nakonec udělala, škoda jí ()

Nelinkaaaa

Úžasný film, skvělé obsazení.. Angelina ve filmu je vážně úžasná a tak stejně i Winona Ryder. Je krásné vidět, že je možné se i uzdravit! :) ()

Veronica20

Studuji psychologii, takže mě každý snímek s tematikou jako je Narušení, přitahuje jako magnet. U tohoto filmu jsem navíc sázela na známé tváře. Přesto všechno jsem z filmu neměla pocit uspokojení. Zejména bych řekla, že stopáž filmu je zbytečně dlouhá. Na druhou stranu byly některé scény nedořešené a nedotažené do konce, kdy jsem litovala, že se nemůžu dozvědět, jak dopadly další postavy. Věděla jsem, že tento film, nebudu moci porovnávat s Přeletem nad kukaččím hnízdem, ale i tak jsem čekala víc, především od zápletky. Co mě ale hodně zaujalo, byl herecký výkon Angeliny Jolie, která svoji psychopatickou postavou zastínila i samotnou hlavní hrdinku přes skutečnost, že ji hrála neméně výkonná Wionna Ryder. Celkově všechny ženské role byly zahrány s přehledem a tak dokonale, až by člověk lehce uvěřil, že se dívá na nějaké reality show přímo z psychiatrické léčebny. ()

Cristiena

Bezpochyby zajímavý film, jehož prostředí ve mně však bezděčně evokovalo srovnání s Formanovým Přeletem nad kukaččím hnízdem, které jsem shodou okolností viděla nedávno a stále ho mám v živé paměti, a ve kterém Narušení vyšli s poraženeckým statutem.Jolie podává velice solidní výkon a její roli člověk opravdu maximálně věří, i skvělá Ryder stojí za zmínku, ovšem ani tak dobré hlavní představitelky svých rolích nedokáží zachránit táhlost celého filmu a celkovou nedotaženost. ()

linsi

Tento film byl natočen podle autobiografie Susanny Kaysen. Viděla jsem ho několikrát a četla jsem i knihu, takže obě díla můžu porovnat. Několik lidí tu psalo, že jim děj přijde nastavovaný a s jistými mezerami... No ano, protože scénář se snaží držet knižní předlohy, ale zároveň z toho udělat trhák a to moc dohromady nejde. Proto ty skoky. Příběh Susanny totiž ve skutečnosti nijak extra dramatický nebyl. Ve své autobiografii jednoduše popsala svou existenciální krizi, pokus o sebevraždu, pobyt v léčebně a následný návrat do běžného života. Kniha je hezká, výstižná a psaná s příjemným nadhledem, ale prostě žádné strhující drama, o které se snaží film. Konec například ve skutečnosti probíhal úplně odlišně a Lisa nebyla zdaleka taková manipulativní bestie jako ve filmu. Byla rozjívená, ráda dělala problémy a bavila se tím, byla děsivá a okouzlující zároveň, ale ne zlá a nikdy nikomu neublížila. A i ona se z léčebny dostala a dařilo se jí dobře. Ale zpět k filmu... mně se líbil. Příběh poupravili zajímavě (i když chuděry skutečné Lisy je mi trochu líto), snímek byl natočen působivě a herečky byly skvělé. ()

Bellzi

Film který Vás pohltí a na který se můžete dívat pořád a pořád dokola? Film který vás dostane báječným hereckým výkonem a úžasným příběhem? Tak tohle je on! Fenomenální !!! ()