Modrooký samuraj

• USA Blue Eye Samurai

Mladá bojovnice je v Japonsku v období Edo odsouzená na okraj společnosti. Ze všeho nejvíc touží pomstít se těm, kdo za to můžou, a neváhá při tom jít přes mrtvoly. (Netflix)

Recenzie používateľa celticek k tomuto seriálu (8)

Nečistý kov (2023) (S01E01)

Nádhera!!! Vizuálně, zvukově, ale co je nejdůležitější - námět je skvělý! Jsem zasažen střelou Amorovou. Z mého pohledu tomu není co vytknout. Konečně něco, co si člověk užije a vychutná. Je to celé tak ladné, dokonalé. Ach. Pobavila vsuvka z Kill Bill. Snad to tak bude pokračovat. Máme za sebou vymlácenou školu Šintó a teď se chystáme na 4 tesáky. Juchú! ()

Nečekaný živel (2023) (S01E02)

4 tesáky down. A máme tu sex:) Bárta si stěžuje na transgender. Let's see what happens next. Zima tomu sluší. Hned jsem si vzpomněl na Ghost of Tsushima. ()

Omezený počet cest (2023) (S01E03)

Čaj s nepřítelem byl skvělý, Mizu není žádná blbka. ()

Podivnosti (2023) (S01E04)

Má to dobrý vibe. Mizu se nebojí ani "eutanázie". ()

Příběh o róninovi a nevěstě (2023) (S01E05)

Animace je zkrátka úžasná. Mám rád přelety krajinou. Tento díl s flashbacky jsem si opět moc užil. Sbližování s manželem je fajn. Japonská kultura mě fascinuje, kodex cti je něco, co se neomrzí, co za prachy koupit nelze. A zrada je výborný drive! ()

Všechny zlé sny a zlostná slova (2023) (S01E06)

Celá epizoda je jak Sekiro. I s hlavním bossem. Mizu snese vážně hodně. Shadows die twice! :) Zdálo se mi to nebo hrála v pozadí Metallica? ()

Nic se nezlomí (2023) (S01E07)

Další parádní nabušený díl. Skvělá hudba. Opět zrada. Očistná sútra. Sex. Kovář. Hlavní záporák je solidní zmrd. Příběh mě vážně kotel baví. ()

Velký požár roku 1657 (2023) (S01E08)

Solidní vyvrcholení první série. Těším se do Londýna. Snad se z toho nestane další ždímačka. Všichni víme, jak to chodí. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD