Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh začíná na ruském venkově, kde Rasputin léčí nemocnou manželku hostinského. Později je popotahován pravoslavným biskupem za sexuální nemravnosti a násilí, ale hostinský se jej zastane. Rasputin tvrdí, že je sexuálně nemorální, aby dal Bohu hříchy, které stojí za odpuštění. Také prohlásí, že jeho ruce mají léčivé účinky, i když biskup tvrdí, že jeho moc je od Satana. Jede do Moskvy, kde se prodere do domu Dr. Zargoa, odkud začne své tažení na získání vlivu nad carevnou. Zmanipuluje carevninu dvorní dámu Soňu, kterou zneužije, aby uspokojil svůj sexuální apetit a získal přístup k carevně. Sonin bratr Petr, rozzuřený Rasputinovým svodem, získá Ivana, aby mu pomohl dosáhnout mnichova pádu. (Zlín Film Festival)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (21)

Gig 

všetky recenzie používateľa

Dodnes přemítám, kdo byl lepším Rasputinem. Byl to Christopher Lee nebo Alan Rickman? Nicméně zde mi chybělo to poselství, co u výše zmíněného filmu. Ale Christopher je ďábel. Už vím, kde čerpal Jackson u Pána prsrenů a proč si vybral Rasputina, tedy Leeho do role Sarumana. :) ()

Flego 

všetky recenzie používateľa

Snímok nemá ambície mapovať život Rasputina, a hoci sa drží určitých udalostí vcelku verne, ide skor o zábavný, rýchlo plynúci, mysteriózny príbeh ruského šarlatána, manipulátora a hypnotizéra. Hammerovská produkcia je na úrovni a hoci sa jednoznačne nejedná o horror, ako by si azda niekto myslel, tvorcom sa podarilo vtisnúť filmu svoju pečať a dobre pobaviť. Pochopiteľne, Christopher Lee tomu hodne dopomohol... ()

Reklama

Mariin 

všetky recenzie používateľa

A ejhle, Donu Sharpovi se kromě Kiss of the Vampire (1963) povedl i tenhle Rasputin! Na svou dobu dobře natočené v intencích hammerovských interiérů a kostýmů. Uhrančivý Rasputin v podání Christophera Lee, pohledné dámy, zajímavý příběh odvozený od skutečné historie - nikoliv ovšem horor, ale spíše historické drama. ()

ancientone 

všetky recenzie používateľa

Stačí sa pozrieť na arzenál postáv Hammer Filmu a pripísať si na zoznam aj Rasputina, ktorý v ich filmovom spracovaní bez kdejakých nezrovnalostí korektne zapadá pomedzi vlkodlakov, upírov a inú hororovú háveď z daného obdobia 60-tych rokov. Snímka z dielne Hammer filmu sa pri spracovaní príbehu Rasputina pevne drží svojich konvencií a zvykov, čo sa dá označiť za očakávaný jav, z toho následne vyplýva, že všetky negatíva filmu možno pokladať za maximálne predvídateľné, tým pádom sa im berie aj nárok na podráždenie diváka, alebo vyvolanie väčšieho rozčarovania ......... RASPUTIN – THE MAD MONK vytvára obraz čisto na báze senzácie. Tému a kľúčovú postavu zachytáva veľmi zjednodušene, polopatisticky a nerobí si starosti s drobnokresbou, hlbšou charakteristikou postáv alebo zložitosťou narácie, vystačí si s jednoduchým zachytením postavy Rasputina len ako ďalšej postavičky, vhodnej na postrašenie/pobavenie diváka bez hlbšieho zmyslu, významu alebo oboznámenia. Povrchným zachytením len toho „najdôležitejšieho“, čiže alkoholizmu, záletníctva, liečiteľských schopností a manipulácie s cárskou rodinou pred sebou nemáme portrét, ale len jednoduchý skreslený náčrt na jednoduché pobavenie sa v prvoplánovej rovine. Očakávane sa skresľujúco narába s dávkou mýtizovania a patetickosti – film sa správa ako cirkusová atrakcia. Myslím, že dané body tu spomenuté sa nedajú priveľmi kritizovať, skôr len sumarizovať, nakoľko ich kritika by znela len ako nedostatočné oboznámenie , alebo prvé stretnutie sa s produkciou Hammer Films. ......... Rasputin je len a len snímka obsahujúca ich typický rukopis, jasná polarizácia dobra a zla, démonická hlavná postava jasne v popredí apod., ktorý sa k spracovanej téme nehodí . ......... Táto typická práca (v tomto prípade fušerstvo) sa precízne obaľuje do rutinného HF vizuálu prepchatého rekvizitami, vytvárajúceho slabý nádych historického dojmu. Všetko sú to zas a znova len bežné atribúty HF. Nánosy povrchnej mystickosti a lacnej dramatickosti postupne gradujú v prepálenom závere. Rasputin je len ďalším jednoduchým strašiakom, sníka celkovo je umelým (a povrchovo vyumelkovaným) rozprávaním v insitnom jazyku ako z detskej rozprávkovej knihy. ......... RASPUTIN: THE MAD MONK si môže podať ruku s BONEY M. Ra-ra Rasputin... ()

filmmovier 

všetky recenzie používateľa

Působivý výkon Christophera Leeho, ta role mu padla jako ulitá a já jsem nadšen, že do role Rasputina dosadili právě jeho. Takže hlavní hvězda nezklamala, je krásně hypnotizující, uhrančivý a svého hlasu využívá na maximum. Kdyby tam nebyl, tak ten film nemá na čem stavět, protože jinak je to docela nuda. Když pominu to, že i když je to hammerovské, je to absolutně nehammerovské (což by nevadilo) ale ten příběh prostě nemá jediný silný moment a ostatní herci jsou prostě strašně průměrní (v lepším případě). Příběh se orientuje hlavně na Rasputinovy schopnosti a působení u carského dvora a jeho zdánlivou nezranitelnost, vlastně je to jen životopisné drama, ve kterém není nic přehnaně dramatického... A jak mě Rasputin fascinuje, tak tohle na mě prostě nijak nezapůsobilo a i ten závěr byl takový nijaký a hrozně rychlý. Nebýt "Už skoro Sarumana" Leeho, dám tomu filmu rozhodně o bod méně. Film má pár dobrých scén, některé velmi působivé, charizmatického herce a ještě charizmatičtější postavu a to je tak všechno. Uvidím, třeba časem uvidím i nějaké další Rasputiny, ale tohohle už asi ne. 50%. ()

Galéria (22)

Zaujímavosti (3)

  • Christopher Lee a Francis Matthews strávili několik dní natáčení závěrečné bojové scénky pro rozšíření filmu. Ta byla ale nakonec sestříhána kvůli špatnému výkonu Matthewse. (reich)
  • Christopher Lee se ještě před natáčením filmu setkal s Rasputinovou dcerou a dvěma z jeho nájemných vrahů. (Listeroman)

Reklama

Reklama