Ramanam

Třetí pokračování „tygří“ série mě sice nezklamalo, ale ani mi nedalo důvod k větší spokojenosti, natož nadšení. Začátek vypadal slibně, ale poté se příběh počal rozdrobovat. Příliš mnoho zbytečných a značně podivných zvratů tomu rozhodně nepomohlo, i když vzpomínkové návraty potěšily. Šlo to udělat jednodušeji a více emotivně. Nějak jsem nemohl uvěřit tomu, co právě vidím, a to jsem na indické filmy zvyklý. Smysl šel stranou (ztratil se?) na úkor akce, škoda... Co mě potěšilo? Ženský čínsko-pákistánský souboj v lázních, bratrská výpomoc od Pathaana (SRK) a na závěr Major Kabir (H. Roshan). Po delší době i K. Kaif a samozřejmě duo S. Khan a E. Hashmi. Hudba dobrá, ale bylo jí málo. Čtyři hvězdy z nostalgie. ()

Vavča

Tiger se nám vrací a režisér Maneesh Sharma dodal filmu nejen punc high-endového snímku, ale celková kvalita scénáře a akčních sekvencí míří tak vysoko, že by se to neztratilo ani v Bondovkách, a zatím si stojím. Příběh nás retrospektivně vezme do dob dávno minulých i nedávných, jsou to rozhodně zajímavé segmenty filmu, nikoliv nějaké odbočky, nebo výplně. Celý příběh stojí hlavně na postavě Aatish Rehman, který chce získat Pákistán pro sebe a generalitu, která demokratickému režimu nepřeje, ani mírovým vztahům. Emraan Hashmi je své roli excelentní a dodává filmu obrovskou emoční angažovanost a kvalitu, jeho postava má hloubku. Salman ok, Katrina vynikající, škoda, že ke konci začne být řešení příběhu příliš krkolomné a nelogické, je tam jistý propad v nápadech a řešení. Nicméně perfektně natočené akční sekvence, aktraktivní zahraniční lokace, a nádherně vypointovaná hostovačka -  Paathan vás dostane. Film má podstatně větší kvalitu a sílu, než druhý díl, navzdory výhradám si vaši pozornost snímek zaslouží. Škoda, že jsem to neviděl v kině, závěrečný song je rovněž třešničkou na dortu, potitulkového závěru. Registroval jsem minimálně jeden vtípek na RRR, ostatní odkazy na jiné tituly možná odhalím při repríze. Bohužel film příliš v kinech nevydělal, i když nevím proč, není to vyloženě film pro globální publikum, ale myslím, že cílem bylo zabodovat i venku. ()

JASON_X

U indických velkofilmových braků se většinou náramně bavím, ale tentokrát už mi všechny ty bollywoodské šablony a stereotypy lezly i ušima. Kromě bombastického digitálního vizuálu mě na filmu nebavilo skoro nic. Není vtipný, je jen směšný. Není to už jen odlehčený a nadsazený akčňák, je to spíš parodie na odlehčené a nadsazené akčňáky. A těch otravných keců okolo... Tiger Chán je na akčního hrdinu poněkud přestárlý a tělnatý (na rozdíl od stejně starého Pathaana Chána, který se ve filmu taky mihne a který má víc šťávy i charismatu). A Katrině to víc sedí i sluší v obvyklých písničkových tanečcích, než v rolích kung-fu agentek (ještě že nakonec proběhl aspoň jeden takový taneček při závěrečných titulcích). A tak jen můžu doufat v lepší příští s mým oblíbeným hezounem Rošanem, jak naznačila potitulková upoutávka. ()

Flynn

Par indickych filmu uz jsem videl a tenhle me bavil asi nejmene. Neustale zvraty(nekdy doat prepalene) a jejich i prubezne vysvetlovani (i protivnikovi). Stare klišé, kdy mate nekoho na musce a odvypravite mu sve plany a posledni rec a pak se to jeste 10x obrati. No a takhle stale dokola 2,5h...jedna hvezdicka za peknou indku. ()

PanTumnus

Z půlky pokračování Tigera. (Myšleno přízemním stylem, který je víc spy thriller, než spy action) A z půlky druhé, po nástupu Pathaana, čirá akční řežba ve stylu právě velkého péčka a War. A zároveň ona druhá, zábavnější, půlka působí, jakoby ji režíroval úplně někdo jiný. P.S. Celé to Indie vs. Pákistán už začíná být ohrané. ()