Tiger Zinda Hai

• India टाइगर ज़िंदा है (viac)

Salman Khan se jakožto elitní tajný agent s krycím jménem Tygr vrací ve volném pokračování populární akční komedie Ek Tha Tiger (2012). V boji s fanatickými teroristy mu tentokrát pomáhá tým specialistů i jeho partnerka Zoya (Katrina Kaif), která stojí v čele bojové jednotky vyslané z Pákistánu. Velkolepý snímek se tentokrát soustředí více na akci než na humor a ukazuje vstřícnou tvář indického nacionalismu. (Festival bollywoodského filmu)

Aljak

Málokedy je sequel lepší ako prvý film série, ale myslím, že Tiger II. bol teda o triedu lepší ako bola "jednotka" Ek Tha Tiger. Po námetovej a scenáristickej stránke absolútne skvelé, no čo sa týka spracovania a najmä až prílišnej hyperboly scén, tam sa akčný charakter film žiaľ nezaprel. Radšej by som uvítal, keby to bol čisto thriller s minimom akčných vsuviek v podobe prehnaných bitiek a vizuálnych efektov. Ale čo sa týka zápletky a námetu o teroristickej skupine (až podozrivo podobajúcej sa na ISIS), tak to bolo naozaj na úrovni - a v podstate to do veľkej miery aj reflektovalo realitu toho zmýšľania teroristických organizácií, ktoré sa za náboženstvo väčšinou len skrývajú a ich ciele sú úplne inde ako propagácia nejakej náboženskej idei. Takže celkovo som viacmenej spokojný (určite viac ako pri Ek Tha Tiger). A samozrejme aj Katrina a Salman boli výborní! ()

T2

Rozpočet $20,47miliónaTržby USA $5,560,921Tržby Celosvetovo $87,320,000▐ Indické Komando moc nevyšlo, pokračovanie Tigra zlyháva vo viacerých faktoroch, najhoršie je že aj akčná stránka dosť pokulháva a nemá čo zvláštne ponúknuť. Na to že to bol na domácej pôde dosť veľký hit by som očakával ďaleko viac ale dostáva sa nám len pomalý dej, suché hlody a nenápaditá akcia, či že čistá rutina, sklamanie. /40%/ ()

Vavča

Hravost jedničky je až na úvodní sekvenci zapomenuta, film se snaží jít do tvrdších akčních vod, nejsem si jistý, že se vždy tlačí na pilu ve správném místě. Rambo scény, přestřelky, přepjaté vlastenectví nemohou překvapit, ale tak nějak to postrádá lehkost větší moment překvapení, Katrina Kaif kromě jedné sekvence není ve filmu moc využitá, celý film na mě působí jako kulturista na steroidech, sbírka namakaných svalů, které však často postrádají účel (něco jako scéna Salmana bez trička:)) Jednička byla prostě vtipnější, hravější, dávala spravedlivější porci prostoru oběma hlavním charakterům. Nemůžu říct, že by film byl zklamáním, nebo mě mrzelo ho vidět, ale to není ten trhák, který jsem loni čekal. Byť je celý film velmi profesionálně udělán a na rozpočtu se nešetřilo (určitě je to na indickou úroveň další skok nahoru), mám trošku problém si zpětně některé věci vybavit... ()

StanislachKo

Išlo sa v duchu "keď pokračovanie, musí tam byť všetkého x 100", čo má svoju logiku a tak aj bolo. Ale nemôžem si pomôcť, chýbal mi tu pôvodný hravý nadhľad jednotky. Ale každopádne nie je to vôbec zlý film, to prrr. Do akcie napumpovaných citeľne viac peňazí, je tam humor, napätie, pátos, Salman s Katrinou, hudobné témy hneď 2 absolútne zapasované a pri pohľade ako vedľa seba vanú indická a pakistanánska vlajka mi skoro aj slzička vybehla. ()

Andrea1717

Tiger, tiger, tiger... Tak ako sa mi jednotka veľmi páčila, tak som vo veľkej miere sklamaná dvojkou. S tým humbukom, ktorý tento film sprevádzal som čakala nejakú bombu. Už len úvodná scéna s vlkmi je poriadne pritiahnuť a za vlasy a technicky nedotiahnutá a totálne zbytočná. Pár scén sa mi páčilo ako ta s Katrinou v obchode, vtipná a napaditá. Inak je to skôr výnimka a film sa nesie v duchu vystrielajme čo najviac munície a zabime co najviac ľudí. Celý film mi splýva do jednej veľkej prestrelky medzi Tigerom a teroristami... Niekedy menej je viac. Dvojka postráda ľahkosť a eleganciu jednotky, zameriava sa na strieľačky a akciu, ale čoho je veľa, toho je veľa.... ()

• Film vychází z reálných událostí, kdy bylo v roce 2014 v Iráku drženo 46 indických zdravotních sester jako rukojmí. (ČSFD)