Japonsko, 2023, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Jeoffrey

Takže ty nemáš holku? A víš proč? Protože všechny holky má Rentaró Aidžó! Víš, co právě teď dělá tvoje máma? Rentaró má totiž VŠECHNY HOLKY, takže i tvoji mámu! Nejsem fanoušek harémových anime a když si představím takové, kde reálně bude 100 dívek, tak mě to spíš děsí, než že bych se těšil. Mám radši kvalitu než kvantitu a ani ten koncept 100 dívek nepovažuji za příliš originální, protože jakožto "muž kultury" mám jisté tušení, že existuje hentai, kde má hlavní protagonista za úkol přivést do jiného stavu podobně šílený počet dívek - nebo to možná byly jen všechny spolužačky ve třídě --- už je to nějaký pátek, co jsem to viděl, ale bylo jich opravdu hodně… Každopádně jméno toho anime už přesně nevím, prosím nepiště mi, hledejte! Co mě tu však překvapilo, byl fakt, že seriál se nějak pořád zvládá věnovat všem (šesti) představeným slečnám, a i když jsou na plátně všechny najednou, není tam žádná, která by vysloveně zastiňovala ostatní. Prostě nemůžu v tuhle chvíli říct, že dívka XY je nejlepší waifu a zbytek si nechte. Všechny dívky tu tak nějak září samostatně, ale i společně a všechny jsou vlastně sympatické, není tam žádná, která by mi přišla otravná, nevýrazná či zbytečná. Jak to autoři dělají, nevím, ale nějak to funguje a celé to drží pohromadě jako taková zábavná a lehce disfunkční rodina, která ve správný okamžik dokáže hezky táhnout za jeden provaz. A co náš hlavní hrdina, nekazí to ten? Překvapivě ne! Aidžó Rentaró sice občas působí jako průměrný, někdy lehce přecitlivělý beta samec, ale to je jen v těch chvílích, kdy o nic nejde. V momentě, kdy je třeba dokázat některé z dívek, jaké má úmysly, tak je z něj najednou nehorázná alfarizzler, který přesně ví, co má říct a udělat, aby to zabralo. A ono to funguje, dokonce i pro diváka, který nejen že si tu zdejší romantiku užívá, protože je sympatická a zábavná, ale pořád, i přes fakt, že hlavní hrdina má v tuhle chvíli už šest holek, mu to, co dělá a říká, věří. Každopádně asi ani tohle by mi nestačilo k tomu, abych měl potřebu dát seriálu víc jak 6/10, jenže to by nesmělo jít o nejlepší komedii, co jsem v téhle sezóně viděl. Ano je to strašná kravina a když říkám strašná, tak myslím, že občas opravdu strašná, ale musím přiznat, že mě seriál spolehlivě rozesmál snad každý díl a to hned několikrát. Je tu situační humor, je tu absurdní humor, je tu hromada překrucování zaběhnutých klišé a parodie, a to nejen na jiná harémová anime, ale i na různé známé filmy (třeba Mission: Impossible se dostala až do názvu jedné z epizod). Někdy absolutně nevíte, co máte čekat, jindy to víte naprosto přesně, ale i tak je gag vedený natolik povedeně, že si vysloveně užijete, když to přijde… Jeden zdejší uživatel, když mi o seriálu psal, to označil za Gintamu všech harémovek a když si přeberu všechen humor, kterého je seriál schopný, tak chápu, kde to vzal. Co dodat, je to zábavné, romantika funguje, charaktery jsou super, animačně je to hezké, hudebně příjemné, a i když se pořád bojím, jak to bude vypadat dál (poslední díl naznačil minimálně dalších 5 přítelkyň a tvůrci se nechali slyšet, že to nevzdají a do té stovky to dotáhnou) a občas to bylo opravdu až moc pitomé, stejně první sezóna mile překvapila, takže dát méně jak 7,5/10 zkrátka nedokážu. () (menej) (viac)

Starletka

Průměrná ecchi harémovka, která nabízí pouze dva originální prvky - vysoký rozpočet (neboli krásnou a konzistentní animaci od začátku do konce) a hlavního hrdinu, jež není standardní hovado ani prázdný self-incert bez povahy, ale opravdu hodný, citlivý a zajímavý kluk, který se ke všem svým přítelkyním vždy chová hezky a s respektem a člověk mu to jeho štěstí pak musí chtě nechtě přát. Já být na jeho místě se pravda asi zastřelím, protože co se samotných dívek týče, už to zas taková hitparáda není. Každá z nich totiž zastupuje jeden jednoduchý žánrový archetyp (tsundere, stoická, nadržená, loli...) a tak je většina z nich vyloženě otravná, místy až do extrému (hlavně číslo pět a šest). Prakticky jediná normální je Shizuka a je to taky ona, kvůli které jsem se nakonec na tento kousek rozhodla dodívat do konce, protože ještě na konci druhého dílu jsem byla přesvědčená, že víc nedám. Ani humor mi nesedl, respektive tam podle mě skoro žádný nebyl (pod pojmem parodie si hold představuju něco trochu jiného než "podívej, tohle je klišé a tohle je taky klišé, tohle je klišé - a hele tady, obří melouny!" - ok, ale kde je ten vtip??). Možná ale zkusím i pokračování. Uvidíme. První řada každopádně not great, not terrible. 6/10 ()

Hees

Toto nie je obyčajné anime, lebo tu takmer stačilo, aby niekto stavil len na jednu kartu a to komediálnu časť a aby sa len tou komediálnou častou vyrovnal najlepším anime, ktoré boli dostupné v rovnakej sezóne. To striedanie rôznych komediálnych nápadov, ako to ako si napríklad dať prvú pusu a podobne boli naozaj unikátne a veľmi zábavné. Áno máme tu ďalšiu "háremovku", kde hlavný hrdina je niekde na pomedzí toho byť absolútne najlepší gentleman na svete a toho, že predsa len musí chcieť naraz viac žien, aby s ním chodili, tak niekedy musí povedať, aj nejaké tie romantické veci každej slečne. Samozrejme najlepšie budú napísané absolútne prvé dve ženy a to Hakari a Karane a aj napriek tomu, že vlastne je tu kopu stereotypov ako sa vytvárajú nejaké charaktery, proste niekto je tsundere atď, anime toto podľa mňa niekedy dokonca paroduje. Nezohľadňoval som v hodnotení to, že mi vadila Kusuri, ale tak to je vlastne nie je ten hlavný kameň úrazu, prečo toto nemôže mať plné hodnotenie. Vynikajúci začiatok, vynikajúci stred, vynikajúce nápady, ale potom v posledných dieloch strmhlavý pád, aby sme tu nemali až niečo tak dobré. Tie posledné štyri diely proste nie sú tak dobré ako prvých osem a vlastne nemajú dobré nápady a majú prvky absolútne bežných háremoviek bez nápadu. Jednotlivé ženské charaktery majú slušnú hĺbku, sú predvídateľné a zábavné, aj keď čím ich je viac tým sú horšie (čím novšie tým horšie, tie staré prvé sú vynikajúce). Romanticky je to na priemernej úrovni, hlavne, keď je Rentarou sám s nejakým dievčaťom, ale postupom času má Rentaro čoraz menej času samostatne s jednotlivými dievčatami a čoraz viac prevládajú vtipné skupinové aktivity. Ak chcete vynikajúcu komédiu (BUDETE SA SMIAŤ TO GARANTUJEM), ktorá sa neberie vážne, občas nejaká romantika, bežný hlavný hrdina s občasnými zábleskami toho, že o tie dievčatá má záujem, paródiu "háremoviek", šesť unikátnych dievčat s rôznymi osobnosťami a v neposlednom rade toto má aj dobrú animáciu, tak ste na dobrom mieste pustite si to. ()

Myslivir

"Life could be dream, life could be dreeeeam..." Anebo noční můra. Kdo by totiž chtěl mít víc než dvě přítelkyně zaráz? (byť už to je samozřejmě blbost, pokud nežijete třeba v Číně) Inu, evidentně protagonista tohoto anime, který nakonec usiluje o to, aby jich měl rovnou sto. Koncept šílený a dlouhodobě udržitelný asi jako konzumní kapitalismus (čili moc ne), avšak díky chytrému osekání postav na archetypy (nekonečné "dere" varianty) a humoru těžícímu z parodování a referencí je neuvěřitelně funkční. Vtipné scény na ty milé a veselé navazují poměrně plynule, sem tam se objeví i nějaká pikantnější a žhavější scéna. Ale jelikož se fanservis de facto stal konstrukčním aspektem, nabourává tak vážnější vyznění scén, jež dávají apel na opačný konec emočního spektra - nemohu tedy brát úplně vážně chvíle, kdy jedna z dívčích postav pláče a snaží se dojmout, když dosud byl více méně celý její charakter vystavěn okolo jejího velmi nadprůměrně vyvinutého hrudníku. Ale kdo ví, zatím je přítelkyň jen šest (z toho však jen čtyři nevyvolávají otázky o legálnosti), a i když jich násobně přibude, seriál zvládá žonglovat se všemi, a tak snad i tento neduh projde nějakou proměnou. ()