Sok

Natočeno podle stejnojmenného románu Iaina Reida. Manželé Hen (Saoirse Ronan) a Junior (Paul Mescal) hospodaří na odlehlém kousku půdy, který patří Juniorově rodině už po generace, ale jejich poklidný život se změní ve chvíli, kdy se u jejich dveří objeví nezvaný cizinec a oznámí manželům, že Junior bude odvezen na velkou vesmírnou stanici a jeho žena zůstane ve společnosti robota. (mac000)

rasttea

Velká škoda, protože Paul hraje jako bůh, ale to už bylo jasné u Normální lidi (seriál) (2020). Saoirse je taky kvalitní herečka. Bohužel to jsou ty dvě hvězdičky, víc dát nemůžu. Ani za ten konec. Trochu to mělo Ostrov (2005) vibes. A nemůžu se zbavit dojmu, že takovéhle "sci-fi" filmy vlastně taková sci-fi není ale jen to ukazuje, kam jako lidstvo směřujeme..... Hodně smutný. ()

Marcos22

Komorní psychologické sci-fi drama, natočené Garthem Davisem podle stejnojmenného knižního románu Iaina Reida, zavede diváka do roku 2065, v němž lidstvo doznalo výrazného technologického pokroku. Snímek, v lecčem značně připomínající Garlandovu Ex Machinu, pracuje především s psychologickou linkou postav v dlouhotrvajícím vztahu, z něhož se postupem času vytratila jiskra, v němž jeden druhého bere jako samozřejmost, a kde chybí společné sny. Sok vyniká hereckým galapředstavením dvojice Saoirse RonanPaul Mescal, kteří byli do rolí Hen a Juniora vybráni naprosto precizně, což je zásluha světoznámé castingové režisérky, Francine Maisler. Ne každému snímek svým velmi osobitým a originálním pojetím sedne, ale pokud se vám trefí do vkusu, Soka si okamžitě zamilujete. Pro mě je to jedna velká laskomina, okamžitě mířící mezi mé top guilty pleasure kousky. Čtyři hvězdy. 👍 (05.01.2024) ()

JASON_X

Zdlouhavá, nezáživná, brutálně nudná vztahovka, která možná potěší několik festivalových a kavárenských artofilů, ale zklame každého fanouška vědecko-fantastického žánru, který doufá v nějaké aspoň trochu pravověrné sci-fi. Tohle není klasické sci-fi, tohle je užvaněná, pseudopsychologizující, pseudohumanistická onanie, přičemž ona "sci-fi" rovina je tak nekonečně dementní, že škoda slov. Nebýt vcelku nečekané dílčí pointy na konci třetí čtvrtiny, vysolil bych tomuhle rozbředlému, rádoby dušezpytnému sajrajtu s chutí odpad. Jedna za australské exteriéry. ()

sedm.1 odpad!

Ryzí Odpad!! Výraz Extrémní se snažím používat skutečně jen ve výjimečných případech, ovšem v souvislosti s tímto filmem si ho odpustit nemohu a musím Foe označit za Extrémně nezáživnou sračku, kde je zoufale mizerný kompletně všechno. Vrcholem tu je každopádně zápletka, která je nudná, divná, pomalá, s naprosto minimálním dějovým vývojem a rádoby překvapivým závěrem, který je ovšem až směšně jednoduše odhadnutelný hodně dopředu a vlastně není ani vůbec nápaditý, spíš naopak. Jinak ústředním tématem Foe je partnerský vztah dvou lidí se sci-fi vložkou, ale není to nic dramatického, ani emočního, ani napínavého, prostě se tu jen téměř dvě hodiny řeší totální hovna za přítomnosti ještě další úplně zbytečné postavy, dialogy působí otravně a nezajímavě, k nějakému lepšímu dojmu jinak nepřispělo ani prostředí, kde se ten průjem odehrává, prostě odlehlá, polorozpadlá barabizna, dále film nenabízí ani žádnou atmosféru, a co se týče jednotlivých postav, tak ty jen podtrhují bezvýznamnost celého tohoto díla, jen tak mimochodem pocházející z dílny tvůrce vystupujícím pod jménem Garth Davis, který mě málem umořil již svým předchozím hnusem, a to Máří Magdalenou, no a po těchto dvou pokusech bych zkrátka byl pro, aby tímto svým výtvorem uzavřel svou kariéru u filmu a šel raději dělat nějakou veřejně prospěšnou práci, kde by nadělal mnohem méně paseky. Foe je zkrátka obludně ubíjející Odpad!, před kterým je nutno každého varovat! ()

Vabr

Tak jsem se těšil, když jsem se dověděl o premiéře snímku, a tak jsem se výsledkem zklamal! Soka jsem četl hned po dočtení výtečného Asi to ukončím. A stejně jako knihu předchozí jsem si i tuto užil (těží též ze závěrečného zvratu a propracované psychologii postav), přec méně. No bohužel první recenze byly, jaké byly - průměrné až podprůměrné - a mně nezbývalo, než si snížit očekávání, a doufat, že to ve výsledku nebude tak špatné. Jenže ono bylo. Ronan a Mescal se mohou svými hereckými výkony sebevíc přetrhnout, kameraman může zachytit sebehezčí krajinu, ale mdlost scénáře a neschopnost režie tím nikdo z nich ani trochu nezastíní. A to je ten základní problém celého filmu - je to nuda. Dilema páru je předloženo tak fádně, že to nemůže ani v nejmenším zaujmout neznalé diváky, natož pak čtenáře předlohy. Spád děje je nulový, nikam se za necelé dvě hodiny neposuneme, pouze trčíme na místě. A takřka infarktové finále ve filmovém zpracování nudí. A to je škoda přeškoda. Potenciál byl samozřejmě veliký, zato rozpočet očividně malý. Jediné, čemu přihazuji plusové body, je změna perspektivy na Hen na rozdíl od knihy a jedna scéna z konce, jinak nic. Vyhodnocení: Rozhodně promařená filmová adaptace ()

• Natáčanie začalo vo Wintone, Victoria, Austrália, v januári 2022 a skončilo v Južnej Austrálii v apríli 2022. (Arsenal83)
  • Kameraman Mátyás Erdely prezradil, že on a Garth Davis chceli film nakrútiť na 35 mm film, ale nízky rozpočet a žiadne filmové laboratóriá, ktoré nie sú k dispozícii v Austrálii, ich prinútili prejsť na digitál. (Arsenal83)