Tadek je policista, který hledá podobnosti mezi vraždou policisty a kriminálním příběhem v knize spisovatele Krystova Kozlowa. Když se Tadek pouští do vyšetřování a jde po stopách Kozlowa a jeho záhadné přítelkyně pracující v sex klubu, narůstá jeho posedlost rozluštit příběh lží, sexu, korupce a podsvětí. Následně objevuje hrozivou pravdu. (Filmbox)

tomtomtoma

Temné zločiny jsou naprosto zbytečným filmem, jehož vynechání neuškodí. Nejvíce ze všeho se podobá epizodě z běžného kriminálního seriálu americké výroby doby současné a tím komerční televize zásobuje diváky dostatečným způsobem. Veškerá snaha o drsně temnou stylizaci je vydána napospas stereotypům, a dynamický střih ani nedává prostor pro vychutnání si všeho klišé. Že nabídku k režii dostal zrovna Alexandros Avranas, je pro jeho předchozí film Miss Violence a sadomasochistické jádro Temných zločinů pochopitelné, ale výsledek je tristní, jde o jiný žánr, odlišnou produkci. Film je po všech stránkách mělký, utopí se v něm pouze samotincí aktéři snímku (včetně občasně vychvalovaného Jima) i s jejich pitomoučkou angličtinou a stereotypními gesty a nenápaditými situacemi. Hlavní postavičkou postradatelného kriminálního thrilleru je Tadek (Jim Carrey), policejní detektiv, beroucí spravedlnost za rukojmí své vlastní zášti, aby dopadl tak, jak si vlastně zaslouží. Jeho zločinným soupeřem je Krystov Kozlov (Marton Csokas), narcistní spisovatel s velice přezíravě drsnou slupkou vystupování na veřejnosti. Hlavní ženskou postavou filmu je Kasia (Charlotte Gainsbourg), feťačka, Kozlovova milenka a slabá stránka blbého Tadeka s vlastním temnějším tajemstvím. Z dalších rolí: Tadekova znepokojenější manželka Marta (Agata Kulesza), Tadekův pomocníček při vyšetřování Viktor (Piotr Głowacki), Tadekova stařičká maminečka (Anna Polony), Tadekova nadřízená Malinowska (Kati Outinen), policejní důstojník s vlastní ambicí Piotr (Vlad Ivanov), skutečný Tadekův trn v oku a policejní prezident Greger (Robert Więckiewicz), či malá Kasiina dcerka Hanna (Julia Gdula). Film Temné zločiny jsou ztrátou času, byť si své příznivce také najde (především ty beznadějně zaslepené Jimem). ()

Johnny.ARN

Ja som to Jimovi cele uveril, aj ostatným. Náročný, dramatický film, poľská krimi, ktorá sa tak plaholčí minutážou aby v závere ukázala to, čo je jasné už dávno. Nie zlé, len veľmi temné, depresívne a chýbalo tomu niečo, z čoho by behal mráz po chrbte. 3 z 5 ()

Yoshimitsu

Jima Carreyho mám zafixovaného jako komika a jeho sranda je k popukání. Tady si střihl roli chladného a unaveného detektiva, kterou docela zmákl, ale představil bych si tam klidně jiného herce a táhlo se to jako smrad. Dávám 35% ()

venison

Jima Carreyho jsem neměla ráda do filmu Muž na Měsíci, ve kterém mě přesvědčil, že je sakra dobrý herec, co se většinou jen afektovaně pitvoří. Je fajn ho vidět zase ve vážné a neuřvané roli. Bohužel však krom vážného tváření nedostal moc prostoru k opravdovému hraní. Detektivka se snaží o vážnou depkoidní tvář ve stylu devadesátkových thrillerů. Scénář je ovšem děravý jako cedník a veškerá atmosféra je utvářená studenými barvami, temnotou a nahými ženami v řetězech. Což je na áčkovou podívanou zoufale málo. Mohlo by jít o artový film, kdyby pan režisér uměl trošku víc točit. ()

hanagi

Tohle je přesně ten případ, kdy pořád doufám, že se to nakonec nějak smysluplně zlomí... Ale ono ne. Od začátku až do konce je to celé špatně. ()

bizz_mjc

Dark Crimes má fakt depkoidní atmosféru, ale kvůli zvláštnímu vyprávění (střih) se tenhle pošmourný film s Jimem, který filmovému plátnu fakt chybí, ztratí. ()

Jaro.Krafcik

Poliaci sa snažili. Ale darmo, bolo to až príliš depresívne a bez nápadu. Hviezdička určite už len za Carreyho. Ale ozaj asi jeho najslabší film, potvrdil že vie zahrať aj vážnu rolu, okrem tých bláznivejších. 2* ()

jefff

Není to zas tak zlé, jak by dle hodnocení mohlo vypadat. Temné zločiny se snaží budovat hodně temnou atmosféru a sázejí na dobré herce. Obé funguje. Bohužel film sráží hodně unylé tempo a horší scénář. Carrey ale fakt válel. ()

sedm.1

Jime, Jime, Jime. Co s tebou mám dělat? Snaha se ti tu tedy upřít nedá a chápu, že tvůj gumový ksicht v tvých letech už nefunguje ani zdaleka tak zábavně jako dřív, a tak se snažíš o serióznější role, jenže krom výběru postavy a žánru by bylo ještě potřeba se mnohem, mnohem lépe zaměřit i na výběr scénáře, jelikož v tom si se v tomto případě Jime tedy zatraceně seknul. Ale nyní vážně, Dark Crimes není v určitých ohledech úplným průserem, minimálně tedy co se temné atmosféry týče, jednotlivé postavy pak také nejsou úplně mimo a i emoce v určitých momentech poměrně zdařile fungují. Jenže to vše naráží na opravdu slabou, krkolomnou zápletku, jenž by stěží fungovala i pod daleko zručnějším tvůrčím dohledem, než pod Avrasem, jenž si s ní nedokázal poradit naprosto vůbec a jedná se tak jen o vážně nezáživnou podívanou, která krom tuctového a nepřekvapivého vývoje nepřináší nic nového, nápaditějšího, zajímavějšího a nezachrání to ani závěrečná pointa, která výraz Nuda už jen dvakrát podtrhuje. Když bych se pak ještě vrátil ke Carreymu, po celou dobu jsem se nemohl u jeho výkonu zbavit dojmu, že svého zamlklého, posledního čestného polského poldu přehrává a prostě jsem mu tu jeho drsnost a naštvanost příliš nevěřil, jinými slovy, nehodil se mi sem. Temné případy mě zkrátka upřímně nebavily, krom syrové atmosféry nenabízí tento snímek už nic jiného poutavého, tudíž nenacházím moc důvodů, proč dát tomuto filmu vlastně šanci. Já mu jí dal hlavně kvůli Jimimu, ale ani z jeho strany to není bohužel žádná výhra. ()

666Carnage

Ponurý film o sadomasu, kde má hlavní roli člověk co mluví zadkem a má rozdvojenou osobnost. Řeč je Jimu Carrym. Film nemá nijak propracovaný příběh ale je to jen 90 minutek a docela to uteklo i když to bylo opravdu ponuré ale zvláštně natočené a tím myslím zajímavě. Odehrává se to v Polsku ale všichni mluví anglicky a vlastně kromě hlavních třech známých herců nic jiného nečekejte. Marton Csokas si to asi užíval nebo mi to aspoň tak připadalo. Trochu zamotané to bylo a jsou zde scény kde Carry fakt válí. Konec je docela zajímavý. 70% ()

kolemjdouc

Naprosto jiný Carrey než ho známe.Naprosto stejná Gainsbourg v roli ,kdy ji scénář přiklepl dosti odvážné scény s násilím.Dala bych víc ale za nechutný filtr na kameře ne. ()

Wallis3 odpad!

Divný krimipříběh vyprávěný téměř bez posloupnosti a důrazem na vyšetřování. Carrey absolutně nepřesvědčivě ztvárnil svou posedlost, vůbec se na to nehodil. ()

figliar

Jim Carrey v dosť nezvyčajnej úlohe, ale poradil si s ňou pomerne dobre. Poľské prostredie pôsobí neskutočne depresívne, čo sa práve k tejto kriminálke výborne hodí. Výber nie príliš známych, ale aj tak svetových hercov bol dobrý, ich výkony boli adekvátne k štýlu, akým je film natočený, je teda veľká škoda, že zápletka bola nie príliš dobre premyslená. Ale tak s rozpočtom 3,8 milióna € sa v súčasnosti dá iba ťažko natočiť lepší film. ()

Monggol

Vyhovuje mi tento spôsob podania príbehu a Carreyho dramatická poloha. No a to by nebol film s Ch.Gainsbourg keby tam nebol nahá a keby ju niekto nešukal. ()

rublik05

Upřímně moc nechápu, proč se Jim Carrey rozhodl jít zrovna do takového snímku. Na druhou stranu díky Bohu za to, protože jestli se filmu nedá něco upřít, tak je to jednoznačně jeho perfektní výkon a fakt, že nebýt jeho, dopadne polský thriller daleko hůř. Blbý je, že kromě něj zde není žádný výrazný herec, takže svým výkonem Jim dokonale zastíní všechny ostatní postavy, což je sice obdivuhodné, nicméně daleko více kontraproduktivní. Samotný film působí od začátku velmi depresivně, temná atmosféra je skvěle podpořena tajemným polským městečkem. Základ na kvalitní thriller se tedy tvůrcům velmi povedl, pak se ale dostaneme k scénáři, který mohl být lépe propracovaný, některé pasáže působí místy dost nezáživně. Příběh mohl mít daleko větší spád a mohl být i trochu více přehledný. Závěr filmu mohl být také daleko lepší, působil na mě dost odbytě. Jako průměrná jednorázovka bez nějakých větších ambicí Dark Crimes asi zafunguje, žádný kvalitní krimi/thriller však nečekejte. 5/10. ()

mira.l

Jedna * za Ch. Gainsbourg, kteoru jsem už delší dobu neviděl a vlastně za to, že jsem to dokoukal až do konce, protože tohle byla docela velká slabota. ()

cvass

Úplně o ničem. Původně ta druhá hvězda byla za Jima Carreyho řídícího škodovku. Ok, je to VW, ale už jsem ji tam nechal. ()