Příběh se dehrává v Tacomě, stát Washington, a jeho hrdinou je majitel malé pizzérie Joey Boca, dobrý otec a manžel, který má pouze jednu jedinou chybu. Je své manželce nevěrný pokaždé, když se k tomu naskytne příležitost. Jak si pracně vypočítá u zpovědi, za posledních čtrnáct dnů asi dvanáctkrát, a to s pěti různými ženami. Když ho jeho žena Rosalie, dlouho odmítající věřit v jeho zálety, přistihne, jak si domlouvá schůzku s další mladou dívkou, chce se zabít, ale v tom ji zabrání její matka Nadja, která přijde s jiným, ovšem stejně radikálním řešením. Lepší by podle ní bylo zabít nevěrného manžela. A hned se také pustí do díla a najmou na vraždu svého krajana. Ten Joeye přepadne, ale muž se ubrání a ještě na nešikovného vraha poštve policii. Rosalie a její matka se rozhodnou spoléhat pouze na sebe a tak matka vlastnoručně zhotoví bombu, kterou nastraží do zeťova auta. Ani tento pokus však nevyjde a tak se obě ženy rozhodnou vrátit k tradičním způsobům. Do omáčky ke špagetám rukou společnou nasypou dvě krabičky prášků pro spaní. Joey si pochutná, ale ke zděšení obou žen nezemře, jen usne. Stejně neúspěšným se vzápětí stane pokus nevěrného muže zastřelit. Přestože vitální Ital všechny úklady přežije, ukáže se, že to nebyla pro Rosalii tak úplně "zbytečná práce". (oficiálny text distribútora)

mira.l

Ježkovy voči, jo, bylo tam pár vtipných hlášek, za který je ta jedna hvězdička, ale jinak to byla kravina, kterou nezachránil ani Kevin Kline. ()

Rodin

Přemýšlel jsem i o 5*, ale nakonec jsem zůstal někde u 85%. Přesto jsem se královsky bavil. Něco tak blbého, ale přitom kouzelného, jako byl William Hurt, jsem dlouho neviděl. A ty vražedné úvahy matky s dcerou a nesmrtelný Kevin Kline - výborné. ()

route60

Černý humor mám rád a tento film je skutečně povedený, Kevin Kline je coby záletný manžel opravdu skvělí, ostatní totéž K.Reeves a J.Hurt jsou jako nájemni vrazy kouzelně neschopní, Lawrence Kazdan mě tímto filmem opravdu potěšil. 100% černá komédie. ()

Pajela

Tento film jsem poprvé viděla strašně dávno v telce s tím, že jsem neměla co dělat a řikala jsem si: "Jééé, to bude nějaká kravina... Ale tak na usnutí dobrý..." No a nakonec se z toho stal jeden z mých hodně oblíbených filmů, které si s chutí pustím víckrát. Btw Harlan a Marlon rulezzzzzzzzz :-DDD ()

Pute

Docela příjemný film, párek feťáků je úžasnej. Bohužel film nedokáže udržet (a vlastně ani nasadit) nějaké slušné "komediální tempo". Chvílema docela nuda, kterou naštěstí sem tam zachraňuje tchýně svýma hláškama. ** za párek feťáků * za tchýni a její super suché hlášky ()

Brenda.Ch

Černá komedie v té nejlepší kvalitě. Film koukatelný pořád dokola a pořád pobaví. Kevin Kline hraje bezvadně, ale ani zbytku herců není co vytknout. Suprovní tchýně. :-D ()

kolodej1

lehce nadprůměrná komedie, dalo by se říct taškařice, kterou si může člověk užít, když nad dějem nepřemýšlí. Záporem jsou trochu topornější herecké výkony a trochu docházející dech filmu, kladem naopak některé povedené vtípky a scény. Přesto asi nebudu mít potřebu se na film ještě někdy dívat, jednou to stačí ()

Heywood

Film z doby, kdy se neřešily LGBT+SDKKDP aj. a tak je to o humoru. Jeden záletník, šílená tchýně, dva feťáci a zakomplexovaný mladík milující svou šéfovou. Jak se tak dívám z okna, vídám hnedle tři sousedské domy, kde je to podobně. Některé herecké výkony mě doslova porazily (v tom dobrém), celkově film měl řadu překvapivých momentů, ( musel jsem se smát) a zůstalo to crazy a nespadlo to do patosu. 65%. ()

JB001

Nemohu si pomoci, ale mám pocit, že dříve se točily lepší komedie než dnes. Skvělá oddechovka u které se mi nejvíc líbil její začátek... ()

berapav

Temperamentí komedie plná nejroztodivnějších postaviček. Kevin Klein opět nezklamal. Senzační však byli i jeho tchýně a italská milující mamá a především Reeves a Hurt jako vcelku mírumilovní feťáci-zabijáci. : ) "Nemyslíš, že mu to bude nápadný, když na něj budeme střílet častějc?!" ()

Debreno

Trošku sklamanie. Z filmu som si totižto pamätal iba fantastických Hurta a Reevesa, ktorých výkon stačil na to, aby som filmu dal tri hviezdičky. Inak to malo na komédiu mnoho hluchých miest. ()