V septembri 1974 urobil známy terorista Carlos v Paríži ďalší zo svojich krutých a neľútostných atentátov, keď hodil granát do kaviarne plnej ľudí. O rok vtrhol do Viedne so skupinou ďalších teroristov na konferencii zemí vyvážajúcich naftu. Požadoval dvadsať miliónov dolárov. Postarší agent CIA Henry Fields, ktorý je doslova posadnutý Carlosovým dopadnutím, je odhodlaný zastreliť ho na letisku na vlastní päsť, nadriadený mu v tom však zabráni. O desať rokov neskôr je v  Jeruzaleme po dlhšej naháňačke zatknutý fotografujúci turista. Pri výsluchu, ktorý vedie skúsený agent Amos, vyjde najavo, že muž nie je Carlos, ktorému je neuveriteľne podobný, ale americký námorní kapitán Annibal Ramirez. Amos sa spoločne so svojim americkým kolegom Fieldsom snaží Ramireza prehovoriť k spolupráci... (TV Dajto)

harycek

Působivá fikce o vytvoření dvojníka Carlose , líbil se mi tam aspekt o narušení osobnosti a vytvoření duality psychiky! Bojové scény byly realistické a hlavní hrdina nebyl zas až takový "super-hrdina" a to se mi líbilo!! ()

Mikec007

Podle mýho názoru velice povedený takový až psychologický thriler. Velmi zajmavý je, jak je tam ten hlavní hrdina vycvičován tak, aby byl tomu hlavnímu záporákovi co nejvíc podobný a musí kvůli tomu dokonce i souložit bývalou milenku Carlose. Taky by mě zajmalo, co se mu asitak honí hlavou, když musí k obědu snít deset porcí nějaký hnusný kaše po několik tejdnů den co den... ()

Desmi

Tohle neni nic jiného než průměrnej akčňák. Mimochodem, celej smysl filmu mi přijde strašlivě nesmyslnej. Takže jakýsi terorista si dělá co chce. Nikdo ho nesmí zabít. Celou dobu CIA ví, kde se pohybuje, ale nesmí ho zabít. Pak najednou najdou týpka s podobným xichtem a hle, může udělat všechno, aby ho zabil. WTF ??? Místo toho aby toho kripla odstřelili ihned, tak se policajti zabíjejí mezi sebou. Bože, to je skutečně geniální film. Nevím jestli je to podle skutečný události, ale jestli jo, tak jsou ochranné složky úplně impotentní a debilní.. je to celý na hlavu postavený. ()

rey17

Zajímavý, akční, na motivy skutečných událostí s nadstandartními hereckými výkony a velmi dobře propracovanými charaktery. Rád se na snímek podívám znovu. ()

zigy

Starý Šakal dle Forsytha je stylovější a věrohodnější, nicméně tohle je větší zábava pro širší publikum, akce střídá akci, anebo zajímavý výcvik. Do rolí mentorů byli postavení zkušení harcovníci Sutherland a Kingsley a zvládli to na jedničku s hvězdičkou. Myslíte, že milenka nepozná svého milence, když jí nastrčí dvojníka?:) Momentka u jezera, kdy nevíme, kdo je kdo, je úžasně zábavná a napínavá zároveň. Nicméně větší kvalita stále zůstává u Forsytha. ()

RomanT

Tak tento film nesahá Carlosovi ani po kotníky. Ačkoli oba spojuje tentýž nejhledanější terorista, protínají se minimálně (v Carlosovi je ústřední postavou, v Honu na Šakala jen někým, o kom se mluví). Hlavním cílem Honu na Šakala je, bohužel, ukázat hrdinství a morální dilemata jakéhosi amerického důstojníka (Američan by přece chladnokrevně nikoho nezabil, že?). Nikde jinde není o něm, ani o jeho veliteli Henry Fieldsovi, žádná zmínka, takže to vypadá, že si tvůrci vypůjčili Carlose jako křoví pro tuctovou fiktivní kriminálku s trapnou pointou fyzické podobnosti. Pozn: v mnoha komentářích se vyskytuje chybné spojení na Šakala od Forsytha nebo dokonce na Šakala v podání Willise. Forsythův Šakal je románovou postavou inspirovanou přípravou atentátu na de Gaullea, Šakal v podání Willise je vzdáleně inspirován Forsythovým Šakalem a Ramirez Sanches alias Carlos alias Šakal je skutečným člověkem, který získal tuto přezdívku v roce 1975 kvůli omylu redaktora Guardianu. ()

PTuranyi

Celkom dobre natočený špionážny príbeh motivovaný snahou chytiť Carlosa. Prevedenie je však v duchu akčných filmov 90 rokov. Reálnosť celého príbehu je pochybná. To by však nevadilo pokiaľ by nebol plný klišé. ()

Petal76

Z omylem vybraného filmu, se stalo příjemné překvapení, po delší době mě opět něco z tohoto žánru překvapilo. Velice dobře natočený film. Dobré obsazení, občas slabší hlášky, které se však daly odpustit. ()

Tomulka

Mně tento film moc nezaujal hlavně kvůli okoukanosti. Téma o šakalovi je myslím již dosti přetřásáno a těch filmu vzniklo více. Podle mně je nejlepší s Brucem Willisem a ty ostatní za ním jen pokulhávají. ()

Chlo0opek

Slušně udělaná krimi. Místy teda lehce k neuvěření, ale dá se to přetrpět. Trochu mi však herecky neseděli oni agenti CIA, ani nevím proč. ()

Feacher

Takové filmy mám rád.. akční, zároveň chytrý, občas vtipný a zkrátka chytlavý... Jednoznačně jsem si tedy film nemohl jinak než neužít... Paráda! ()

CheeseFigure

Rozpačitý začiatok, v ktorom sa skáče v mieste i čase ma odrádzal od ďalšieho pokračovania. Vôbec som sa nevedel vcítiť do Sutherlandovej postavy a starostí, ktoré mu Carlos Šakal spôsoboval. S nástupom Aidana Quinna to ale začalo byť zaujímavé i zábavné. Koniec bol potom úplne skvelý (možno som čakal trochu viac temnejší), oproti rozpačitému začiatku bol priam geniálny. Vychváliť musím aj Bena Kingsleyho, ktorý si kradne väčšinu scén, v ktorých je. Celkovo je Honba na Šakala jeden z tých filmov, ktoré na mňa pôsobia ako snehová guľa. Zo začiatku sa pomaly rozbiehajú, aby potom nabrali rýchlosť a nakoniec s plnou parádou dorazili do cieľa. ()

Bragi66

Mohlo by to potěšit někoho, kdo má rád šakalí příběhy jako třeba Brutální Nikita (1990). Tento film je ale bohužel přetížen hloupostí vykonstruovaných a neuvěřitelných představ o profesním školení šakalů. ()