EvilPhoEniX

Šinsuke Sato řádí opět a těšil jsem se na finále mé oblíbené japonské Trilogie, jenže film je bohužel rozdělen na 2 party, tedy pořádné finále dostaneme až příště, což se většinou blbě hodnotí, protože dostaneme jen půlku. Druhý díl byl téměř 2 hodinová akční velkolepá bitva, tady se první hodinu boje nedočkáme, což se lehce projeví i na tempu. Vizuálně je to pořád špička, návrat starých postav potěší a začátek velkolepého souboje, který bude vyvrcholením ve finále je zde jen načrtnutý v počáteční fázi. Ta strategie je zde taky podána velmi fajn a hezky se na to kouká, ale předešlé 2 díly mě bavily o chlup víc a věřím, že pořádná satisfakce příjde až s finálním dílem. 6/10. ()

Vavča

Šinsuke Sató překvapivě nejpřesvědčivější režisérská práce z hlediska expozice příběhu, vykreslení postav, práce s herci. Film sice vychází z rozmáchlé epické série (kromě mangy doporučuji hlavně anime!)První polovina filmu tak nezvykle poutavá, hlavní postava Šin (Kento Jamazaki) tentokrát v pozadí. Problém mám s druhou polovinou filmu, která se sice jakoby nadechuje k epické akci, ale je to až příliš fajto anime, místo aby se trochu více vykreslily i reálné problémy, které kampaně a bitvy přinášejí. Je to prostě tlačené příliš na sílu a heroismus. Tři hvězdy a nad režisérem hůl nelámu, pokud vím čtyřka přijde do kin 12.července. ()