Kingdom 2: To Distant Lands

• Japonsko Kingdom II: Harukanaru Daichi e (viac)

Vavča

Japonská manga Kingdom kopírující slavný příběh souboje čínských států starověku se nám dostala podruhé na plátna. Oproti jedničce výpravnější, epičtější, na filmu je vidět, že nemá prostor a šanci kopírovat silné stránky mangy, tedy pomalu některé věci strategie, taktiky vysvětlovat a dávat prostor hodně charakterům, občas se tady povede dobrá perspektivní zkratka, ale je cítit, že je to občas uspěchané a tvůrci tak musí tlačit na pilu. Nicméně materiál je to celkově zajímavější a lépe podaný, než minule, akce je občas hodně povedená inspirace Hongkongem a Čínou se prostě nezapře, OST taky povedené. Celkem slušná zábava, která je nakonec chytřejší, než se na počátku zdá. Třetí díl je pokud vím na cestě, kdo ví, třeba se Šinsuke Sató pochlapí a dotáhne to na čtvrtou hvězdu. Zatím 3,5 hvězdy. ()

EvilPhoEniX

Režisér Alice in Borderland Shinsuke Sato dává o sobě vědět velmi brzy a je tu s pokračováním jedné z nejprodávanějších Mang Kingdom. První díl se mi hodně líbil, mělo to takový nádech Rpgéčka. Hlavní hrdina cestuje po krajině, nabírá nové lidi do týmu a cestou zabíjí různé protivníky a po každé s jinou úrovní obtížnosti, tohle mě zkrátka baví a když je k tomu super vizuál i parádní akce, není moc důvod si k něčemu stěžovat. Druhý díl přinesl větší epické měřítko a dalo by se říct, že jde o 2 hodinový battle mezi 2 národy s hollywoodskými efekty a parádním soundtrackem. O příběh zde moc nejde a historici budou brblat, že jde o znásilnění čínské historie, ale je to fantasy, je to manga a paradoxně celá bitva je natočená lépe, než cokoliv, co kdy natočila Čína o Qin dynastii. Hlavní hrdina sní o tom stát se velkým generálem a dělá opravdu proto všechno. Akce má skvělou choreografii i kameru, assassini, ninjové, samurajové- to já zkrátka můžu. Místy jsem vzpomínal na Rurouni Kenshin a říkal si, že taková akční řežba tu z Japonska od Kenshina nebyla. Potěší i nová ženská postava na scéně, od mala trénována k zabíjení a jede si tam moc pěkné sólo ( hodně over powered). Pochválit musím i kostýmy, účesy a celkový vzhled generálů, ten je opravdu ikonický a všechny postavy si divák dokáže oblíbit, což je strašně důležité. Kdo má rád epické a dlouhé bitvy, bez žádnýho zdlouhavého vysvětlování a nudných keců okolo, tak si to užije podobně jako já. 75% ()