Depp vs. Heardová

• Veľká Británia Depp v. Heard
Veľká Británia, 2023, 2 h 26 min (Minutáž: 48–50 min)

Réžia:

Emma Cooper

Kamera:

Jeff Hutchens

Hudba:

Edmund Butt

Johnny Depp (a.z.), Amber Heard (a.z.), Kate Moss (a.z.)

Hollywoodem nedávno otřásl ostře sledovaný soudní spor, který na internetu způsobil úplné pozdvižení. V tomhle dokumentu poprvé zazní svědectví obou stran. (Netflix)

darkchipmunk

Prostě vhled do jednoho toxickýho vztahu, resp. jak to také může dopadnout, když se boomer ožení s mileniálkou. Ona si možná myslela, že si pomůže v kariéře, ale stal se pravý opak. Což se mimochodem stává často, když si mladá žena vezme vyhasínajícího, stárnoucího egomaniaka, samozřejmě že na ni bude žárlit a nenechá ji vyrůst. Kam šla její kariéra od vztahu s ním? Do prdele. Podle mě je chyba, že se společnost snaží najít jednoho viníka v této kauze. Ona si možná pár věcí přibarvila, něco zamlčela, ale že Johnny není žádný svatoušek, má sklony k násilí (jak bylo patrné i ze záznamu, ale i z celého jeho života, četla jsem jeho biografii), navíc je to letitá fetka, co fetila s Winonou, Kate a i s Amber, to se všeobecně ví. Takže nechápu, proč z něj dělá svět takovýho mučedníka. Je koneckonců ve věku například mého otce nebo našeho pana premiéra a chová se jako mimino. Amber byla během procesu údajně diagnostikovaná hraniční porucha, takže mohla jednat v afektu kvůli tomu, že ji opustil. Ale on podle mého skromného odhadu také nebude mít úplně zdravou osobnost. A jak řekl jeden náš kritik, vítězství mu v tomhle ohledu asi moc nepomohlo, měl by se sebou spíš něco dělat a chodit na terapii a odvykačku než objíždět svět jako chudák, který vyvázl ze spárů medúzy - btw, tyto nálepky jsou to, čemu říkám misogynie, ne že by se mělo sympatizovat s Amber, ale ta zjednodušující klišé jsou vážně trapný. ()

Feacher

Upřímně trochu zbytečný dokument, ale na druhou stranu hezké shrnutí toho, co jsme všichni sledovali. Šlo to asi ale udělat v jednom díle a celkově kratší, některé části co se netýkají přímo soudu, by šly odebrat. Polovina z dokumentu vůbec není o Johnnym a Amber, ale obecně o sociálních sítích nebo problému s domácím násilí. Ano, souvisí to, ale když čekám dokument o sporu dvou lidí, nechci se dívat na celosvětový a složitý problém celé společnosti. 70 %. ()

bara1313

Dobře sestříhaný dokument, (který však viditelně straní Deppovi), kdy sledujeme dvě labilní, na alkoholu a drogách závislé osoby, které se daly dohromady, navzájem se po dobu jejich vztahu vzájemně napadaly a pak se u soudu snaží přesvědčit porotu, že jedna z nich je oběť. Obětí jsou oba, tyranem však také. Zajímavostí je, že je zde viditelné, že oba pocházejí z rodiny, kde roli hrálo násilí, návykové látky a dle toho si pak oba v budoucnosti vybrali partnera. ()

Still_I

Viděla jsem záznamy ze soudu, proto můžu říct, že tenhle "dokument" je úplně o ničem. Místo aby použili zajímavý materiál (a že těch historek bylo u soudu řečeno spoustu), dali tam stupidní tiktok videa. Proč? Tenhle dokument skoro vůbec není o obsahu sporu, ale spíš o tom, jaký povyk kolem toho byl. Nikoho opravdu nezajímá koukat se tři hodiny na záběry hyen srocujících se před soudní budovou. Jediné pozitivum bych viděla v tom, že situace tu není vykreslena černobíle. - Za mě jsou magoři oba dva. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna