Dym

• Česko Smoke (viac)

Skupina lidí, jejichž životy jsou propleteny díky jejich příteli, manažerovi newyorského obchodu s doutníky Auggiemu (Harvey Keitel). Patří sem: spisovatel, který neumí psát (Hurt), zdráhavý otec, který utíká před svou minulostí (Forest Whitaker), ulice znalý puberťák snažící se najít sám sebe, Auggieho bývalá přítelkyně, kterou velmi dlouho neviděl a jež se vrací s překvapivými zprávami! Kritici a diváci přivítali neobvyklý humor Smoke, důvtip a skvělé herecké výkony. (oficiálny text distribútora)

gu-staff

Cigarety, doutníky, dobrý scénář, skvělí herci (Keitel - Hurt - Whitaker), pomalé tempo, songy od Waitse, atmosféra jako prase, to vše jsou ingredience k tomu, jak udělat z obyčejného filmu neobyčejný. A třešnička na dortu v podobě závěrečné Auggieho povídky už sahá po šesté hvězdičce, ale bohužel...100% - plná palba, full house, říkejte tomu jak chcete, ale tohle je nádhera. Projekce č.2 : Bylo sobotní popoledne, uvařil jsem si kýbl bílého čaje, připravil popelník a krabičku Dunhillek, vložil kolečko do přehrávače, zabalil se do deky, a vychutnal si znovu tenhle "obyčejný" film. K natočení dobrého filmu prostě nepotřebujete miliony a výkonné počítače. Stačí dobrý příběh vynikající herci, a citlivá ruka režisérova. Whitakerova katarze mi opět způsobila husí kůži a Harvey to celej film drží tak neskutečně pohromadě, že si to prostě užijete do poslední minuty. ()

Amatér1921

Zajímavý snímek pro odreagování, který sám připomíná vánoční povídku. Film nikam nespěchá, nenudí, je vyrovnaný, příjemný zážitek... vřele doporučuji ()

reiser

Pár príbehov, ktoré spolu síce netvoria bohvieaký celok, ale samostatne sú vďaka dobrým hercom a sem-tam aj dobrým dialógom celkom v pohode. Prirovnávanie k Jarmushovi je však dle mého značne odveci. ()

rey17

Film s atmosférou o obyčejných lidech, které spojují cigarety a doutníky a kteří mají své problémy. Hezké herecké výkony, členění na povídky, které ovšem film nefragmentují. 3,5 *, tj. 70% ()

MAXIKILLER

Wayne Wang natočil malý film, o velkých životních příbězích, po jehož shlédnutí člověka napadá velká spousta existencionálních otázek. Požitek z filmu ještě mnohokrát znásobil Harwey Keitel. Děkuji, bylo to skvělé. ()

Desmi

Absolutní 3,14čovina. Film naprosto o ničem a věřte, že kvůli dvěma odvyprávěným příběhům, které zaberou dohromady 5 minut, netřeba s touhle hovadinou ztrácet čas. Nestojí to za to. Další z kategorie filmů - "zbytečné" nebo spíš "nuda k posrání". ()

tomino28

Výborné herecké výkony a uvěřitelné postavy dělají ze sledování obyčejného povídkového filmu neobyčejný zážitek. Navzdory rozdělení na několik částí působí snímek kompaktně a celistvě, žádných skoků ve vyprávění si ani nevšimnete. V jednoduchosti je zkrátka krása a tento kousek je toho důkazem. ()

PTuranyi

Skvele vyrozprávaný príbeh o obyčajných ľuďoch a ich životoch. Každý má svoje tajomstvo, svoje problémy a sny. Život v New Yorku nie je ľahký či už si obchodník v trafike, spisovateľ alebo sirota. Dôležité je hľadať to dobré aj keď sa to nie vždy darí. 90% ()

Irma

Výchozí nápad s centrálním bodem trafiky, kde se setkávají hlavní postavy, a jejich zamyšlené pokuřování - to mohl být vynikající základ pro skvělý film, kdyby ho však nepohřbil nevěrohodný až kýčovitý scénář. Nad čím například zůstává rozum stát: Opravdu, když děláte největší kšeft svého života s kubánskými doutníky, si krabice s nimi uložíte pod umyvadlo? Opravdu, když se před vámi objeví žena z minula a tvrdí, že její dcera je vaše, ale vy jí to moc nevěříte, se spokojíte s jejím konstatováním, že vlastně tak úplně neví, kdo je otcem, ale na rozloučenou jí přispějete pro dcerunku pěti litrama dolarů na odvykací kúru? Děj se místy neúnosně vleče, motivy jednání postav, které mají daleko k živoucnosti, šustí papírem scenáristy, který si asi myslel, že právě tvoří "nezávislé, umělecké" dílo. Vrcholem kýče je pak "nejkrásnější vánoční příběh" se slepou černoškou (a podle mě je přímo diletantskou filmařskou chybou nechat jednu postavu zdlouhavě vyprávět to, co pak znovu vidíme v obraze). Podle zdejšího vysokého hodnocení jsem hodně očekávala, a pak jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Nejvíc mě udivuje, že tolika lidem stačí k pocitu, že se dobírají hluboké podstaty života, jen vykonstruované sladkobolné historky. ()

ExecutorQ3

Jeden z filmů, kde život prostě jen plyne a vy tomu skutečně věříte. Neobyčejný snímek který si rozhodně zaslouží vaši pozornost a taky trochu toho času. ()

knoxville

Pre mna nevieryhodne a nudne, nejako nechapem kde tam bol ten humor ktory divaci a kritici privitali. Ale vazenie dymu dakedy musim vyskusat... ()

matracak42

Hodnota tohoto filmu je viditelná. Střípky, které lze poskládat jsou krásně zbarvené z možností jak můžeme žít naše životy. Pokaždé lze tento film vidět jinak - dle naší nálady,pocitů.Co nelze však přehlédnout je krása,bolest,utrpení a láska ve všech podobách a to je krásné. Proto tento film má rozhodně duši. Viva la Smoke byť jsem nekuřák ()

onde

Skvělé drama, které super atmosféru. Děj plyne tak příjemně, všechno působí tak nenásilně, že bych se na něco podobného dokázal koukat i 3 hodiny. Výborné obsazení, AAA výkony herců... Výborný film na poklidný večer. ()

killa black

Smoke je parádní člověčina. Film, kterej ubíhá v příjemném tempu jako když kouříte cigáro a posloucháte štamgasty vedle u stolu. Harvey Keitel opět ve vrcholné formě. Perfektní záležitost. ()

marekm030

nálada, atmosféra, príbeh/y, svetlo, Harvey, Forest, Jared, dym ... a Obchod s cigarami v Brooklyne, ktory nikdy neexistoval na tom rohu, kde Auggie tvrdi, ze to je. Tu je miesto natacania: http://maps.google.sk/maps?hl=sk&ll=40.660265,-73.98021&spn=0.000609,0.001206&t=h&z=20&layer=c&cbll=40.660356,-73.98039&panoid=1jV6MoNHB7f8IMvwUafJrA&cbp=12,84.27,,0,-0.63 The building at the corner of 16th Street and Prospect Park West in Brooklyn that was transformed from a post office into the cigar shop at the center of the 1995 film 'Smoke,' . Trailer: tu je cast filmu, kde Angie hovori Paulovi, aby spomalil ... a aj zopar zaberov na jeho obchod je tam tiez: http://www.youtube.com/watch?v=JGV_h36uZ5E ()