Temperamentní barová zpěvačka Deloris Von Cartierová se ve volných chvílích věnuje svému milenci, ženatému mafiánovi Vincemu. Jednoho dne je však ke své smůle svědkem toho, jak její milý přikládá pistoli k jedné neloajální hlavě a se zdravým pudem sebezáchovy usoudí, že je na čase změnit náruč. Uchýlí se proto do bezpečí policejní stanice a svého přítele udá. Policie, vděčná za korunního svědka, nemíní nechat nic náhodě a schová Deloris na poslední místo, kde by ji mafiáni hledali - do kláštera. Deloris, vybavená zdravou nechutí ke všemu, co jen připomíná jeptišku, zuří, a jistě by se nechala raději zastřelit. Ale je pozdě. Čeká ji nevzhledný hábit, krutá disciplína a žalostný nedostatek jakéhokoli povyražení. Rázná dáma se ovšem po počáteční depresi vzchopí a obratem ruky změní klášter v jeden velký zmatek. Matka představená se jí proto snaží uklidit na to nejméně exponované místo - do sboru. Iniciativní sestra ale nemešká a s radostnou pomocí ostatních jeptišek promění ubohé pěvecké výstupy ve strhující koncerty. Návštěvy kostela stoupají a stoupá i zájem veřejnosti a tak se Vince jednoho dne nešťastnou náhodou dozví, kde se Deloris skrývá. Zbožná členka řádu je unesena. Zločinci ovšem nepočítají s nečekaným soupeřem - řádové sestřičky se rozhodnou napomoci boží spravedlnosti a vydají se pro svou družku přímo do jámy lvové... (oficiálny text distribútora)

Haide

Velmi zábavná jednohubka se skvělou hudbou, Maggie Smith (i zbytek castingu se velmi povedl) a zvláštní kombinací prostředí. Film, na který se alespoň jednou za rok musím podívat, ale vlastně vůbec netuším proč. :o) ()

chrispe

Sestra v akci není špatná komedie. Nevím jestli nejsem ovlivněná trochou nostalgie, protože byla jedním z filmů, který u nás dřív jel skoro nepřetržitě, takže mám chuť trochu nadhodnotit. Ale jelikož mě včera nepřikovala k židli a nedonutila sedět a koukat, tak to asi tak horký nebude. Whoopi Goldberg je zábavná, písně fungují, trocha akce. Jednou za čas. Proč ne. ()

Solly

Pamatuji si, že když jsem tento film viděl poprvé, že jsem se u něj dobře bavil. Ale nějak už si nemůžu vzpomenout proč. Takže moje hodnocení je jednoznačně subjektivní a nikdo by ho neměl brát v úvahu pro rozhodování zda ten film stojí za to vidět. ()

haWranka

No tak, kdo by to neznal:) Tohle je už přece klasika. Whoopi je příjemně praštěná, sestřičky zpívaj fakt skvěle. Člověk se nenudí. A věta "Vypadám jako tučňák!", ta mě vždycky dostane:) Takže 3 a kousek. ()

HonzaMag

Nemusím přehrávající Whoopi. Nemusím ani tento film. Nebralo mne to tehdy, nebere mne to ani dnes a nebude mne to brát ani do budoucna (aspoň doufám, že nebudu tak infantilní :-). Jo Whoopi bude mít jistě komediální talent, ale já to neocením... ()

krizi

Herecký koncert Whoopi Goldberg, bez které by tato komedie nebyla tak dobrá. Navíc i ty písničky jsou docela dobré :-) ()

balcazar

Kultová vec, ktorá neomrzí ani na 1000. pozretie. Whoopi proste jede, v spojení s mníškami v kláštore som sa parádne bavil a keď si začne podmaňovať kláštor, sestričky v zbore aj celé mesto, ktoré začne navštevovať kostol, tak proste nechcete, aby ju frajer-mafián chytil a zastrelil. :D ()

Black-star

Klasický hudební až muzikálový (chorálový) film, který na svou dobu dopřává příjemný zážitek. Dnes již klasika, která patří mezi TOP filmy. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (viac)