Temperamentní barová zpěvačka Deloris Von Cartierová se ve volných chvílích věnuje svému milenci, ženatému mafiánovi Vincemu. Jednoho dne je však ke své smůle svědkem toho, jak její milý přikládá pistoli k jedné neloajální hlavě a se zdravým pudem sebezáchovy usoudí, že je na čase změnit náruč. Uchýlí se proto do bezpečí policejní stanice a svého přítele udá. Policie, vděčná za korunního svědka, nemíní nechat nic náhodě a schová Deloris na poslední místo, kde by ji mafiáni hledali - do kláštera. Deloris, vybavená zdravou nechutí ke všemu, co jen připomíná jeptišku, zuří, a jistě by se nechala raději zastřelit. Ale je pozdě. Čeká ji nevzhledný hábit, krutá disciplína a žalostný nedostatek jakéhokoli povyražení. Rázná dáma se ovšem po počáteční depresi vzchopí a obratem ruky změní klášter v jeden velký zmatek. Matka představená se jí proto snaží uklidit na to nejméně exponované místo - do sboru. Iniciativní sestra ale nemešká a s radostnou pomocí ostatních jeptišek promění ubohé pěvecké výstupy ve strhující koncerty. Návštěvy kostela stoupají a stoupá i zájem veřejnosti a tak se Vince jednoho dne nešťastnou náhodou dozví, kde se Deloris skrývá. Zbožná členka řádu je unesena. Zločinci ovšem nepočítají s nečekaným soupeřem - řádové sestřičky se rozhodnou napomoci boží spravedlnosti a vydají se pro svou družku přímo do jámy lvové... (oficiálny text distribútora)

Aleee89

Tohle byla dobrá filmová komedie. Sranda, Whoopi je dobrá a dívala jsem se taky hlavně proto, že jsem chtěla vidět Maggie Smith jako matku představenou. Docela dobrá změna. Komedie se mi líbila, měla vtip i šmrnc. ()

Diamant

Barová speváčka je svedkom vraždy za ktorou je šéf podsvetia. Kým bude súd, ju polícia ukryje v kláštore. Pre ňu, aj pre predstavenú sestier je to zo začiatku pohroma.../ Môže byť užitočná barová speváčka mníškam v kláštore? A môžu v niečom pomôcť oni jej? A môžu niečo dobré spolu spraviť pre ďalších ľudí? Film má krásnu hudbu, aj spev (až keď sa sestry naučia spievať), presvedčivé herecké výkony a veľmi dobre sa dá v ňom vidieť Božia prozreteľnosť... ()

Chen

Velmi originální námět, skvělé obsazení, povedené gagy a výtečná hudba. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. Whoopi Goldberg jako jeptiška? To se vidí jednou (maximálně dvakrát :)) za život a určitě to stojí za to. A Kathy Najimy, ta je prostě skvělá. ()

Aelita

"Víš, že máš být vždy sama sebou nebo vybouchneš?!" Když se člověk uzavře před světem, svět na něj zapomene. Objevit svá nadání a najit své místo - pak se život naplní a svět se rozzáří - aspoň čas od času. I vyšší principy můžou být radostné a zábavné neboli dobrý marketing a designe prodá vše. ()

Streeper

Zbožňuji tenhle film už od dětství, možná právě díky tomuhle filmu jsem ráda chodívala do kostela a fascinovali mě jeptišky. Navíc Whoopi je neuvěřitelně vtipná a komická a takové role jí sednou na tělo. Má v sobě zvláštní energii, která jejím postavám dodává to správné kouzlo, že si je hned zamilujete a jinak to není ani u Deloris. Navíc Maggie Smith v roli přísné a negativní jeptišky to jen doplňuje. ()

DruidKarel

Dřív jsem tenhle film žral, teď byc se pro něj ale už nijak zvlášť nenadchl. Jo, ve svý době dobrý, ale dneska to už moc lidí asi ani bavit nebude. Přesto 3* má zasloužené... ()

danecek24

50. Zlatý Glóbus za rok 1992 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Whoopi Goldberg ()

laik_60

Neviem si pomôcť, ale mám rád filmy zo školského prostredia, naviac Whoopi bola squelá a pesničky tiež, celé sa to nieslo v nenásilnej komediálnej vlne tak čo !!! dávam 4b. ()

Ice123

Dle mého to byl naprosto nekonvenční nápad. Všechny scénáře byli již použity ale vsadit barovou zpěvačku do kláštera za jeptišku to byl prostě nápad za všechny prachy. Navíc skvěle zahraný od Whoopi Goldberg (jinak než skvěle to od ní stejnak nejde ;) ). No prostě krásná komedie na kterou má cenu se podívat. 5* ()

KajusaK

Tahle komedie mi prostě sedla..Taktéž ji mohu vidět pořád dokola a vždy ji uvidím jinak..Skvělé, škoda pár slabých míst jinak by byl plný počet.. ()

wendelin9

Tenhle film je klasika. Ikdyž jsem ho viděla už několikrát, stále mě umí rozesmát a písničky mladých sboristů jsou prostě fajn :) ()

vesper001

Ctěná odborná veřejnosti, vážení kolegové v oboru filmové vědy. S lítostí vám s konečnou platností musím oznámit, že nejsem schopna docenit myšlenkovou hloubku a zábavní potenciál amerických hudebních komedií. K tomuto poznání jsem dospěla při pokusném sledování Sestry v akci, neboť právě tehdy mi prozřetelnost dala pocítit míru mé mentální odlišnosti, která mě nepřekonatelně dělí od cílové skupiny, které jsou podobné filmové počiny určeny. Anebo mi prostě jen jde šíleně na nervy ta uječená důra Whoopi s hendrixovským hárem, jeptišky, lítající po casinu a fakt, že jsem – bohužel – vyhrála sázku, týkající se záběru na trsajícího papeže (alias „Jeho SvÁtost“ = důkaz, že někteří čeští překladatelé mají kulturní rozhled míchačky na beton). ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (viac)