Temperamentní barová zpěvačka Deloris Von Cartierová se ve volných chvílích věnuje svému milenci, ženatému mafiánovi Vincemu. Jednoho dne je však ke své smůle svědkem toho, jak její milý přikládá pistoli k jedné neloajální hlavě a se zdravým pudem sebezáchovy usoudí, že je na čase změnit náruč. Uchýlí se proto do bezpečí policejní stanice a svého přítele udá. Policie, vděčná za korunního svědka, nemíní nechat nic náhodě a schová Deloris na poslední místo, kde by ji mafiáni hledali - do kláštera. Deloris, vybavená zdravou nechutí ke všemu, co jen připomíná jeptišku, zuří, a jistě by se nechala raději zastřelit. Ale je pozdě. Čeká ji nevzhledný hábit, krutá disciplína a žalostný nedostatek jakéhokoli povyražení. Rázná dáma se ovšem po počáteční depresi vzchopí a obratem ruky změní klášter v jeden velký zmatek. Matka představená se jí proto snaží uklidit na to nejméně exponované místo - do sboru. Iniciativní sestra ale nemešká a s radostnou pomocí ostatních jeptišek promění ubohé pěvecké výstupy ve strhující koncerty. Návštěvy kostela stoupají a stoupá i zájem veřejnosti a tak se Vince jednoho dne nešťastnou náhodou dozví, kde se Deloris skrývá. Zbožná členka řádu je unesena. Zločinci ovšem nepočítají s nečekaným soupeřem - řádové sestřičky se rozhodnou napomoci boží spravedlnosti a vydají se pro svou družku přímo do jámy lvové... (oficiálny text distribútora)

ivet.ka

V dětství jsem na tomhle filmu neskutečně ujížděla. Ze současného měřítka hodnotit nebudu, ať si ty vzpomínky zbytečně nezkalím. ()

Estrellita

Skvělý nápad, výborná hlavní představitelka a celkově nenuceně a s humorem podaný lehce cynický příběh. Kromě toho obsahuje nezapomenutelné hlášky... a ten svůj výraz by si Whoopi Goldbergová měla nechat patentovat! :) "Vypadám jako tučňák!" ()

Avathar

Whoopi Goldberg nemám veľmi rád, ale celkom solídne som sa pri filme pobavil. Ale druhý raz si to už asi nepustím. Nenáročná jednohubka, ktorá rýchlo vyšumí. ()

Zdeňka

Chvílemi se opravdu zasměju, ale kdybych je počítala, tak nezaplním všechny svoje prsty. Písničky jsou fajn i ta obézní sestra:-) ()

lucascus

Jako dítě jsem to měl natočené na videokazetě a omílal jsem to pořád dokola. Možná i proto už mě tato komedie docela omrzela, ale přesto přiznávám, že svůj humor to dozajista má. A bezpochyby se jedná o nejlepší roli Whoopi Goldberg. Dopl.: Takže po letech, co jsem tuto skvělou komedii neviděl, dodávám, že je to spolu se "Sám doma" nejlepší komedie devadesátek... Je to tak, a btw. přidávám hvězdu. ()

lykan9

Jedna z klasických amerických komedií 90´ let, u kterých kluk jako já vyrůstal a přes velké nedostatky se mu líbala a vždy líbit bude. Sestra v akci je vtipná, jsou v ní nádherné písně, které jsou prezentovány krásným způsobem a herci jsou velice příjemní. Když k tomu připočtu nostalgické hledisko, tak není, co dodat :-) ()

VanTom

Pohodová komedie s živelnou Whoopi Goldbergovou neupadá do buranské řachandy za každou cenu, všichni jsou tu sympatičtí (včetně "ťuňťovských" pohůnků hlavního mizery) a dobrosrdečná naivita zápletky, jakožto i samotných jeptišek se dá krájet – anebo energicky "polosvětsky" vyzpívat v kostelním chóru. ()

Ravi

Whoopi baví. Komedie na nedělní večer, která v žádném případě neurazí, dobře pobaví a možná i tu slzu někdo uroní. Má-li se materialistická zpěvačka přeměnit v cudnou řádovou sestru, aby se ukryla před svými pronásledovali, není to všední nápad, navíc když si jako "vedlejšák" střihne roli učitelky zpěvu. 65% = 3/5 ()

Lencha

Tenkrát mě tenhle film v kině hrozně pobavil. A nejen mě:-) Celý kino se válelo smíchy:-) Dnes už mi to tak vtipný nepřijde, ale mám tenhle film ráda:-) ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (viac)