Poslední objednávka: Jak sériový vrah terorizoval queer komunitu v New Yorku

• USA Last Call: When a Serial Killer Stalked Queer New York

Dokumentární seriál zkoumá, jak sériovému vrahovi procházelo vraždění homosexuálů v několika státech v průběhu několika desetiletí. (HBO Max)

*CARNIFEX*

Niekedy má človek (oprávnene) dojem, že tu ide skôr o prehliadku LGBTI komunity, ktorá si chce žiť svojim vlastným spôsobom, no nedokáže nájsť pokoj ani rešpekt v okolí, je prenasledovaná zo všetkých strán, pričom vyšetrovanie samotných vrážd, akoby bolo (a aj je) absolútne druhoradé. Nebudeme si klamať, podaktorým sa nato nebude najlepšie pozerať, lebo z troch hodín, sa možno aj dve, venujú viac samotnej dobe, verejnosti, ktorá opovrhovala touto komunitou, jej pocitmi, dojmami, ako napríklad samotné represívne zložky, nevynakladali dostatok energie nato, aby dolapili samotného vraha. Samozrejme, priestor dostávajú bývalí milenci obetí, rôzne páry, či osoby, ktoré boli nejakým spôsobom s obeťami prepojené. Neviem, čo bolo skutočným zámerom tohto dokumentu, no z pohľadu krimi je to filmárske fopá, no a pokiaľ chceli tvorcovia vyvolať ľútosť či dosiahnuť rešpekt pre túto komunitu, tak zvolili dosť nešťastný spôsob. Ale niet sa čo čudovať, stačí sa pozrieť na históriu tvorby "Anthony Caronna" a máte hneď jasno. Konzervatívne obecenstvo nad týmto len kývne rukou, súcit vyvolá len u minima divákov. Ja osobne som tak nejak na pól ceste, lebo ľudská bytosť, je ľudská bytosť, pričom je absolútne jedno, či ste hetero, alebo homo, no tá forma spracovania dokumentu, je v rámci "true crime story" čisto na "odpad". Nemá to grády, nemá to atmosféru, nemá to temnú stránku, nedokáže to nijakým spôsobom pobúriť, pričom obsahovo je to z 90% tak plytké, vynucujúce pozornosť či rešpekt pre osádku tejto komunity, až je to vo svojej podstate vyslovene trápne. Škoda. ()

Flashback

Další z nekonečné řady zbytečně natahovaných dokumentů. Série není ani tak o vrahovi a jeho hledání, ale spíše o životě gay komunity 90. let v NY. Spousta fňukání na poměry a minimum faktů, je třeba stále přeskakovat vpřed. Vlastně nezajímavá bída protože to není dokument o sériovém vrahovi - jak je prezentováno (!!) ()

TroiMae

Propaganda masového vraha? Jasně! Propaganda LGBT? Nikdy!! MUST MAN HARDER OR THE QUEER WILL UNPENIS ME :D @Warhorr ;) Především poslední díl je anatomie toho, jak homofobie zabíjí, jak vytváří pomocí jednotlivců systém a instituce, porotu, soudy, policii, celebrity a veřejnost, který pod povrchem civilizovanosti legalizuje vraždění „homosexuálů“. Kdysi jsem argumentoval, že něco tak absurdního, jako „gay panic defense“ (kdy se vrah dovolává na svou homofobii, kvůli které se přestal ovládat, je již v některých státech USA zakázáno. Vůbec mi nedošlo, že absurdní je, že v několika desítkách států tato obhajoba je stále legální. ()

Warhorr

Tohle není žádný true crime dokument ale obyčejná propaganda LGBT. Já se těšil na honbu na sériového vraha a dostanu takový paskvil. Úmorné, nudné, naprosto nezáživné. Chápu, proč si tvůrci vybrali v dnešní době vraha zrovna s takovým zaměřením ale budiž, ještě bych to přežil. Jenže tady to je jeden aktivista za druhým, mnozí nemají s případem vůbec nic společného ale dostanou tady nejvíce prostoru. A už vůbec mě nezajímá, kdo s kým si užil fakt vášnivý sex. Vesměs každá epizoda je věnována jedné oběti a s tou se seznamujeme. Ok v pohodě, ale poslouchat asi 30 minut o dotyčném jak žil, jaký byl člověk apod. je až příliš. Čas se měl vyplnit úplně jinak. Té krimi části a vyšetřování je tady se vším všudy tak 20%, zbytek, jak jsem řekl, obyčejná a cílená propagace komunity. Ta nám samozřejmě bude celou dobu líčit, jak byla kdysi v USA utlačována, jak je nikdo nechápal a nic nemohli, jak bylo těžké přijít se svým coming outem v práci či rodině a jak jejich situace vypadá dnes atd. Jo v pohodě, nic proti tomu, neříkám, že to tak kdysi nebylo, ale poslouchat to tři hodiny, když se má místo toho vyšetřovat kdo je vrahem je prostě extrém. I ten název je lživý. Jak jsem řekl, až hnusná propagace, která se schovává za true crime dokumentem. ()