Mad Monster Party?

Němi

Baron Boris Frankenstein, jakožto vůdce spolku monster, se rozhodl odejít na odpočinek, a tak svolá všechny členy spolku klasických filmových ohavů (Draculu, Vlkodlaka, Netvora z Černé laguny, Mumii, Zvoníka, ale i Neviditelného muže, dr.Jekylla s panem Hydem a dav zombies) na svůj hrad, kde by rád oznámil předání štafety svému jedinému příbuznému, nekňubovskému synovci Felixovi, mimochodem hlasem zdárně imitujícího ikonu roztržitých ňoumů - Jamese Stewarta. Baronův plán je předem vyzrazen, což není příliš po chuti ambicióznímu Draculovi, semetrikovské Frankensteinově nevěstě, nebo třeba baronově prsaté sekretářce (ďábelská zrzka). Začínají se kout podlé plány a nejistá spojenectví... ale to je celkem jedno, protože film je silně infantilní a zaměřuje se div ne na nejmenší diváky, u kterých se obávám, nedojde uznání za ultimátní týmovku všech myslitelných hororových ikon (sice chybí Fantom opery, zas možná přijde i King Kong), pozornost dospělého si ale udrží celu stopáž asi jen těžko. Jinak je to celkem roztomilý pokus, který by si zasloužil pořádný remake současnou dokonalou stop-motion technikou, a od kvalitního režiséra. ()

SOLOM.

Tento animovaný film se mi líbil, především díky svému humornému pojetí. Spojení komedie – hororu – muzikálu fungovalo docela dobře – vše bylo podáno zábavnou formou, nenudil jsem se a co víc, povoláním všech známých monster té doby (a jejich ztvárněním) mi udělali tvůrci radost. Navíc hlas Borise Karloffa nikdy neomrzí. Mohlo to být sice kratší, ale tak děcka z toho měli určitě radost. Dneska by to už sice asi neobstálo, ale i tak si Jules Bass zaslouží uznání. ()

Drom

Pěkné, pěkné! Především klasická poctivá animace pracně skládaná z jednotlivých snímků detailně propracovaného modelu. Tak moc mě potěšila, že tvůrcům odpustím i drobnosti, že se někdy jakoby třese obraz, protože se mezi dvěma snímky o milimetr hnula kamera, nebo že se někdy vlní predměty, které se hýbat nemají, to když se jich při přípravě dalšího snímku někdo nechtěně letmo dotkl. No češi jsou lepší, ale i tak to je výborná práce a, považte, padesát let stará. Co ale odpustit nehodlám je, jak si některé akční scény animátoři zjednodušili hloupými triky s kamerou, namísto poctivého rozanimování. Myslím tím hlavně ve scénách s letadlem. Příběhově i zpracováním je to cíleno na (věkem) malé diváky, což se povedlo a proto mě některé gagy přišly trochu hloupé, některé aspekty příběhu průzračně čitelné a synovec Felix jako otravně naivní pitoma. K zamyšlení je, až bych řekl, výpravná hudba jak z velkofilmu, kterou cílová skupina asi neocení a trošku se mi k tomu nehodila. Ne, nebyla špatná, naopak, i stylově seděla, ale na úrovni pohádky pro děti to byla dost zvláštní volba. Nicméně moc příjemné překvapení a pokud máte rádi tenhle druh animace, doporučuju vidět. ()

corpsy

Príjemný, pekne potrhlý pohľad na populárne filmové ( knižné ) monštrá, ktorý ale na môj vkus mohol mať menej spievaných čísel a viac čierneho humoru. Animácia je vzhľadom na dobu vzniku primeraná a jej vizuálna prezentácia presne ladí s námetom. A keďže ten universalovský Dark Universe nie a nie rozbehnúť, poteší každá takáto pocta. ()