Vypukla válka a Vládce vzduchu si musí zvykat na novou realitu. Pak uteče sto let a dva sourozenci z Vodního kmene objeví něco naprosto převratného. (Netflix)

gumbo

Zajímavé rozhodnutí změnit začátek a nezačínat objevením Aanga, ale útokem vládců ohně na vzdušné nomády. To zároveň hned vytváří zmatení, pro koho to má být určeno. Čekal jsem, že to bude temnější než předloha, ale že uvidím hned v prvním díle upalování lidí zaživa jsem nečekal. Takže to chvíli vypadá, že jsme dostali R-kovou adaptaci pouze pro dospělé, jenže pak se hýbat děj a je to napsané jak pro 12 leté děti. Hlavně tím, že je to hodně zkratkovité a moc si to nedělá starosti s budováním charakterů. A souboje tělo na tělo (hlavně v hromadných bitkách) jsou strašně nepřehledné. Smíšené pocity. 65% ()

Fin_429

Asi...jo, ale spíš bych se ptal, proč dělat hranou adaptaci, když má svět avatara tolik možností? Proč nemůžeme probádat život ostatních avatarů a místo toho musím 4x za jednu epizodu slyšet "Aangu, jsi avatar."? Proč nezjistíme něco o duších, když už víme, že se s nimi kdokoliv může spojit? Prostě, tato adaptace je zbytečná. Každý remake je zbytečný... Samozřejmě, nějak ten remake rozšíří fanbási (a přinese peníze), ovšem jinak se jedná o vyhozené peníze, které mohly být využity k něčemu lepšímu... ()

Krnac

Fajn rozbeh príbehu kde šlo cítiť emócie z osudu postáv. Rozdieľ od originálu cítiť v štýle uvedenia do deja kde originál nám nič nevysvetlil a spolu s Aangom sme museli všetko zistiť. Tu dej začína na začiatku vojny v Sozinovej ére, kde sa divák dozvie základy a aj Sozinov plán. Zatiaľ seriál pôsobí že sa nesnaží o mystično ale skôr o temnotu, uvidím ako bude vyzerať zvyšok seriálu. ()

Sany33

Príbeh: Kráľovstvá živlov ohňa, zeme, vzduchu a vody udržujú krehké prímerie za pomoci Avatara, ktorý oplýva mocou všetkých štyroch živlov. Kráľovstvo ohňa ale využije jeho neprítomnosť a pokúsi sa podmaniť si svet a na niekoľko storočí uvrhne zem do vojny. Dvaja mladíci z vodného kráľovstva však prebudia mladého Aanga so silou avatara, ktorý odpočíval v ľadovej kryhe. Prevedenie: Avatara som pozeral ako decko na Jetixe tuším a celkom sa mi to univerzum páčilo. Tu ale narážame na hlavný problém. Aj toto hrané spracovanie aj napriek akčným scénam a snahe upútať aj dospelého diváka, je stále primárne detská záležitosť a ja už som na to jednoducho starý. A to ešte nehovorím o klasicky nechutnom Netflixovskom výbere hercov. No vážne nikto sympatickejší sa tam nenašiel? 65% ()

Ymbecill

První dojmy: "Tadyhle ten imbecil místy plakal radostí." | Předlohu z roku 2005 mám mezi svými "all-time-favourite", viděl jsem ji opakovaně, ve dvou jazycích, sám, s přáteli i rodinou. Proto mi dovolte oznámit, že po zatraceně slabé filmové adaptaci jsme se konečně dočkali hrané verze hodné tohoto titulu. Valná většina lidí pravděpodobně není do Avatara tak zmagořená jako já, takže se pokusím nastínit i nějaké faktické kvality. Příběh se zde vypráví chronologicky a bez problému naláká i nové diváky. Vizuální efekty budou pro šťouraly nedokonalé, ale oproti sh*t-show z 2010 vidím obrovské zlepšení. Emoční zážitek – asi takhle: "Nejste-li úplný necita, pak se můžete těšit i na nějaký ten doják." Opravdu klobouk dolů, protože důležité scény jsou vážně intenzivní a dávají seriálu dospělácký nádech, přesto se objeví jeden, dva decentní vtípky. Akce = kulervoucí. Sledoval jsem se sluchátky a můj Bože... člověk si hned uvědomí, jakou moc třímá takový vládce živlu. Co se týče volby herců -a tady se dostávám k mému plakání- všechny postavy mi sedí a herecké výkony je činí uvěřitelné ~ víc nepotřebuji. Kreslenou verzi jsem si poprvé užil ve 2015, stejně tak i posledně v lockdownu 2020 a stejně tak si chrochtám blahem nyní. Nevylučuji, že mě v budoucnu něco šíleně nase*e, nicméně po E1 si dovoluji pět chvalozpěvy. Tučných 10/10. ()