Avatar: Legenda o Aangovi

• USA Avatar: The Last Airbender
Akčný / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2024–2025), 15 h 16 min (Minutáž: 47–64 min)

Tvorcovia:

Albert Kim

Gordon Cormier, Kiawentiio, Ian Ousley, Dallas Liu, Paul Sun-Hyung Lee, Ken Leung, Daniel Dae Kim, Tamlyn Tomita, Yvonne Chapman, Elizabeth Yu, James Sie (viac)

Mladík zvaný Avatar musí ovládnout čtyři živly, aby zachránil svět, který se zmítá ve válce. A taky porazil kruté nepřátele, kteří ho chtějí za každou cenu zastavit. (Netflix)

Loksian

Předlohu jsem nikdy pořádně neviděl a tak jsem do téhle série šel jen s tragickým The Last Airbender, který se hodně snadno překonal. Ohledně první série: Vizuálně to vypadá fajn a hudba taky není špatná. Příběhově nic extra náročného a rychle se to hýbe kupředu jak ze začátku, tak ke konci. Naopak 3., 4. a 5. epizoda byli neskutečně dlouhé peklo, kde jsem každých 5 minut přesvědčoval sám sebe, abych to nevypl nudou. Postavy vypadají pěkně tématicky, nicméně občas říkají jen to co musí a je slyšet jen naučený scénář. Vyzdvihnout musím ale Dallase Liu, kterého si užívám v každé scéně, kde Zuko dostává prostor. Jeho vztah s Irohem je snad nejlepší interakcí herců napříč celou sérií a jeho příběhový arc působí mnohem zajímavěji než ten Aangův. Případné další série rád zhlédnu, ale žádný velký hype to ode mě zatím nezíská. 5/10 ()

M.i.k.e

Originál animák sem neviděl a Shyamalanův film si nepamatuju, takže do seriálového Avatara sem šel víceméně s čistým štítem. No a finální dojmy jsou docela smíšené. Technické stránce není co vytknout, vizuál je líbivý a herci jsou dobře vybraní. Příběhu ale po parádním startu lehce spadne řetěz a v jednu chvíli sem se rozhodoval jestli mě irituje víc Aang a nebo Zuko. Nakonec to dopadlo víceméně remízou a případnou čtvrtou hvězdu (ke které není zas tak daleko) si schovám až pro další série, které snad vychytají těch pár much…70% ()

Jeoffrey

Řekl bych, že se to nakonec povedlo nad očekávání dobře. Vizuálně je tenhle Avatar podmanivý, efekty jsou velmi zdařilé, hudba je asi i díky spolupráci Nickelodeonu velmi povědomá, casting se také ve většině případů povedl, a tak jsem neměl problém všechny postavy poznat i přes některé již předem avizované drobné úpravy charakterů, které se nakonec na výsledku až tolik neprojevily. Stejně tak mě docela mile překvapily některé nečekané změny, především fakt, že již v první řadě dostáváme velmi brzy jednu z postav, která hraje v původním animovaném seriálu klíčovou roli až od druhé řady, plus zde navíc máme i její poměrně solidní charakterové rozkreslení, díky kterému najednou nepůsobí jen jako obyčejná jednorozměrná záporačka, jako mi jí vykreslil originál. Ono vůbec tohle nové hrané zpracování na jednu stranu docela solidně adaptuje původní předlohu, to hlavní tam je, kouzlo příběhu se uchovalo, na druhou stranu některé události jsou zajímavě spojené dohromady a mnohé dialogy jsou zasazené na jiných místech, než kde si je pamatuju a ano, občas to funguje, ale jsou zde i chvíle, kdy to tam není a některým z nich prostě chybí síla a údernost, protože k nim třeba úplně nesedí build up. Nejvíc je tohle spojení několika událostí dohromady vidět právě v části kolem Omašu, kde dostáváme ve dvou dílech cca 4 různé epizody původního animovaného seriálu a jednotlivé dějové linky neběží po sobě jako v předloze, ale souběžně a překvapivě to i tak drží pořád poměrně solidně pohromadě, takže můžu říct, že mě tahle část nakonec i tak hodně bavila. Zkrátka pořád to je z velké části ten Avatar, kterého jsem si kdysi tak oblíbil, rozhodně o dost víc, než jistý filmový pokus z roku 2010, ale zároveň to má i svojí vlastní identitu (věci navíc, mnohé odebrané, něco přeházené), která mi až na pár drobností vůbec nevadí, přeci jen nechci hranou adaptaci ve verzi 1:1 s originálem, protože tu bych asi považoval za zbytečnou. Ve výsledku tedy převládá velká spokojenost a doufám, že se dočkám i druhé a třetí knihy. 8/10 ()

Fr

„MUSÍM UDĚLAT TO, CO PO MNĚ CHTĚLI. DOKONČIT VÝCVIK A OVLÁDNOUT OSTATNÍ ŽIVLY, ABYCH MOHL NASTOLIT ROVNOVÁHU…“ Pro fandy fantasy jak vyšitý! Já v tom ale furt vidím jen pohádku, která možná je i pro dospělejší diváky, ale furt je to pohádka, kde hrajou prim dětský hrdinové. Akční scény – stejně jako vizuál jsou fajn…   /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jedná se o hranou verzi stejnojmenného animovaného seriálu. Jeho tvůrci měli být původně producenty, ale nakonec projekt kvůli neshodám opustili. 2.) Každá epizoda (1.série) stála více než 15 mil. USD. 3.) Thx za titule „Eliška K. Vítová“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

massdonfel

Jelikož předlohu neznám tak jsem do toho šel celkem blind. Jedincé co jsem "věděl" že Fire je "zlý" živel a že je avatar co ovládá všechny 4 živly :D Seriál je celkem povedený, ale místy to je dosti zmatené hodně věci nedává pořádně smysl nebo je to nekonzistentní. Nevím jestli to je tím, že je hodně věci vynechaných, ale nepůsobí to dobře. A působní to tak, že se některé schopnosti hodí jen tehdy kdy to plot potřebuje nebo nepotřebuje pro drama.. např: V první díle vidím že Aang umí létat, ale později už pak ne a musí mít glider. Ale v některých scénách zase léta i bez :-/     Acting na mě moc dobré nepůsobí místy působí celkem roboticky. Vedlejší postavy co potkáváme jsou celkem jednotvárné snadno zapomenutelné a jména člověkovi v hlavně už vůbec neutkví. Po dodívání mám problém si i vybavit jména hlavních postav :-/ V celém seriálu není NIC co by člověkovi pořádně utkvělo v hlavě  není zde nic pořádně"epického, vtipného, pořádně originálního, nebo něco co nabidí HYPE " - musím říct, že jsem se nikdy pořádně netěšil na další episodu, celé to působí jako hrajeme to "SAFE" a na zabití času -- 6/10  - Ačkoliv svět vypadá velmi zajímavě, ale původní show bude určitě lepší volba hlavně když je story dokončeno. Takže opravdu nevím jestli budu 2. serii vůbec začínat tedy jestli vůbec bude, neboť recenze etc zatím nevypadají moc dobře... ()

• Stejně jako v animované předloze jsou jednotlivé části rozděleny do vypravěčských celků. Poznáme to v úvodu každé epizody, které jsou zbarvením rozděleny po dvojicích podle živlů: vzduch, země, oheň a voda. (UncleMorty)
  • Schopnost ohnivého mága spálit člověka zevnitř dotykem nebyla v původním seriálu nikdy zobrazena. (KGBelik)