Avatar: Legenda o Aangovi

• USA Avatar: The Last Airbender
Akčný / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2024–2025), 15 h 16 min (Minutáž: 47–64 min)

Tvorcovia:

Albert Kim

Gordon Cormier, Kiawentiio, Ian Ousley, Dallas Liu, Paul Sun-Hyung Lee, Ken Leung, Daniel Dae Kim, Tamlyn Tomita, Yvonne Chapman, Elizabeth Yu, James Sie (viac)

Mladík zvaný Avatar musí ovládnout čtyři živly, aby zachránil svět, který se zmítá ve válce. A taky porazil kruté nepřátele, kteří ho chtějí za každou cenu zastavit. (Netflix)

Recenzie používateľa gumbo k tomuto seriálu (3)

Aang (2024) (S01E01)

Zajímavé rozhodnutí změnit začátek a nezačínat objevením Aanga, ale útokem vládců ohně na vzdušné nomády. To zároveň hned vytváří zmatení, pro koho to má být určeno. Čekal jsem, že to bude temnější než předloha, ale že uvidím hned v prvním díle upalování lidí zaživa jsem nečekal. Takže to chvíli vypadá, že jsme dostali R-kovou adaptaci pouze pro dospělé, jenže pak se hýbat děj a je to napsané jak pro 12 leté děti. Hlavně tím, že je to hodně zkratkovité a moc si to nedělá starosti s budováním charakterů. A souboje tělo na tělo (hlavně v hromadných bitkách) jsou strašně nepřehledné. Smíšené pocity. 65% ()

Válečníci (2024) (S01E02)

Zkratkovitost děje pokračuje, ale tentokrát to už má dobrou výstavbu a postavy se chovají celkem rozumně. Jen ty souboje tělo na tělo stále nevypadají úplně dobře. 75% ()

Omašu (2024) (S01E03)

Zkratkovitost na vrcholu. Spěchá se tak rychle, že nám tu nové lokace a postavy vstupují bez nulového představení. Naprosto také chybí představování světa, které v předloze často probíhalo přes flashbacky. Postavy mají neskutečné dedukční schopnosti, (vy)řeší se hromada věcí aniž bysme věděli jak a proč. Postavy spolu nemluví, často to vypadá, že asi používají telepatii. Emočně naprosto prázdné a scénáristicky naprosto odfláknuté. 40% ()