Žít na "konci světa" může někomu připadat jako vyhnanství, jako místo, kde se ani žít nedá. Pro sourozence Vuka, Jurku a malou Gábinu je horská chata vysoko v horách nejkrásnějším domovem. S rodiči, kteří tu zvolna a s příkladnou poctivostí v podnikání vybudují prosperující penzion, se děti cítí bezpečné a šťastné. O téhle rodině, žijící v harmonické symbióze s nádhernou, ale i krutou horskou přírodou, vypráví úspěšný třináctidílný televizní seriál. (Česká televize)

cariada

Dnes už klasický seriál o životě v hotelu Na konci světa kde jinde než na horách. Jeden z mála seriálů kde mě ani R.Lukavský tolik nevadil. Kdo by si nevzpoměl na dva bernardíny Bujara a Baryka. Na bráchy Jurku a Vuka a malou Gábinu. Příjemný průměr ,který neurazí ,ale ani nenadchne , ale dokáže zpříjemnit odpoledne. ()

Rodriguez

Velice pěkný seriál z konce světa. Babička taky bydlela v takovém zapadákově, takže to pro mě byla taková srdcovka a hezké vzpomínky na mládí. Srdíčko zaplesá, když vidí tu spoustu sněhu o kterém si dnešní generace může nechat jen zdát. Rozhodně bych se nestyděl ji doporučit malým i velkým ke zkouknutí... U toho konce jsem čekal na navázání na druhou řadu či tenkrát na volné pokračování, ale marně... 80% ()

Trainspotter odpad!

Vsadil bych se, že tak blbej naivní komoušskej seriál točili na nejmíň 20 let vyexpirovaný východoněmecký ORWO nějakejma béčkovejma kamerama made in Kamčatka s objektivama vyrobenejma z dioptrických brýlí, protože takhle odporný barvy a neostrá kresba se jen tak nevidí. Taky bych zabíjel za ty neustálý zoomy a roztřesený záběry na dlouhých sklech. No hrůza, děs, ještě že ten ovladač má tlačítka previous a next. ()

dr.fish

Začátek je možná takový rozpačitý, ale s dalšími díly si mne seriál získal. Co obdivuju, že tvůrci diváka fakt nešetří a v podstatě dětský seriál nekompromisně uzavírají velice realisticky až krutě. Takhle už se to dneska netočí, to by dnešní divák asi neunesl...80% ()

sator

Na tenhle seriál jsem se jako dítě vždycky těšil... Nekoukám kde co lítá, ale dělám co mě živí...😁 Kniha podle které byl naspán scénář k seriálu se jmenuje "Bratr Mlčenlivého vlka". ()

maxxxim

Pridaná hodnota tohto seriálu podľa môjho názoru spočíva v tom, že už nikdy nikto niečo podobné nenatočí, nakoľko vtedajšia atmosféra, klíma a duch doby sú nenávratne preč, a to so všetkým čo k ním neodmysliteľne patrilo, vrátane hereckých typov a ich umenia. Nemám tým na mysli jednoduchú dejovú líniu, nekomplikované dialógy či pomerne stroho vykreslené charaktery postáv, skôr mi ide o metódu toho čo a ako je divákovi ponúkané, v akom tempe a s akým úmyslom. Z uvedených hľadísk by sa dalo povedať, že postupujúcim časom od jeho vzniku, tento seriál predstavuje ďalšieho z nespočetného radu adeptov na status klenotu českej kinematografie. ()

PatoP

Jedinečný seriál z horskej chaty v Krkonošiach. Odmalička sa mi pri tomto seriáli vybavia dva bernardýny, ktoré sú vlastne takým jeho maskotom. Je pozoruhodné, že Ludvík Ráža nikdy netočil seriály iba pre deti alebo iba pre dospelých. Všetky jeho diela zaujmú detského i dospelého diváka, a to je vždy veľmi ťažké, podarí sa to len pri nevtieravom a pútavom scenári a to dokáže iba profesionál akým Ludvík Ráža nesporne bol. ()

Braddy

Velice depresivní seriál, zvlášť pro děti. Ani na jednom dílu jsem neshledal snad nic veselého (chápu, že to ani nebylo zamýšleno) , vč. té "psycho" hudby. Nikdy jsem ten seriál neměl rád. ()

štísko

Seriál zachytává kus života jedné prima rodiny žijící na horách. Život někdy letí, někdy se zas vleče. Proto i tento snímek občas jakoby strácí dech. Filmy s takto poklidným tempem a přesto zajímavým příběhem mám rád. Učím se u nich odpočívat. Dal bych o něco víc jak tři hvězdičky, ale na čtyři to není. ()

Michelle75

Hrozně moc jsem záviděla těm pejskům tu obrovitánskou žvýkačku, seriál měl díky svému prostředí jinou atmosféru, na chytání pstruhů se taky nedá zapomenout. Bylo to docela fajn. ()

klúčik

Dosť populárny seriál v dobe vzniku. Je natočený v peknom prostredí. Ja si spomínam hlavne na tie bernardíny. Ešte si spomínam, že O.Vízner mal také divné meno VUK. 50%. ()

Kovaja

Krásná horská příroda,supr atmosféra na horách kde si člověk dokázal najít svůj klid ale taky hodně těžké práce k tomu všemu.Supr dětský seriál který sem shlédl po x letech ve mě vyvolal vzpomínky na krásné mládí.No a Bojar a Baryk ti byli suprovní ()

wosho

Prakticky platí o něm to, co jsem napsal o Tajemství proutěného košíku. Jen je zde navíc fantastický herec Radovan Lukavský-jako malý jsem z jeho tatínka měl velký respekt:-) ()

tranquill

"Jeee, to se řekne!" A já říkám, že tento rodinný seriál je mým návratem do dětství a také hezkým zobrazením horského života s dramatickým nádechem. A hory já miluju. ()

tančísvlky

Nedocenený seriál mojej mladosti,úplne netypický taký zvláštný pohľad bez prikrašlovania a načančanosti.Skvelé herecké obsadenie a dôverihodnosť postáv v podaní Lukavského,Víznera,Kornovej až mrazí.Je poznať kvalitná kamera,a skúsené režíjné vedenie p.Ráža. Pozrite kam spadla dnešná serialová tvorba,a pozrite si v kontraste túto vecičku-doporučujem a jednu hviezdičku pridávam... ()

Bartoloměj

dodnes se mi otvírá kudla v kapse, když si vzpomenu na scénu s narozeninovým dortem a poskakující jelita ( malý holky ) zpívající : všchno nejlepší, všechno nejlepší k tvejm narozeninám.... ()

verka4444

Je pravda že už je to opravdu dlouho co jsem to viděla. Možna bych ted dala méně hvězdiček ale co si pamatuji tak mě to jako dítě moc bavilo. ()