Nepoznané: Ztracená pyramida

• USA Unknown: The Lost Pyramid

V tomto dokumentu proniknou Egyptští archeologové hluboko do historie. Při hledání pohřbené pyramidy odhalí hrobky a artefakty staré více než 4 000 let. (Netflix)

Johnny.ARN

Po maratóne Indyho bolo toto pohladenie na duši. Skutočná archeologická práca, skutočné objavy, skutočné príbehy, ľudia, emócie. Zase skvelý Netflix dokument. 4 z 5 ()

Arsenal83

Hľadania starovekých pokladov v Egypte. Pomerne dlhé a vzhľadom na obsah aj v tej dĺžke nudiace a sebapropagačné. Ale tak nedá sa zas veľa vyčítať. Každý má svoje. Niekto obdivuje tie egyptské múmie a niekto zas obdivuje múmiu v role amerického prezidenta. Proti gustu žiaden dišputát. ()

Jirka_Šč

Ohromný respekt k egyptologům polykajícím písek/prach a doufajícím, že se jim jednou podaří jedinečný objev! V dokumentu sledujeme dva týmy, přičemž jeden pracuje na nalezišti ze staré dynastie, druhý na nalezišti o 1000 let mladším, ale oba mají potenciál dokázat jedinečné věci. Vztah dvou archeologů - učitele a žáka, ve kterém je učitel výrazně samolibý a sabevědomý, nicméně nedá se mu nefandit. Mnohé scény otevírání sarkofágů nejsou zřejmě úplně oním prvním otevřením, přesto věrně ukazují práci archeologů, což oceňuji. Okamžik, kdy se vedoucí vykopávek rozhodne sargofág zavřít a nechat mrtvého tak, jak je, je silný lidsky i tím, že chápeme zklamání, které v tu chvíli egyptolog zažívá. Nezbývá, než držet palce do dalších sezón! ()

Motinski

Sem by som mohol kľudne skopírovať komentár k inému dokumentu z rovnakej série. (Webbov teleskop) Opäť mi vadí dĺžka, monotónosť a neefektivita v udržaní pozornosti ktorá z toho plynie. Pre ľudí čo majú radi pyramídy, múmie a všetko okolo toho ale určite odporúčam, vidieť že filmársky aj realizačne pri vykopávkach je za tým veľa roboty. Páčilo sa mi že sledujeme dve rozdielne skupiny archeológov, poctivé kopanie a hrabanie sa v piesku malo svoje čaro, no pri hodine a pol je to moc striktné zameranie aby bavilo nonstop. Chýba extra pocit niečoho sviežeho a hlavne dynamického. Náznak silných momentov bol (hlavne pri nových objavoch), no skôr preto že tematicky milujem staroveký Egypt. Bežný divák sa bude podľa mňa nudiť. ()