Larry, kroť se

• USA Curb Your Enthusiasm
USA, (2000–2024), 59 h 54 min (Minutáž: 28–45 min)

Tvorcovia:

Larry David

Hudba:

Aaron Kaplan

Larry David, Cheryl Hines, Jeff Garlin, Susie Essman, Jerry Seinfeld, Carla Jeffrey, Matt DeCaro, Jorge Garcia, Steve Skrovan, Bob Odenkirk, Wanda Sykes (viac)

Larry David má všechno – je bohatý, zajištěný, má slavné přátele, starostlivou ženu i nádherný hollywoodský dům. Proč se tedy tak úporně snaží o to, aby svůj život proměnil v nezvládnutelný chaos? Vše se dozvíte v novém komediálním seriálu HBO, který uvádí Larryho Davida... v roli Larryho Davida! (HBO Europe)

Joll

Seriálu je potřeba přijít na chuť, nebude to láska na první pohled, ale o to déle pak vydrží :) Po všem co Larry vyvede se divím, že se sním ještě někdo baví. Navíc plejáda slavných herců, hrajících sama sebe se všude nevidí. ()

kochanskiT

Tento seriál vypráví o každodenních starostech lechce psychotického tvůrce populárního seriálu Seinfeld Larryho Davida, jenž prožívá zdánlivě bezstarostný blahobytný život v obklopení přátel a kolegů ze showbusinessu. Po shlédnutí prvních dílů se vám to možná bude jevit jako "stupidní nudná hovadina o senilním dědkovi", jak zde napsal jeden z komentátorů. Nenechte se však mýlit a pokračujte ve sledování. Až příjdete na kloub poněkud nevšednímu, ale o to vtipnějšímu humoru, senilního dědka si zamilujete i s jeho obscedantně kompulzivní poruchou, misantropstvím, svérázným pojetím etikety a obrovským "štěstím" na ty nejtrapnější chvilky, které se jen dokážete představit. Pokud jste sledovali americké sitcomy devadesátých let (Seinfeld, Cheers), oceníte i nejrůznější narážky a populární tváře z těchto seriálů. ()

GOREGASM

Jako vždycky to chvilinku trvá než přijde postavám člověk na chuť, ale tady to bylo rychlý. A čím více dílů jsem viděl, tím více jsem chtěl být k lidem upřímný in Larry David style :-). Nenechte se z počátku zmást, že sledujete seriálovou verzi filmů Woodyho Allena (tenhle dojem zčáasti navodí opakující se hudební motivy) protože Larry David se postupně skrze všechny série, kdy proplouvá bouřkami a někdy i hurikány šoubiznisu a životea, získá vaše srdce jako ten nejupřímnější, ten nejustěžovanější a ten nejvtipnější žid pod sluncem. Trapasy jsou jeho denní chleba, ale on to přitom vždycky myslí dobře. Celý seriál přitom nestojí jen na jeho postavě, ale ještě na další čtyřech až pěti stabilních a nespočtu cameo rolí. Přistupte ke Curb Your Enthusiasm jako k produktu HBO, od kterého jste zvyklí na samé laskominy a budete mrkat na drát, respektive se potrháte smíchy. CoE nemá slabý díl a to nejen proto, že Larry David je Bůh. 100% ()

GMVajgl

Humor založený na sociální neobratnosti, slabosti a podpantofláctví hlavního hrdiny. Neumí se bránit, neumí říct ne, je obklopen toxickými lidmi. Jeho žena mu dominuje, nikdo ho nerespektuje, ale jakýmsi činěním osudu má spoustu peněz a je slavný díky svému údajnému vtipu. První série možná zaujme, ale druhá už se opakuje a další už neposoudím. ()

druhaveta

Larry David, rozplocený mezi svými potřebami a touhou poslat všechny do háje, navěky uvězněný ve svém do nekonečna se opakujícím karmickém pekle. ()

m4xp4yn3

Výborný sitcom s originálním nápadem, kdy jsou všichni okolo "normální", ale jen hlavní hrdina je skutečně zdravě myslící člověk, který je akorát často až moc upřímný. Většina epizod je mistrně vygradována a obsahuje jen minimum slabých míst. ()

Maximilianus

1. séria: V roku 1998 skončil seriál Seinfeld, takže som rád, že Larry pokračoval v posolstve Seinfeldu a vytvoril si seriál tentokrát o sebe. Rovnako ako starší súrodenec, aj Curb Your Enthusiasm je originálnym počinom, ktorý mňa osobne chytil od prvého dielu, pretože takýto humor mám veľmi rád a ten Seinfeld tam bolo cítiť, a postupne som si ho zamiloval. Nemusí sadnúť každému, ale tí, ktorí nepotrebujú, aby im umelý smiech za každou vetou vravel, kedy sa majú smiať, a vedia oceniť nenápadný, ale kvalitný sarkastický humor, si tento seriál obľúbia. Keď sa to tak zoberie, tak sa to dá brať ako ďalšie príhody Georgea Costanzu, ktorý v Seinfelde predstavoval práve Larryho Davida. Dokonca aj toho Georga tam je cítiť a viackrát som si povedal, že toto by sa Georgeovi mohlo stať alebo toto by urobil. Akurát že Larry nie je taký neurotik, práve naopak, je lahodný a šarmantný. Zatiaľ hodnotenie 7,5/10. 2. séria: Bola viac menej rovnaká ako tá prvá. 3. séria: Stále je to rovnaké, stále je to skvelé. 4. séria: Mám dojem, že tento seriál je každou sériou lepší. Táto pôsobila viac ucelenejšie, ako skutočný seriál, a nebolo to iba o jednotlivých epizódach. Larryho a tento seriál buď milujete alebo nenávidíte. 5. séria: Zdalo sa mi, že posledné dva diely boli trochu slabšie a postupne mi pripadá, že už Larry nemá prísť s čím novým, ale stále ma tá jeho osobnosť baví. 6. séria: Priniesla aspoň mierne osvieženie v podobe Blackových. Inak je to stále starý, stále sa sťažujúci Larry. 7. séria: Myslel som si, že Larry už stráca dych, a on prišiel so 7. sériou,  ktorá bola fenomenálna a najmä Seinfeldovská. Jednak konečne zmizli Blackovci, ale opäť sme mali možnosť vidieť komplet zostavu na čele s Jerrym Seinfeldom. Dokonca sme nakukli na natáčanie fiktívnej epizódy po rokoch. Bodaj by aj existovala. Avšak aj tu bolo vidieť, že Larry a Jerry to v sebe stále majú a aj ten kúsok bol skvelý, presne ako pred 10 rokmi. Jeff je Larrymu skvelým priateľom a parťakom,  avšak je cítiť,  že Jerry a Larry sú jedna krvná skupina. Bolo to ako sledovať Larryho nadruhú. Ešte aj zabrdli do afery Michael Richardsa s afroameričanmi. LA-HO-DNÉ. Keby to tak pokračovalo,  tak som nadmieru rad, ale asi to bola záležitosť iba jednej série a príbeh sa posunie ďalej. Aj tak sa teším. 8. séria: Larry je perfektný aj bez Seinfelda a Seinfeldu, to dokazuje už od začiatku. Trochu som sa bál,  keď prišla reč na New York, ale seriálu to poskytlo nové možnosti a hviezdne tváre. A záverečné pointy má tento seriál neskutočné. 9. séria: Tak, oficiálne som si tento serial zamiloval a radí sa hneď za Seinfeldom vedľa Reno 911 a iné skvelé seriály. Zdá sa mi, že v týchto neskorších seriach je menej improvizácie a epizódy sú viac nascriptované,  ale možno vďaka tomu sú lepšie. Stará známa zostava na čele s Larrym  Davidom nikdy nesklame. Aj Funkousera som si už obľúbil. Snáď stihne Larry natočiť za svoj život ešte pár sérii. 10. séria: Aký život musí mať Larry, keď sa dá toľko hereckých osobností nahovoriť na tie jeho somariny? Paráda a o to je to zábavnešie. Jon Hamm bol veľmi obstojný Larry David a ten reálny šperkuje každú sériu viac a viac. 11. séria: Bola slabšia a vadila mi postava Irmy ako aj Marie, či ako sa volala. Dve nesympatické postavy naraz nebol dobrý nápad. Tak snáď pre Larryho všetko dopadne dobre a dočkáme sa aj ďalšej série, kde sa týchto dvoch žien naozaj zbaví.12. séria: Keďže dej musel pokračovať, pokračovali aj Irma a Maria z predchádzajúcej série. Našťastie si Larry David a tvorcovia uvedomili, že tieto dve postavy nerobia seriálu až tak dobre, takže sme si ich "neužili" až toľko. Zvyšok seriálu klasický Larry, takže sa vyjadrím iba k finále, ktoré bolo celé odkazom na finále Seinfeldu, a aj keď zo začiatku som nebol úplne nadšený, Larry a Jerry ma presvedčili, že presne ako v prípade Seinfeldu, aj teraz to malo byť takto. A samozrejme sa týmto aj vykúpili z nevôle (ne)fanúšikov konca Seinfeldu, spravili to ako to spravené byť malo, a tým pádom nám zostáva iba spomínať na tieto dva skvelé seriály a prípadne ich pozerať stále dookola. Takže na záver iba jedno veľké ĎAKUJEM Jerry a Larry. () (menej) (viac)

Anayka

Už jsem asi u 10. série a prostě musím jít do plných 5*. Někdy Larryho proklínám, jindy se s ním absolutně ztotožňuju. S každým dílem se cringe víc a víc mísí s naprostým pochopením. Nakonec jsme všichni tak trochu Larry. ()

onlavu

Za mě super. Moc jsem nevěděl, do čeho jdeme, ale dali jsme tomu šanci. Jakmile člověk poznal postavy, ten střeštěný humor a promyšlené šílené situace, stal se z toho náš oblíbený seriál. ()

curil

Pokud se chci v dnešní zkurvené době potěšit   a od srdce zasmát, pustím si   "Larryho". Dokoukal jsem poslední   jedenáctou řadu série a vždy mě tenhle   chlápek plný entuziasmu překvapí dalšími   kousky. Muž, který s nevinnou tváří dokáže   urazit každého a jednu trapnou scénu vrší na   druhou, je na první pohled nesympatický týpek,   ale pro mě je to král současného sitcomu.   Nejlepší na tom je, že on to nikdy nemyslí   zle, ale pokaždé se to tak nějak zamotá, že   se stane Larry předmětem nenávisti. Zajímavé   je, že se seriál zdokonaluje a každá další   řada je lepší a lepší. Objevuje se zde také   řada známých tváří (několik desítek),   kteří si své cameo odehrají a nekoukají na   to, pokud si z nich Larry vystřelí. ()

Nallymo

Klobúk dole ako dokáže Larry zo seba robiť také hovädo. Tí čo tvrdia, že treba trocha vydržať majú absolútnu pravdu. Tiež som na začiatku váhal, či to sledovať a nakoniec som dal všetky série a na každú časť sa tešil. ()

Thug_Leo

Tam se hrabe trapný humor typu Big bang, laciný humor Himym nebo dnešní talk show. Larry David je příjemně vtipný. Jeho setkání s idioty a přecitlivělými lidmi jsou vždy povedené. Připomínalo mi to částečně i Horace and Pete i částečně Louie. Osoba co tomuto napálí odpad musí mít natolik geniální humor prdících polštářků a vtipů o hovně, že mu tento nóbl humor nevoní...co už, Váš názor je menšinový :-) ()

square

Koukám, že ještě spousta lidí čeká na osvícení. Velice originální, jediný svého druhu. Úplně jinak stavěný než většina ostatních sitcomů. Miluju HIMYM i Big Bang, ale tohle je prostě geniální. Na titulky.com už najdete titulky k prvním dvěma dílům. Hodnocení na IMDB 94%. P.S.: LIVINGDEAD si svoji přezdívku asi nevybral náhodou. ()

beonair

Průměrné skóre  (a vůbec celkově nízký počet hodnotících) je ostudnou vizitkou této databáze. Curb Your Enthusiasm je doslova s každým dalším dílem lepší a lepší. Momentálně sleduji čtvrtou řadu a třeba takový díl o desetiletém výročí manželství patří jednoznačně do zlatého fondu komediálního žánru. ()

margita figuli

Larry je Mozart komedialnych skecov. Vyberam si priatelov podla toho, ci maju/nemaju radi tento serial*. Ak sa pri pozerani citite neprijemne, tak vedzte, ze tak to ma byt. Tento serial by som poslala do vesmiru so zlatou platnou Voyageru. *Moj manzel nema tento serial rad. Vedela som to este pred svadbou, ale kvoli jeho ostatnym kvalitam som nakoniec na snatok pristala. ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006