V kondici, jakou by mu mohli závidět i o čtvrtstoletí mladší kolegové, slaví herec Petr Kostka půlkulaté životní jubileum. K dokumentárnímu filmu České televize natočenému při této příležitosti přistoupil s inteligentním humorem, upřímností a elegancí, které jsou pro něj typické. S režisérem Petrem Slavíkem se vydali na road movie po důležitých místech jeho pracovního i osobního života. Kromě českých divadel a štací, po kterých putovali už jeho pradědeček a prababička, kteří založili slavný divadelní rod, zavítáme i do Ugandy, kde žije „pátá dcera“ Petra Kostky a jeho manželky Carmen Mayerové. Kromě jeho vynikajících výkonů na jevištích Národního a Vinohradského divadla a komorních scénách Divadla Ungelt či divadla Studio Dva, dokument připomíná také jeho slavné filmové a televizní role. Ač je Petr Kostka všeobecně známou osobností, dokument ho představuje i v nečekaných rolích, jakou je třeba role obětavého dědečka jeho vnuka Antonína, syna pokračovatelky „divadelního rodu“ Terezy Kostkové. (Česká televize)

ostravak30

Petr Kostka je pro mě jeden z těch nenápadných herců, které každý zná, ale kdyby měl jmenovat na něj by si nevzpomněl. Přitom hrál v řadě komedií. A jak ukazuje i v dokumentu, stále si drží nadhled a humor. Je to jeden z mých nejoblíbenějších herců. Je zmíněno, že je to jeden z největších profesionálů v oboru. Vždy dokonale připraven a nesmírně přirozený. Své jistě sehrála i bohatá minulost divadelní rodiny. ()

Cesty timem

Nejlepší dokument o herci a nejen herci, prostě o známé osobnosti, co jsem viděl a pět hvězd jsem takovémuto dokumentu, myslím, nedal ještě nikdy. A že jsem viděl možná více než 90% všech těch sérií, z nichž některé pan Kostka v úvodu zmínil. O hercích žijících či již ne. Pan Kostka a my máme to štěstí, že dokumentem mohl provázet a dělal to dobře, příjemně a mile s velkou pokorou. Klobouk dolů před ním jak aktivně žije ve svém věku. K té Ugandě můj obdiv ikdyž jsem toho názoru, že by měla být nějak především regulovaná porodnost a to všude na světě. Země je přelidněná a ten nárůst je velmi rychlý a bude to (je to) velký problém. Je pěkné, že se postarají někteří o jednotlivce, ale co s ostatními? Co bude dál? Ale to na okraj. Pane Kostka Vy se nám klaníte na konci na jevišti. Já se nyní klaním Vám pane Kostka ať už jste Petr nebo Karel nebo Jan :-) ... Přeji Vám z celého srdce, ať Vám slouží zdraví a ono bude, protože když má člověk takovou chuť žít a rozdávat radost jako Vy, tak to tak bude ještě dlouho, tomu věřím. ()

Hanka_M

Velmi slušné dílo, ovšem dokumentaristicky nijak zvlášť bohaté. Až na pár situací vidíme pouze sedící a  mluvící osobnosti. To by v hlavním vysílacím čase na prvním programu ČT být nemělo. K celovečernímu dokumentárnímu filmu to má z režijně-dramaturgického hlediska ještě celkem daleko. Přesto se k Petru Kostkovi a jeho herectví skláním - je to jistě jedna z největších hereckých osobností jeho generace. ()

kajas

Pana Kostku bych asi nejmenovala jako svého oblíbeného českého herce, možná i z toho důvodu, že si ho zpětně vybavuji spíše z vedlejších televizních rolí. V posledních letech jsem si ale užívala jeho dokonalé herectví například v seriálu Kukačky. Vůbec jsem netušila, že letos slaví tak vysoké jubileum, a musím říct, že jsem u televizní obrazovky strávila nečekaně příjemných 70 minut. Dokument byl pro mě velmi informačně nabitý a přínosný, dozvěděla jsem se i zajímavosti, jako byla společná dvojitá svatba pana Kostky s nejlepším přítelem a rovněž skvělým hercem Františkem Němcem. Upřímně doufám, že si jednoho z posledních opravdových hereckých bardů naší země ještě stihnu užít na nějakém divadelním představení. Kdybyste se chtěli také podívat, dokument najdete na iVysílání České televize. ()

Padme_Anakin

Výborný herec, pohledný mužský, charismatická osobnost.. Tento životopisný dokument věnovaný k 85. narozeninám se povedl naprosto báječně, velice příjemná záležitost.. Pro Petra Kostku mám slabost od dětství díky snímku Zítra vstanu a opařím se čajem a jsem moc ráda i za to, že jsem ho mohla vidět naživo v divadle.. Nahlédnutí do jeho života pracovního i soukromého mě vyloženě potěšilo.. ()