Čmuchalové

Akčný / Krimi / Dráma / Thriller / Športový
Južná Kórea, 2023, 8 h 9 min (Minutáž: 55–74 min)

Tři zaměstnanci dobrotivého finančníka se rozhodnou společně zničit krutého lichváře, který sdírá z kůže chudé lidi. (Netflix)

kenkaku

Film má obrovské plus v choreografii bitek a dynamickém scénáři. A jedno relativně úsměvné mínus v neskutečné naivitě a “teatrálnosti” některých částí. Jako celek každopádně za dlouhou dobu nejlepší seriálová podívaná. Korejci prostě umí (více u jednotlivých epizod). ()

Yoshitsune

Když pominu první díl, který je až přes míru romanticky stilizovaný, tak díl od dílu je to drsnější a drsnější a vyvrcholí to v šestém dílu. Zbylé dva díly, mi přišli možná trochu uspěchané, uvítal bych ještě jeden díl, ale to nic nemění na tom, že je to naprostá pecka. A opět se potvrdila jadna věc, je jedno jestli tyhle Jihokorejské seriály a filmy, se odehrávají v roce 1400 a nebo 2399, furt budou mít aktuální témata a postavy. A tak se snimi divák, mnohem lépe sžije a pochopí jejich motivaci, pochopí když udělají něco špatného či něco dobrého, protože je šance že i divák měl podobné problémy či má. Takže tohle je důvod, proč v tomhle směru Jižní Korea dominuje. A nelze nic vytknout, herci, akce, příběhy, motivace vše funguje a rozepsat to nejde, protože bych nedokázal dobře popsat co se musí vidět. ()

Ingtar2

Po nudnom Makanai, divnom The Last of Us a v poslednom diely pokazenom Beefe som sa konečne dočkal. Síce až v júny, ale konečne som dostal poriadny, až do konca výborný seriál. Plný bezchybne zahraných, napísaných postáv, z ktorých som si obľúbil naozaj každú, z ktorých každá funguje a každá jedna interakcia je výborná. Plný dobrého, zábavného deja (aj keď si myslím, že posledné dva diely sa dali rozvinúť ako potenciálna druhá séria). Plný neskutočnej akčnej choreografie, ktorá je splneným snom každého akčného fanúšika. Lepší box som vo filme ešte nevidel. A nie len box, ku atraktivite prispieva aj využívanie rôznych chladných zbraní a absolútna absencia streľných zbraní. Prečo ma vlastne absolútne neprekvapuje, že tento seriál je z Kórei? Ak teda chcete vidieť zomrieť kórejského Toma Cruisea, počuť Huh Joon-Hoa na vozíku opakovať "Toto je flex", Xi Jinpinga pozerať solo male porno alebo vidieť podnikateľov mlátiť bezdomovcov, tento seriál je priamo pre vás. Tl:dr; Netuším, prečo som tento seriál čo i len sekundu odkladal a určite odporúčam každému pozrieť čo najskôr. Taký strašný turbomasaker a zároveň také krásne scény som naozaj nečakal. Svojim spôsobom vlastne ide o rozvinutý režisérov starší celovečerný film, Cheongnyeongyeongchal, ktorý tiež odporúčam. 95%, jasných 5*. ()

beran-ek

Já tomu těch pět dám, i když poslední dvě epizody to kazí a vyvrcholení je v epizodě šesté. Celou dobu pěkně budovaná a drsná gangsterská story a mariňácká bromance, která bohužel trpí aférou kolem Sae-ron Kim (řízení v opilosti), kdy se muselo na měsíc stopnout natáčení a rozhodnout, jestli jí vystříhat a přepsat to celé, nebo předělat 'jen' nedotočené poslední dvě epizody. No, takže se pod tlakem přepsal konec a je to bohužel znát. Výhodu to mělo alespoň v tom, že hlavní duo asi během pauzy nezahálelo a trénovalo. 9/10 ()

Vabr

Promiň Sammy.Boy, ale tohle byla pro mě trefa vedle 😬🫣. Čmuchalové mi nenavozují nic jiného než filmy a seriály s dějem, postavami a rozhodnutími třicetkrát viděnými a je to pro mě jako každý jiný seriál. Ústřední postava je přehnaně správňácká a chová se až moc dobrácky. Jeho parťák je zase ,,cool rebel‘‘, který na mě působí spíše kýčovitě. Zde se mi na rozdíl od Sick zasazení do covidu vůbec nehodí a přijde mi spíš tlačené, aby měly postavy o čem mluvit. Vyhodnocení: Můžeme se spolu domluvit zase na nějaký film, budu se těšit 😉 ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD