Čmuchalové

Akčný / Krimi / Dráma / Thriller / Športový
Južná Kórea, 2023, 8 h 9 min (Minutáž: 55–74 min)

Tři zaměstnanci dobrotivého finančníka se rozhodnou společně zničit krutého lichváře, který sdírá z kůže chudé lidi. (Netflix)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (9)

Čmuchalové (2023)

Film má obrovské plus v choreografii bitek a dynamickém scénáři. A jedno relativně úsměvné mínus v neskutečné naivitě a “teatrálnosti” některých částí. Jako celek každopádně za dlouhou dobu nejlepší seriálová podívaná. Korejci prostě umí (více u jednotlivých epizod). ()

Epizoda 1 (2023) (E01)

Korejce mám rád. I když je pod tím podepsaný woke Netflix, casting je normální. Co je naprosto neskutečné je choreografie. Díky nutné "seznamovací" (s bambilionem postav samozřejmě a všichni vypadají stejně ;)) je to občas vlažnější, ale za mě balanc funguje skvěle. ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

V kontrastu s minulou epizodou vyloženě nuda (tam snad nepadla ani jediná rána pěstí), nicméně mě překvapuje, jak rychle se děj obsahově sune dopředu. Problémy se řeší rychle (to jestli i efektivně se ještě uvidí). ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Hodně si cením, té přímé zápletky a jasnému vysvětlení. Scénář si na nic nehraje a soustředí se na provedení. Tedy až na tu debilitu s autem (ona zaparkuje v uprostřed silnice pod lampou) nebo logiku s čepicí (prostě unikát v celém Soulu). ()

Epizoda 4 (2023) (E04)

Nadupaný epizoda kterou zabíjí závěr. Cokoli ohledně honičky v autech je debilní a účelové. Zcela to pokazilo plné hodnocení. ()

Epizoda 5 (2023) (E05)

Konečně epizoda na plný počet. Všeho akorát :). ()

Epizoda 6 (2023) (E06)

Mě se to nelíbilo. Jako mám rád to pojetí “i klaďas to může schytat”, ale genocida už je na mě fakt moc. Nemluvě o tom, že to bylo tak zvaně “z nuly na sto” (a do poloviny epizody se nic nedělo). ()

Epizoda 7 (2023) (E07)

Máme tu časový odskok (cca rok) a děj se posouvá jiným směrem (a v jiném stylu) a funguje to. ()

Epizoda 8 (2023) (E08)

Moc se mi líbil ten neotřelý směr kam to šlo… vůbec se mimale nezamlouvá ten hloupý závěr (postavíme nemocnici) a celkový postoj hlavní postavy. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD