Pred dvoma rokmi sa profesionálny zabijak Jason Bourne (Matt Damon) snažil vypátrať niečo o svojej minulosti a zistiť, prečo ho všetci prenasledujú a chcú zabiť. Vtedy sa zoznámil aj s pôvabnou Marie (Franka Potente) a rozhodol sa, že niekde v ústraní začnú nový život. Varoval CIA, že pokusy nadviazať s ním kontakt alebo ho prenasledovať budú mať dôsledky. Hoci si myslel, že svojej minulosti utiekol, teraz ho  opäť doháňa. Bourne a Marie žijú stále v anonymite, ale Bournea prenasledujú nočné mory a spomienky. Vodí Máriu z mesta do mesta. Snaží sa byť aspoň krok pred hrozbou, ktorú tuší v každom pohľade... (TV Markíza)

cross

Výrazně thrillerovější, akčnější i zábavnější, než první díl. Bourneho řádění v Evropě tentokrát doprovází velmi akčně myslící realizační zázemí, originální (a taky bohužel chvílemi hodně nepřehledná) kamera a hlavně vynikající Powellova hudba. O příběh ani moc nejde, ale i tak se rozhodně nedá říci, že by nebyl dobrý. Takže, alou na trojku! ()

Jacob23

Mno me se to libilo mnohem vic ako prvy diel;)Svou akcnosti,napetim a zpracovanim me to naprosto pohltilo a vyplivlo na konci-zcela spokojene vystaveneho.. ()

Meijin

Škoda, že mě film zaujal naplno až v poslední čtvrtině. První tři čtvrtiny byl Mýtus o dost slabší než Agent, ale stále jsem doufal, že se scénář přiblíží napínavé "agentovské" podívané. V závěru jsem byl aspoň mírně uspokojen, ale nevím, jestli budu mít odvahu zkouknout ještě Ultimátum. ()

Amputace

Stejně jako v případě předešlého dílu ani tento nepostrádá kvalitní rozjezd a vrhá se rovnou do víru spletitostí všeho druhu. Nadšení ze slibného úvodu ovšem rychle opadá a předurčuje další tuctový akční vývar. Režie je skvělá, ale občas nepřehledná, což však nelze přisuzovat náhodě, ale promyšlenému záměru režisérovy ruky. Matt Damon posunuje svoji postavu ještě dále a hlouběji k bezcitné rutině než minule a dává divákovi jasně najevo kým doopravdy je. Moc se mi líbil Brian Cox, kterého s plynoucími minutami stále více nenáviděl. Dějově rozhodně slabší a ne již tolik zajímavé jako jednička, ovšem technicky promyšlené a náladou neupadající. ()

m.a.t.o.

Nuda. Nemám rád thrillery, v ktorých sa vedie hĺbavá politika. Akcie bol síce dostatok, no evidentná snaha režiséra vtiahnuť diváka do deja, aby si obhrýzal nechty od napätia, ma akosi nechávala chladným. Neviem čím to je, povedal by som, že jednotlivé akčné scény ako nasledovali po sebe, pôsobili (až na jednu) veľmi stereotypne. A Matt Damon tomu tiež nepridal, síce mi neprekážal, ale pôsobil na mňa nemastno-neslano. Dal by som aj tri hviezdičky, ale z tej nechutne roztrasenej "greengrassovskej" kamery som skoro dostal epileptický záchvat. 45 % ()

Ravi

Krom toho, že dvojka přináší odpovědi na první film, přináší také mnoho nových otázek a zároveň skvěle funguje jako samostatný uzavřený příběh. Před tím smekám. V pokračování navíc vedlejší postavy dostávají mnohem větší prostor a tím se zvýrazní i dějové linky. Štvala mě snad jen třesoucí se kamera, která sice výborně funguje v dramatických momentech, avšak naprosto nechápu a nikdy nepochopím její smysl při rozhovoru dvou lidí v klidových fázích filmu. To mi jaksi nejde přes nos. Jinak ale nezapomenutelný filmový zážitek s jednou z nejlepších autohoniček, jaké jsem kdy viděl. 90% = 4+/5 ()

Kosmik 1

Rozhodně lepší než první díl, mnohem akčnější, strhující spád, plno podařených akčních scén. Když se člověk ani na vteřinu nenudí, to je potom paráda. Nějak mi připadlo, že těch 108min uteklo až podezřele rychle, jak bylo to tempo strhující. EDIT 7.3.2014: Naprosto zasloužených původních 5*, nemám co vytknout. Takhle si představuju pořádný akční film plný adrenalinu. Ta rychlost, kterou se všechno ubírá, prostě musí každého fandu akčňáků odrovnat. 95% ()

Guzo

O poznání horší než první díl, hlavně co se týče režie - akční scény (a i scény, kde se toho víc děje) jsou zmatené a to u akčního thrilleru zrovna nepotěší. Scénáristicky je to na úrovni, nicméně oproti Identity není přítomné takové to tajemno, takže u mě krok zpět. 65 % ()

Autogram

Nie je isté, kto koho naháňa, ale utekania pred niekým je plný film. Akcie je už pomenej, skôr ručno-pästná a hlavne automobilové naháňačky. Tie sa z môjho pohľadu veľmi nevydarili, hoci boli v štýlových starých ruských autách, vodiči mali výdrž figurín z crash testov, stačí sa otrepať a vyliezť. Chýbalo mi tajomno z prvého dielu, keď sme nevedeli na začiatku vôbec nič a veľmi pomaly sa rozjasňovalo. V celom tomto filme sa rozjasňovalo len pozadie tajnej organizácia a v Bournovej minulosti nakoniec len jedna drobná epizóda, aby toho zostalo dosť na pokračovania. Napriek všetkému dobrá napínavá jazda, len nie z tých úplne najlepších. ()

Killda

Změna režiséra prospěla. Svižnější, napínavější než jednička. Kamerově, hudebně i střihově mnohem zajímavější. Pořád mi tam ale chybí ta atmosféra. Myslím, že když se o hlavního hrdinu vůbec nebojíme (a to po celou dobu stopáže), tak je asi něco špatně. ()

Kalidor_

Jízda od začátku až do konce, k tomu hudba, která ve správnou chvíli lahodí uším jemným tématem, jindy zase perfektně šlape s akcí ve filmu. ()

dragon94

Je až fascinující jak film s nulovým příběhem má tak vysoké hodnocení. Nechci filmu upřít určité kvality. Vcelku slušná akce, zajímavá režie, svižné tempo, vynikající hudba, ale to je tak asi všechno. Mně tahle série bohužel vůbec neoslovila. Jason nedělá vůbec nic jiného, než že jen utíká z jednoho místa na druhé, občas někoho zabije a u toho neustále opakuje otázku "proč?". Na což se ptám i já jako divák. Odpověď na tuto otázku získáme zhruba po hodině filmu během jedné scény, aby pak zase mohlo pokračovat další nahánění a zabíjení. Možná bych šel i na 4* za celkem dobré zpracování, ale to dělám u filmů, které bych si z nějakého důvodu rád pustil znova. Tenhle film se mezi ně fakt neřadí. 3* 60% ()

Jaro.Krafcik

Mýtus je lepším filmom ako prvý agent bez minulosti, lenže stále to nieje veľa na to že je to akčný film je tu akčných scén žalostne málo. Uvídime aký bude záverečný diel. Borneovky ma zatiaľ veľmi nechytili.3* ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión

30.07.2014

Paul Greengrass je sice známý především díky Bourneově mýtu a Bourneově ultimátu, jeho specialitou jsou ale dramata podle skutečných událostí. Krvavá neděle, Let číslo 93 nebo Kapitán Phillips patří… (viac)

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz