História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

R1CH1E

Zvláštně pojatý film o tom, že minulost vás dříve nebo později stejně dožene. Vigo to zahrál skvěle, Ed Harris vypadal jako slizoun velmi dobře a některé scény byly velmi dobré, obzvláště přestřelky a ty sexuální cény byly prostě LAHODA. Škoda jen, že film nešel víc do hloubky. ()

latvar

Tom Stal, který byl v minulých letech zabiják lidí si našel ženu, založil rodinu a začal žít slušným životem, teda až do doby než ho v jeho kavárni přepadnou 2 ozbrojenci a on je po sléze zabije. Tím se stává místním hrdinou a hlavním tahákem pro média. Od té doby se mu začnou ozývat staří nepřátelé z řad mafiánů a Tom se vrací do starých kolejí. Pro mě povedený thriller 75% ()

J-o-k-e-r

Velmi nenápadný film, ze kterého se postupem času vyklube opravdu nápaditá kriminálka. Zajímavé jak jednoduše se dá změnit poklidný život uznávaného a oblíbeného člena zapadlého městečka. Stačí k tomu skupina mafiánů, a pár připomínek na minulost. Milé překvapení se skvělým V. Mortensenem v hlavní roli! E. Harris i M. Bello taktéž výborní. Na práci D. Cronenberga se asi trochu blíže zaměřím. ()

Autogram

Znepokojivé od samého začiatku, keď už názov napovedá, že násilie sa bude páchať na všetkých bez rozdielu veku a pohlavia. A pritom nasleduje navodzovanie atmosféry šťastnej rodiny podľa amerického sna, plnej lásky, porozumenia a harmónie len s malými externými ľahko zvládnuteľnými rozpormi. To tiež neprispelo pokoju diváka a NIEČO muselo prísť. Keď prišlo, malé nelogickosti som rád prehliadol a viac o histórii násilia v zabudnutej minulosti som nechcel vedieť. Erotické scény stáli za to obidve, aj tá nežná láskavá, aj tá drsná mafiánska s malým ale dôleźitým dovetkom v župane. –––– V týhle rodině nikdy neřešíme problémy rvačkami! – Né, u nás je rovnou střílíme! ()

Dagoussek

Jo, celkem zajímavý drama, ale musíte překlenout nudný začátek s rodinnou klidnou idylkou a pak se to jak mávnutím pírkem celé otočí a drámo začne . .všichni umí najednou střílet a mluví sprostě, to já můžu :-D "Jak je možný, tohle posrat?" "Zasraný hajzl!" ()

Almásy

Už dávno som takto kvalitný film nevidel. Ukážková práca Marie Bello zasluhuje oskara a koniec nemá chyby. Z moderných thrillerov je toto jednoznačne najlepší a s prižmúrenýi očami sa to zaradilo medzi TOP 5 najlepších filmov čo som videl. ()

Madlene

Zacalo to slibne, clovek vlastne cekal, co se z toho vyklube a kdyz se konecne udalo neco poradneho, melo prijit to ONO...a ono nic. Konec to vse zhatil a je to skoda. Zda se prvni Cronenberg, co mne skutecne vicemene zklamal. Aneb, zcela sofistikovane receno - chybela tomu ocekavana katarze. ()

Krasus

Jednoduchý,výstižný,ale i docela příjemný výlet do drsné Cronenbergovy duše filmového maniaka.Vigo a Maria podávají své nejlepší výkony a krátký,leč mimořádný výkon Williama Hurta také potěší. ()

Styxos

Zajímavý thriler. Viggo Mortensen pod vedením Davida Croneneberga dokazuje, že nespoléhá na slávu, kterou mu přinesl Pán prstenů. Už teď jsem zvědavý na Východní přísliby. ()

jatamansi

Krátkovlasý Mortensen Sice není tak sexy jako v Prstenech, ale do bistra bych k němu občas zašla. Americkou vášeň pro baseball nesdílím, stejně jako chlapácké silácké řečičky. Stát se hrdinou se Vigovi alias Tomovi moc nehodí, minulost měla zůstat skrytá. Není se pak co divit návštěvě, která mu vytrvale říká Joey. Zjizvený pan Fogarty je samá záhada. Zločinec a mafián. „Neboj se, ti už se nevrátí.“ Přání je otcem myšlenky, skutečnost je však jiná. A mrtvoly jaksi nechtěně přibývají. „Znovu jsem se narodil, až když jsem poznal tebe.“ Tom a Joey, dva v jednom. Hodně opravdově. „Stall, kde se vzalo to jméno?“ „Bylo k dispozici.“ Rvačka přecházející v sex na schodech jednou z nejsyrovějších a nejlepších scén filmu. Noční telefon ani zde nevěští nic dobrého. Bratr Ritchie Williama Hurta s hlasem Jiřího Štěpničky Skvělou figurou, byť jen posledních pár minut filmu. A zase o pár mrtvol víc. (Mimochodem, Hurt by jednou mohl úspěšně hrát Lenina.) Vrátit se domů a být přijat zpět – to chce kuráž, na obou stranách. A těžko říct, na které víc. ()

silent cut

Film o životních rolích, které ať hrajeme sebelépe, nikdy nemohou být zastíněny těmi, za které nás naše okolí nominovalo na cenu akademie. Aragorn v roli Toma Stalla snažícího se vyniknout v příběhu o prostém venkovském kavárníkovi zřejmě nedokáže uniknout svým zvykům z Východních příslibů a nutno podotknout, že v jeho tváři se tato herecká minulost objevuje i ve zcela civilních chvilkách... Minulost je svině a dostihnout nás nemůže jen proto, že ta mrcha je pořád při nás... ()

BuryGol

No, tak to bylo dobrý béčko...a nebo spíš céčko? Přitom námět to byl dobrej. Ale celou dobu to byla hrozná nuda. Viggo to táhnul sám, Maria Bello je taky dobrá, Ed Harris měl málo prostoru, dvě šukačky, pár podařenejch bitek a několik mrtvejch těl. Tohle mi asi z hlavy vymizí hodně rychle. Nominace na Oskara je podle mě mimo mísu. Pan Cronenberg už natočil lepší snímky. ()

P1tr

Velice podivná záležitost, která z původně neznámé minulosti Mortensenovy postavy neždímá vůbec potenciál a prvních 20 minut je příšerně nudných. Příběh nenaplňuje své ambice, naopak je zahazuje do popelnice. Postavy se chovají naprosto nepochopitelně a zejména Mortensenova syna jsem nemohl vystát. Takto dlouhých 90 minut jsem již dlouho nezažil a přežít většinu nudné stopáže kvůli závěrečné desetiminutové scéně, která ve své podstatě také není ničím zajímavá, jen v ní skvěle hraje William Hurt, se prostě nevyplatí. Jediným přínosem tohoto snímku je potvrzení známé pravdy, že Maria Bello je sexy. ()

Wbcko

Zhruba hodinku jsem čekal, že nastane nějaký zvrat, či akce. Bohužel nanastal a dostal jsem naservírováný celkem plochý děj, jednoduchý příběh a půlhodiny dramatu o pánovi, který se snaží začít žít nový život, přičemž se mu to moc nedaří. ()

navorski

Tenhle film je o dost lepší než Replikant s van Dammem. Je tedy pravda, že ty filmy nemají společného asi vůbec nic, kromě toho, že jsem viděl během jednoho víkendu... Ovšem David Cronenberg v tomto nerovném souboji nad Jean-Caludem jednoznačně zvítězil. Ale je nutno říct, že ani Replikant nebyl úplně špatný :-D ()

Jello Biafra

Drsný thriller o tom, že pred svojou minulosťou sa skrátka utiecť nedá. Zo všetkých hercov mňa najviac dostal skvelý William Hurt, aj keď sa vo filme objavil len na nejakých 10 minút. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)