Breakheartský priesmyk

• Česko Breakheartský průsmyk (viac)

Vlak, ktorý vezie amerických kavaleristov, potraviny a zdravotnícky materiál, smeruje do pevnosti Fort Humboldt, kde vypukla epidémia. Medzi pasažiermi sa okrem vojakov, guvernéra a kňaza nachádza i zadržaný hľadaný zločinec so svojou eskortou. Čoskoro sa však začnú diať čudné veci a nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdalo... (RTVS)

Earl10

Na první pohled velmi lákavý námět, ovšem ve všech aspektech nedotažený. Rutinní režie či kamera nepomáhájí, naopak herecky působivé. Westerny s vlakovou tématikou mám opravdu velmi rád, tentokrát však převládá zklamání. Křečovitý polotovar, který místy upoutá, ale v konečném důsledku patří do průměru. Ovšem potenciál tam byl mnohem větší! [50%] ()

Kovaja

Přenádherná zasněžená příroda kterou si to šine armádní mašina ve které se dějí rukou záškodníka podivné nehody.Bronson je podezřelým č.1,nikdo však netuší že je tajným agentem s posláním chránit státní majetek. ()

pipapa

Podivný krimi-western, kde si Bronson dělá pod falešnou identitou, co chce a jde mu to jako po másle. Konec s indiány a vše řešícím dynamitem je úděsně toporný a stáhne celou předcházející snahu úplně ke dnu. ()

kkarx

Hodně originální, napínavý mysteriozní western ze 70. let s Charlesem Bronsonem, krásnou hudbou Jerryho Goldsmitha a úžasnou atmosférou. Vřele doporučuji. ()

strikeman

Kombinace Vraždy v Orient expressu s Jamesem Bondem s celkem naivním průběhem a napětím na bodu mrazu. Výraznější kladnou stránkou filmu je asi jen hudba Jerryho Goldsmithe. Bronson bohužel vždy byl, je a bude mužem jediného kamenného pohledu. 50% ()

Wolvie

Vysoce kvalitní a originální western s akurátní stopáží,díky které napíná a překvapuje nonstop.V rámci žánru nadmíru příjemné osvěžení.. ()

AnanAss

Můžete si být jistí, že jakmile máte za pasažéra Charlieho Bronsona, tak o nudnou vyjížďku rozhodně nepůjde a mrtvoly začnou rychle přibývat. A také si můžete být jistí, že nic není takové, jak se zpočátku zdá. S žánrem akční a western bych byl trochu opatrný. I když atributy tady jsou - indiáni, kolty, kobyly, pěstní potyčky i nějaké ty exploze. Dobré dvě poloviny stopáže však jde o vlakovou detektivku, ze které by se zamotala hlava i samotnému Poirotovi. Nutno však podotknout, že jde o detektivku, která neurazí a rozhodně nedělá ostudu. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Ozzy2

Ale jo, koukat se na to dalo,ale chtělo to jen jediné-vypnout mozek.Tolik hovadin v jednom filmu se nevidí.Parta šmelinářů se zbraněmi si mezi sebe pustí vládního agenta?Samozřejmě, mysleli si, že je to hledaný vrah,žhář a podvodník.proč ho tedy rozvázali a nechali ho šmejdit po vlaku? ()

dakarin

Bronson super, dobrý scénář i režie, typově dobře zvolení herci, velmi působivé exteriéry. Komu se tahle podívaná z roku 75 líbila, dovoluji si doporučit Nebezpečný útěk s Genem Hackmanem z roku 1990. Jinak akorád nevím, kolik tam měli těch unikátních dřevěných mostů - jestli nejezdili pořád po tom jednom braném z různých úhlů :-) Takže ok, palec nahoru ;-) ()

tranquill

"Člověk je nevinný, pokud neprokážete opak!" Docela výpravná a dobrodružná podívaná, jen proti krimi přece jen převládl western. ()

bearmeedek

Velice zajímavý počin. Tajemná detektivka v prostředí jedoucího vlaku. To už tu bylo. Ale ne ve westernovém prostředí. Co se zpočátku zdá pomalé, se postupně dobře rozvíjí, až do akcí. Opravdu příjemná změna z těchto končin. ()

mira.l

Já nevím, mě to moc nezaujalo už od samého začátku. A ta indiánská taškařice na konci.... tam chyběl snad už jen Bud Spencer a Terence Hill. ()

Marek06

Zajímavé spojení westernu a detektivky, ve kterém Charles Bronson vyšetřuje záhadná úmrtí ve vlaku. Ve filmu nechybí tajemná atmosféra, akce (vykolejení vagonů s vojáky, rvačka na střeše vagonu, závěrečná přestřelka) a prostředí zasněžených hor. K páté hvězdě chybí jenom kousek. ()

Tiiso

Dvě hvězdy kvůli Bronsovi a pak ještě kvůli nápadu. Který se však nepodařilo až tak dobře převézt na plátno. A to díky fušerským napojovaním různých scénických obrazů apod. Když už jsem se hezky ponořil do děje vytrhlo mě z něho nějaká nelogika či jiný rušivý element. Věčná škoda jelikož takto netradičně pojatý westernový žánr mohl poskytnout hezký zážitek. ()

Rimland

Špionážně-detektivní, syrová westernová "macleanovka" točící se kolem jízdy jednoho vlaku, během které postavy hynou všemožnými způsoby? No jářku, proč ne? ()