Hitler: Ztracená svědectví Třetí říše

• USA Hitler: The Lost Tapes of the Third Reich
USA, 2023, 4 h (Minutáž: 40 min)

Cyklus přibližuje život a dobu Adolfa Hitlera, jeho vzestup, tyranskou vládu, zločiny a zkázu. (National Geographic)

*CARNIFEX*

Výborný dokument. Vyskladaný (nie len) zo zvukových záznamov ľudí, ktorí boli od detstva s touto osobou nejakým spôsobom (na nejaký čas) prepojený. Celá séria ide prakticky naprieč celým životom Adolfa Hitlera až do jeho úplného konca, vrátane súdneho procesu v Norimbergu s jeho prívržencami. Rozoberajú sa dojmy ľudí, ktorí ho mali česť sledovať v rôznych etapách života. Vojnových úspechov, pádov, stavy pomätenia, naivity, ilúzie, ale aj školských čias či vzostupu politickej kariéry. Fakt solídna vec, dal by som aj päť, no opakovaniu informácii sa už tieto dokumenty proste nemajú šancu vyhnúť. ()

janesX

Americký dokument, vhodný pre menej znalého Američana. Alebo pre mladého študenta, ktorý o druhej svetovej vojne počuje prvý (či druhý) raz. No zlé to nie je, ak posledný diel nebude o tom, ako Američania vyhrali druhú svetovú vojnu a porazili Hitlera, tak možno budem ochotný ísť na štyri, zatiaľ je to ale korektné. 65%. ()