Vydavatel Jack, žije se svou ženou a dcerou celkem spokojeným životem. Cestou na vysněnou dovolenou do Indie, však letadlo unesou teroristé a 15 nevinných lidí příjde o život. Zoufalý muž se sám vrací domů a hledá smysl strašlivého krveprolití, ve kterém ztratil rodinu. Je otřesený, když se dozví, že únosce propustili. Místo dovolené mu zůstala jen hrůzná vzpomínka a snad šance na pomstu. (oficiálny text distribútora)

IsaacNewton

Přijde mi, že by si tento film zasloužil vyšší hodnocení. Sice děj nic moc, scénář také nebyl žádná sláva, ale síla tohoto snímku spočívá v atmosféře a to pochmurné, až děsivé a na také ovšem na hlavním hrdinovi, Jeremy Ironsovi, který dokáže udržet pozornost celou dobu sledování. Chybí mi zhlédnutí prvních 30 minut, které jsou podle všeho nejlepší a váhám mezi 3 a 4 hvězdami, což není pro film špatné... S koncem si zrovna tvůrci nepohráli, akce a napětí ve vlaku sice nechyběly, ale rychle skončili, stejně jako jízda v autě. Škoda, že se Jeremy Irons nenachomítnul k nějakému lepšímu akčnímu thrilleru o teroristech, to právě on dodává snímku potřebnou šťávu a mrzí mě, že ho režisér nedokázal dostatečně využít. ()

Heroine odpad!

Stokrát okoukané téma, zcela nudná pointa, absolutně nesympatický hlavní hrdina, a jedno klišé za druhým. Nesnáším příběhy o tom, jak nějaký blbec mstí smrt své manželky a děcka. Není to ani trochu dojemné, a všichni vědí přesně jak to dopadne. ()

GlamourCat

Trapné klišé od začátku do konce! "Hlavně nezradit sám sebe", aneb poučný film o zabíjení a pomstě. Když lidi řeší, kdy se vlastně smí zabíjet a kdy ne, tak to prostě nemá žádnej význam. "Ukrutní" Srbští teroristé, jeden trapas. Malý synáček, který potřebuje tátu, další trapas. Manželka, která chce aby manžel míň pracoval a víc byl s dětma, zase. No, jedna hvězdička že jsem u toho neusínala a že se na Ironse dobře kouká. ()

E lan

Od nikud nikam, nuda nuda, šeď šeď, tenhle film mě nějak nebavil. Jeremy nebyl moc důvěryhodný a vůbec celý scénář stál za starou belu... ()

josieaddms odpad!

Někdy mi přijde že už filmaři nemají o čem točit. Kolik filmů už bylo o tom jak chlapík musel pomstít svou rodinu? Tenhle byl jinak s téhle řady jeden z nejblbějších. Klišé a trapas. Zabili mi rodinu, tak já zabiju je! Řekl si ambiciózní novinář a fraška mohla začít. Zabíjet se prostě nesmí, a je jedno jestli je to z důvodů "dobrých" nebo "špatných". Kdo zabíjí není nevinný. Navíc ten konec tomu nasadil korunu, prý: "Má dobrého tátu" žádného dobrého tátu! Má tátu vraha! A i přes to všechno to dobře dopadlo, zbytek rodinky s tátou vraždícím maniakem odjeli vesele za moře. Koukám že když věříte v sám sebe, můžete zabít koho chcete. Mohli by podle toho upravit zákony. Jeremy Irons je sice moc fajn, a dobře hraje, a i přes to že to nebylo úplně nudné, to byla taková filmařská i morální ostuda, že si to z mé strany žádnou hvězdičku nezaslouží. ()

jprmusic

Jeremy by se měl o tom, jak se řeší podobné šlamastyky, informovat u kolegy Neesona. Takhle je to rádoby politický thriller, jenže tak nějak méně realistický. Nemluvě o tom, že jsem se důvod, proč byli ti teroristé vlastně propuštěni, nedozvěděl. Ale chápu, že někoho Jack honit musel, v kriminále by se mu zabíjeli dost blbě. ()

johnsnow

Nápad skvelý, ale bohužiaľ prevedenie sa už nevydarilo. Prepad lietadla je super aj keď oslobodzovanie vyzerá lacno tak má grády i emócie, no a potom sa to mrdne do roviny pátrania a pomsty kde sa občas objaví fajn prestrelka to je tak šecko. Ale irons a Whitaker dobrý, to uznám. ()

josmart

Jason Priestley tady byl překvapivě zajímavý. Jinak nuda, šeď, šeď - film se tváří jako televizní thriller o únosu letadla a následné mstě. Netelevizní je pouze obsazení, Irons a Whitaker jsou stars, filmu ovšem nijak nepomohli. ()