Team America: Svetový policajt

• Slovensko Tím Amerika: Svetová polícia (viac)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiálny text distribútora)

esmoke

Panove Stone – Parker se v dobe kdy divaci berou utokem 3D pocitacove animovane filmy rozhodli natocit celovecerak s vyuzitim loutek. A me se to vazne libilo. Konecne se nekdo nehoni za pixelem, ale dokaze si poradne z lidi vystrelit a to misty hodne vtipne, misty mene. Film si zaslouzi Oskara za hudbu a titulni pisen (Jsem tak sam :-)) ()

Boban

Zpočátku vypadal velmi dobře. Pak mě trochu zklamal Některé scény nebyly nejideálnější. Ale nadchla mě hudba(America Fuck you!), a vynikající porstředí. Samozřejmě nechyběl odkaz na Matrix a Kill Bill. Na 5* to nestačilo ()

mijano

Skvelá zmes gegov a fórov. Toľko vulgárností som ešte pokope nevidel, ale tak dobre spojené vyzneli úplne inak. Trochu vylepšiť scenár, hlavne odstrániť tie blbo hluché miesta a bolo by to všetko skvelé. ()

Belerofon

Southpark jsem nikdy nějak nežral a asi žrát nebudu, ale loutkový film od těhle dvou maniaků??Why Not? Gagy jsou třaskavé a minimálně polovinu filmu jsem se řechtal jako kobyla (soulož loutek a plenění Francie jasně vedou)...nicméně..Tyhle gagy vymyslím na koleni s cigaretou v puse a s banánem v ruce, I když song o AIDS má něco do sebe....Druhá polovina filmu je přesně taková jak jsem čekal..dekantně nechutnej humor, kde by si ho nejradši každá loutka přeblafla...Není to sračkózní záležitost, ale Parker a ten druhej mi čím dál víc připomínají hormálně se dopující hovada, jenž by pořád strkali nějakej úd do nějakého údu..Příliš povyku pro nic.. ()

Pisoarec

Ti, co neviděli, ať se nenechají zviklat slabým hodnocením některých uživatelů, neboť je zcela neoprávněné. Včera sem viděl Team America už po osmé a pořád se směju tak, že mě div nepukne břicho. Jestli to někomu nepřijde vtipné, tak je to prostě suchar a tenhle hrubý druh humoru mu prostě nesedl, v tom případě ale nemá právo hodnotit tento film. Team America skvěle paroduje všechny ty americké dojáky a velkofilmy, zejména Pearl Harbor a nutno říct, že všechny ty patosy a klišé jsou vykresleny naprosto přesvědčívě. K tomu ještě, povedené písničky. On se tomu možná někdo nezasměje, když neví co je to ,,montáž", že? Za to ja vám ale nemůžu muhehehe. K tomu všemu ještě musím přičíst výborný český dabing, hlavně Filip Jančík vystřihl závěrečné poselství o ,,píčách, čurácích a prdelích" s naprostou noblesou. Takže Team Amerika vřele doporučuju, u mě rozhodně lepší než celovečerák South Park: Peklo na Zemi. ()

StrixCZ

V podstatě strašná blbost ;o) Ale neskutečně zábavná, originálně zpracovaná, naprosto vystihující můj názor na americký "boj s terorismem" a navíc povedená parodie na spoustu filmových kýčů. ()

Alfonso198

perverzně protiamerické...:-P sem tam to šlo do trapnosti na úkor zábavnosti a vůbec tam byla spousta věcí, který jsou zábavný asi jen ro režiséry, ale za tu snahu a hlavně asi jeden z nejoriginálnějších nápadů hrát to s loutkama ty 4 hvězdy a navrch 2 pruhy dát musim...:-P ()

ondrach

Tak to se mi moc líbilo. Příběh byl poutavý, ale nejlepší bylo zpracování. Přiznám se, že kdyby byl film hraný, moc bych se nepobavil, ale takhle to byla opravdu sranda. ()

Hans07

Hovoří za vše (neskutečně vtipných 100%): Alec Baldwin: Mě nemůžeš přehrát. Ani se nesnaž. Pravda je taková, že Team America bojuje za miliardové korporace. Jsou stejní jako jejich nepřátelé! Jsou zlí! (Diváci v hledišti nadšeně tleskají.) Gary Johnston: To nejsme! Jsme čůráci! (Gary řeční na pódiu velkého sálu a snaží se ovlivnit diváky v hledišti.) Gary Johnston: Jsme otrlí, arogantní a hloupí čůráci. Geniální a jedinečné jsou píči. Kim Jong Il je zas prdel. Píči nemají rády čůráky, protože ti je mrdaj. Čůráci, ale mrdaj i prdele. Prdele, ty chtějí všechno jenom posrat. Píči si myslej, že si poraděj s prdelema po svým, ale jedinej kdo může mrdat prdele, je čůrák... Co má koule. Problém s čůrákama je, že někdy mrdaj až moc. Nebo když se to právě nehodí. A potom jim to musejí píči říct. Někdy jsou píči plný sraček, takže se sami stávají prdelema, protože píči jsou od prdelí strašně blízko. Já se moc v tomhle šíleném světě nevyznám, ale jedno vím... Když nás teď nenecháte vymrdat s tímhle sráčem (Gary ukáže prstem na Kim Jong Ila) všichni budeme mít svoje čůráky a píči úplně celý od hoven. (Diváci v hledišti nadšeně aplaudují.) ()

Ondrew

Technicky dokonale, netradicne, udivujuce. Vyborne "zahrane" a nadupane satirou vsemozneho typu. Pri sledovani som sa obcas vkutku cudoval, ako detailne sa autori pohrali s vypravou. Bavil som sa kralovsky. 80%. ()

Scaevola

Vypadalo to jako nadějná parodie/satira/kritika na strýčka Sama... Ale opravdu jsem se zasmál jen u kombinace heroické musiky se zvracením (ani vlastně nevím proč). ()

Mukl007

Další z filmů, který má za úkol ukázat, jak je západní civilizace, nebo spíše USA, zkažená a špatná. Byť film není hraný, několikrát ve mně vyvolal návaly nevolnosti a nutkání zvracet. Byť jsem se několikrát zasmál a Kim Chong Il(r) je postava veskrze vtipná, tak více jak 2* si to prostě nezaslouží... ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (viac)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (viac)