Team America: Svetový policajt

• Slovensko Tím Amerika: Svetová polícia (viac)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiálny text distribútora)

MI-380

V málokterém filmu se geniální okamžiky tak často střídají s nudnými. Ty geniální jsou ale nezapomenutelné - například vyhození z baru:)). 70%. ()

Jaro.Krafcik

Svojho času by som tomu aj dal plny počet, no teraz určite nie. Je to už legendarny film od tvorcov South parku a vynikajúca satira ale predsa len netflix takéto staršie kúsky ponúkne bez dabingu a radšej s titulkami? Ako niektoré filmy sa daju pozrieť aj v originálnom znení a su dokonca lepšie ako dabingové ale pri niektorých filmoch sa Vám titulky čitať nechce a veľmi si ho potom neužijete. Už dokonca uvažujem že netflix zruším, fakt v poslednej dobe nič dobrého nepridáva. A keď hej, ako som spomínal iba s titulkami. 4* ()

Philoun1

Čekal sem kravinu a taky se mi dostalo kraviny, ale kurva vtipný kraviny kde čuráci vyjebával se sráčema a důvěra se získává vykouřením ptáka. Jo a taky má film dobrou hudbu:D. ()

P1tr

Povedený loutkový akčňák, který dává jasně najevo, kdo ho napsal a natočil. South Parkovský humor se nezapře a je to jedině dobře. Světovejm policajtům není nic svaté a diváci z toho jen těží. ()

pugs

"Víš Lízo, já jsem do tebe blázen" - "Pšt, dostal si mě tým mrdaním prdelí" Matt Stone a Tray Parker si Vás už isto iste dostali kultovým a jednoznačne najsprostejším seriálom s názvom South Park. A ja musím povedať, že opäť nesklamali! Hudba, ktorá doprovádza celý film, t.j. vyrobená špeciálne pre tento film, je naozaj úžasná. Team America - FUCK YEAH!. Akcia je doprovodená Michael Bay štýlom, kde sa vážna hudba prelína s výbuchmi, ktoré by sa v iných filmoch asi použiť nedali. Keď si zoberieme, ako jednali členovia z Team America, tak Vás hneď napadne, že to sú neskúsení amatéri. Predsa len streliť rakery do Sfingy alebo do pyramíd sa len tak niekomu nepodarí. Když je píča plná hoven, tak se z ní automaticky stáva prdel. Protože píča je veľmi blízko k prdeli!. Najviac sa mi na celom filme páčila vôbec geniálna scéna ako Gary vychádza z krčmy. Totálne si urobili srandu z normálnych amerických filmov, kde saožran motá po celom bare a naráža do vecí. Nezabudnuteľná scéna je takisto scéna za krčmou, kde Gary nie a nie dgrcať. Pomaly stupňujúca HansZimmerStyl hudba dodáva tejto scéne tú správnu atmosféru, akú si len môžete priať. Ku koncu už len stačí povedať, že pri bábkovom sexe sa dá použiť viac polôh ako v normálnom porno filme. Nie som sklamaný, ale zase to nie je nejaké sveto-borné dielo. Pekných 8/10 to asi od modrej farby nezachráni, ale môj pocit z výbnorného zážitku zostane na vždy. PS: Scéna v prístave je jak úplne vystrihnutá z Bayových filmov:-) ()

celuloid

Ta hvězdička je za technické provedení, hlavně výtvarné a animaci. Jinak si myslím, že určití tvůrci tohoto filmu jsou drogově značně závislí a nemíním to nijak detailně rozebírat. Prostě sračka non plus ultra. Musel jsem se hodně přemáhat, abych film shlédnul až do konce. ()

oGGy

Já jsem jako pochopil, že to má bejt parodie na všechno možný, ale přišlo mi to naprosto debilní. Tak dyžtak pardon. ()

solskjaer

Geniální od začátku do konce. Konečně po dlouhých letech přišli Stone s Parkerem s dalším filmem, kterým jsem se dosyta namlsal a mlsám dál. Progresivita filmu se nedá popřít, velice zajímavé, nevšední ale hlavně zvládnuté loutkové kreace mě doslova dostaly. Stone s Parkerem umějí jako nikdo jiný podrývat vážnost veškerým klišé a to je dělá tak nepřekonatelnými. Ať to jsou nesmírně toporné leč humorné scény postelových radovánek, přestřelek či klasických klišé (opilecké kecy, loučení, divadelní projevy apod.), vždy se dočkáme něčeho nového neokoukaného ale hlavně vtipného a neočekávatelného. Rozhodně film stojí za více shlédnutí, neboť pochybuji, že lze všechny gagy zaevidovat hned napoprvé. Hudební stránka filmu je jako u každého filmu této dvojce doslova dokonalá a to i když je o něco slabší než ta k Peklu na zemi. Do budoucna se máme na co těšit, protože jsem velice zvědavý s čím přijdou otcové South Parku nyní. Jo a na úplný závěr ...........MATT DAMON............ ()

Smileface

Jediná hvězdička je za technické provedení, které je opravdu brilantní. Toď vše, dále zbývá jen stupidní děj, minimum inteligentního humoru, "nestranost" jako kdyby tvůrci dostali grant z bílého domu ale hlavně neuvěřitelná nuda a obrovská povrchnost, která není běžná ani u stairy(spíš tak u pornofilmu). ()

NALBERTik

Vizualně perfektní, postava Hanze Blixe zcela luxusní :D Ale mohlo to proste byt trosku lepsi..... Ikdyz refren Amerika fak jůů je velmi chytlavý :)) ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (viac)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (viac)