České počasí

• angličtina Czech Weather
Česko, 2023, 4 h 20 min (Minutáž: 26 min)

Scenár:

David Sís

Petr Hradil (sprievodca)

Počasí je jednou z nejmocnějších sil naší planety. Naše české počasí nám v posledních letech přijde zvláštní, doslova nevyzpytatelné. Třeba místo typické ladovské zimy někdy bývá místy až 15 stupňů. V únoru zase přijdou nebývalé mrazy, na šumavské Kvildě až minus 40 stupňů! A v létě se zase objevují rekordní tepla a sucho, většinou vždycky ještě horší než vloni. Jak jsou tyto šílené změny vůbec možné? A je něco s naším počasím v nepořádku? Abychom na takové otázky dokázali odpovědět, je nutno naše počasí detailně prozkoumat. Zjistit, jak se tvoří a co ho ovlivňuje. A právě o to se v dokumentu Davida Síse snaží zvídavý moderátor Petr Hradil. (Česká televize)

ostravak30

Série České počasí nám odhaluje spousty zajímavých faktů a pravd o meteorologii a nutno podoktnout, že vyvrací i řadu mýtů. Pořad se natáčel na pozoruhodných místech po celém Česku. V praxi můžeme pozorovat spousty jevů a Petr Hradil se v roli průvodce jevil jako správná volba. České počasí je za mě možná až profesorsky odvedená práce, ale vcelku pohledná a informativní. Přitom jsou informace divákovi přenášeny srozumitelnou formou. ()