Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

Alfie

Po tomhle jsem změnil názor na Drákulu ve Van Helsingovi..Tři hvězdičky jsem dal jen proto že Wesley a Reynolds jsou tak cool. ()

Fanak

Bude vysoko vyčnívat asi jen mezi akčními béčky, ačkoli se snaží být cool, ovšem zápletka je zcela banální a dívat se na to dá jen proto, že to není přehnaně dlouhé a je tam W. Snipes. Ale i ten by mohl už přece jen zase natočit něco lepšího. ()

wef

První dva díly se mi nelíbí. Jenže když koupím popcorn, tak je trojka skvělá jízda! Asi je to zařazením komediálních prvků do filmu. ()

Beri odpad!

Ako paródiu by som to ešte bral, ale tak to asi režisér nemyslel. Film som pozeral na dvakrát, prvý raz som to "nezvládol" a to hlavne vďaka neuveriteľne debilným dialógom a viac než úbohým hereckým výkonom. Úplne najhorší bol Hannibal King (také prezývky sme si dávali ako 8-roční chlapci, keď sme sa hrávali na vojakov:)) a jeho stupídne pubertálne hlášky a hlavný záporák Dominic Purcell, ktorý vie asi len utekať a mlátiť sa:). Jessica Biel je pekná, ale to je aj suseda z vedľajšieho paneláku a tiež by som kvôli nej nedal hviezdičku naviac. Takéto tretie pokračovanie si Blade určite nezaslúžil. ()

--TMO--

***, ale iba za suchý humor, ktorý ma v niektorých scénach vyslovene rozrehotal. Síce to bolo dosť možno vyvolané českým dabingom, ale predstava, že na vampíra zaberie cesnakový prd ma naozaj dostala. ()

Dawed

Po druhém zhlédnutí si říkam: Ku.va kdo mohl do filmu vrazit R. Reynoldse??!...Totální propadák....Pramálo společného s prvním (a nejlepším Bladem). špatné střihy a podivné prolínání obrazu. 25% ()

jayman

Tak som si pozrel všetkých troch Blejdov. A trojka bola ukážkovým príkladom toho, ako sa dá odpáliť film s TAK VEĽKÝM potenciálom. Jednak celá bladeovská história a setting, po ďalšie Hannibal King JE frajer a o Whistlerovej dcére ani nehovorím. Ale dialógy sú primitívne, akcia je slabá, hlavný záporák je zbytočne Over-the-top a menší záporáci sú chudáci a nie hrôzostrašné nočné stvorenia. Škoda. ()

Peter-1307

Jednoznačne najslabšia časť tejto trilógie o upíroch. Je len vlastne opakovaním čo už bolo v predchádzajúcich dieloch s novým obrazom a zvukom. A nezachráni to ani hudobný podmaz. ()

dundy666

Dnes si povíme, jak zkazit reputaci jménu jako je Blade. Stačí vzít herečku, která by se spíš jako herečka uživila jako modelka s jejím kámošem pro kterého platí to samé a strčit je do filmu s úmyslem nakopnout děj na další level. Pokládám si otázku: "Vážně si režiséři při natáčení takového snímku můžou myslet, že bude mít úspěch?" Staré kouzlo Blada je v tomto díle tytam a vám nezbývá než odtrpět tento paskvil až do konce ()

borohub odpad!

Předešlí díly jsem neviděl, tenhle viděl jen letmo a řekl jsem si - díky bohu že jsem ty předešlé neviděl! Píčovina na n-tou, celkově tématika upírů je pro mě jedna velká trapárna. ()

kubilov

První scéna v Blade: Trinity - zikkurat. Říkám si, co se to sakra děje, snad se do této vcelku povedené komiksové sérii o polovičním upírovi nezačne cpát překrucovaná historie a podobné kraviny. A bohužel je tomu tak, hrabě Dracula jako mýtický posel z minulosti, jenž byl uctíván všemi kulturami, vždy pod jiným jménem, a který se vrací do současnosti, jen z toho důvodu, že už málo undergroundovým upírkům vadí Blade? Až takovej bullshit jsem nečekal. Hrozivý scénáristický průser, nudnou režii a nekoherentní naraci pak zachraňuje jen stále cool Wesley, docela hezká Jessica Biel a hlavně nejlepší postava filmu, Hannibal King v podání Ryana Reynoldse. ()

Brano

Celá trilógia Bladea za nič nestála a po ako tak pozerateľnej dvojke prišiel úplný prepadák. V tomto filme toho veľa nefungovalo. Chabý dej, akčné scény nezaujímavé, nevýrazná hudba a opäť veľmi špatný výber hercov. Tí nový noční lovci mi veľmi nezapadli do tohto filmu. Pre mňa ide iba o lacný béčkový fantasy. Goyer chcel asi zarobiť rýchle prachy a vyťažiť čo najviac z úspechu predchádzajúcich dielov. /40%/ ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)