Hlas smrti

• Česko Hlas smrti (viac)

Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.. (oficiálny text distribútora)

JohnCZ

Kdysi dávno, ještě jako relativně malej, jsem tenhle film viděl a znamenal pro mě jeden z nejděsivějších hororových zážitků vůbec. Po letech jsem na White Noise úplně zapomněl, ovšem nervydrásající konec mě film hodně rychle připomněl. A bál jsem se. Opravdu, opět jsem se po dlouhé době u hororu bál. White Noise je krásným příkladem toho, že strach z neznáma je vůbec ten nejúčinnější. A i přestože film obsahuje hromadu hovadin, lekačky a všemožné zvukové efekty fungovaly i tentokrát. ()

Hrabka

Možná jen špatný rozpoložení při sledování, ale nemohl jsem si pomoct. Mně to přišlo neskonale zdlouhavý a nudný. Musel jsem to dávat na třikrát. Zaujalo mě to maximálně nějakou tou lekačkou, nápad mi přišel nezajímavý a celkově to bylo dějově dost nezáživný. Závěr nemůžu pochválit už vůbec, velká slabota. Ono to má i pokračování? 40% ()

RAiken

Opravdu nechápu, na co si všichni opět stěžujete a posouváte tenhle film na druhou kolej, když on přitom uhání orient expresem přímo na druhý břeh (za obrazovku). Rozhodně se nedá říct, že bych se od začátku filmu nudil jako ostatní, naopak. Už od ranných záběrů na zrnící obrazovku a šumícího rádia, mě chytalo podivné mrazení v zádech a doslova jsem se přilepil na obrazovku, což jsem neměl dělat, páč mě pár lekaček opravdu dostalo. Režisér v podstatě nemá koho dirigovat, zcela si vystačí s rozladěnou televizí, kde neni nic pořádně vidět a s pořádnou porcí zvukového guláše, po kterém vám rozhodně nebude chutnat, a to je podle mě setsakra dobrý. Zkrátka vše vygraduje tak, jak má a skvěle se pobavíte, teda pokud se rádi bojíte. A to, že Faye chce hledat u duchařských filmů logiku, a tady ji zrovna nenašla, mě zcela upřímně pobavilo. Takže jen pro připomenutí Faye, logiku u duchařiny určitě nenajdeš. A vo tom to je... ()

Slarque

E.V.P. je velice zajímavá záležitost, ale scénárista si s ní vyloženě nedokázal poradit. Navíc thrillerová fáze filmu přijde až docela pozdě. Michael Keaton, režisér, zvukař i ostatní se sice snaží, ale takhle řídká zápletka by možná vystačila na slušnou epizodu Akt X, ale rozhodně ne na nic dvojnásobně dlouhého. ()

A.L.E.S.

Filmy s Michaelem Keatonem mě vždycky dokázaly pobavit, díval jsem se na ně rád. Ovšem v tomhle snímku mě trochu zklamal. Jeho role je nevýrazná, pokud je porovnám s Batmanem nebo Jako vejce vejci. Ale zhruba po půl hodině jsem našel pomyslné lano a začal jsem sledovat děj. Hodnocení u mě kolísá mezi třemi a čtyřmi, ale Keaton mě ke konci přesvědčil, že si zaslouží víc. ()

• Příběh je založen na vědecky potvrzeném fenoménu EVP (Electronic Voice Phenomenon), podle kterého mrtví lidé promlouvají k živým prostřednictvím televize nebo rozhlasu. (imro)
  • Pro režiséra Geoffa Saxe byl snímek debutem na poli celovečerních filmů. Do té doby se věnoval jen televizi, pro kterou natočil například sci-fi Doctor Who (1996) či Othella (2001). (imro)
  • Snímek nevznikl podle stejnojmenné novely Dona Delilla. (imro)