Hluboko v srdci San Francisca, čínské čtvrti, má zemřít jeden malý chlapec. Střelba však zasáhne jiný cíl - neznámého cizince. Doktorka Grace Hollawayová dělá pro jeho záchranu co může. Nerozumí však tajemnu, které neznámého obklopuje. Kdo je ten muž se dvěma srdci? Proč jeho tělo mizí? A kdo je ten šílenec, který ji žádá o pomoc s tím, že on je ten mrtvý muž a zároveň cestovatel časem známý pod jménem Doktor? Nejde tu však pouze o život Doktora, ale i o osud celého lidstva. 31.12. 1999 má být totiž zničena celá planeta. Zatímco se nic netušící lidé připravují k oslavě nového tisíciletí, bojuje Grace zoufale s časem, aby zabránila katastrofě! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

SaNcHeZ_cz

Bohužel, v porovnání s o devět let starší reinkarnací doctora tento televizní mezičlánek smutně zaostává. Pořád je zde sice nádech i atmosféra příběhů nejsympatičtějšího cestovatele časem cítit, avšak ani osmý Doctor ani Eric Roberts coby další ze životů jeho nemesis Mastera jednoduše nestíhají. Škoda. Jako béčkový oslí můstek mezi starou a novou sérií film funguje poměrně dobře ale v kontextu novodobého seriálů patří k tomu nejhoršímu. ()

Han22

Paráda, všichni co máte rádi nový seriál si rozhodně sežeňte. Přes vlažnější úvod je to prakticky totožný - pravda Tardis je jiný a doktora hraje někdo jiný, ale jinak je tu stejně zběsilé tempo, fajn efekty, příběh o záchraně celého světa i skvělé hlášky. Navíc tu je za záporáka Master, takže to stojí za skouknutí. ()

ledzepfan

Čekal jsem něco výrazně slabého co bude citelně poznásilňované americkým přístupem a možná právě proto jsem z toho ve výsledku víceméně nadšený. Ano má to nezaměnitelný charakter amerických béček devadesátých let (..s důrazem na slova "amerických" a "devadesátých"), sem tam vyskočí nějáký logický nonsens a příběh je celkově tak nějak slabší, ALE má to nadšení a ducha obou doktorových srdcí a především parádně vybrané herce. McGann je neuvěřitelně chytlavý a sympatický Doctor, který v sobě mixuje srdečnost, potrhlost, nadšení i odvahu v tak neuvěřitelně chutném koktejlu, že to musí hnout i pravověrnýma tenantovcema. Roberts je fakt respektbudící Master který svým evilxichtem dokáže vytáhnout nahoru i poměrně nezáživnou zápletku. A i Daphne Ashbrook jako doktorova doktorka do své role perfektně sedí a ta jiskra mezi nima je....... Podtrženo sečteno jde o dějově průměrnou doktorovku ze které ale poutavé charaktery, vtip a nadhled dělají nadprůměrný kousek. ()

Allien.9

Typicky americké pasáže, jako válčící asijské gangy, jsou průser. Naprostý. Nejednou jsem se při promítání chtěla zvednout a odejít, protože to, co "DW" chvílemi dělají, jak ho degradují, je opravdu srdcervoucí a mozek zkratující; viz. WTF smrt sedmého Doctora, která polovinu diváků whoconského promítání rozesmála. Zbytek "Boje s časem" ale zas tak špatný není, ba co víc, je dokonce dobrý. Líbí se mi zápletka, líbí se mi svižnost, nechybí napětí a ujde dokonce i většina dialogů. Největším pozitivem je ale Paul McGann, který by byl opravdu fantastickým Doctorem. Nelze ani vypovědět, jak moc mě mrzí, že se objevil pouze v tomto koprodukčním filmu (a o x let později ještě v jedné mini epizodě), neboť byl - více než kdo jiný - podobný neméně fantastickému devátému Doctorovi. Kromě gest, mimiky a emocionálních výbuchů je tato podobnost ještě umocněna dabingem - jak osmého, tak devátého Doctora totiž nadaboval Aleš Procházka.:-) ()

ReneeS

Pohled na interiery TARDIS byla čistá radost - hrající gramofon, pohodlné křeslo, stará lampa, čajová souprava a knihy pokryté vrstvou prachu...tak v takové TARDIS bych rozhodně chtěla cestovat. Co říct k osmému Doctorovi - špatný nebyl, měl pár povedených momentů a rozhodně velký potenciál (kdo s ním někdy poslouchal rozhlasové hry, ví, že tam ten potenciál opravdu využil). Bohužel, scénář špatný byl a s tím se nic nadělat nedá i když se herec snaží sebevíc. Osmička tak vypadala stejně neschopná jako je občas jedenáctka. ()

• Nemocniční vybavení ve filmu je stejné jako vybavení ze seriálu Akta X (od r. 1993). (P. J. D.)
  • Hlas Daleka na začátku nepochází z originální série. Je to poupravený hlas samotného režiséra snímku Geoffreyho Saxe. (P. J. D.)
  • Jedná se o první příběh Doktora Who, který byl natočen mimo Evropu. (P. J. D.)