Ako do zlého sna sa prebudí zostatok britskej kráľovskej rodiny, keď jej posledný dedič trónu zahynie. Tejto vládnucej vetve nezostáva nič iné, ako nájsť ďalšieho žijúceho dediča anglického trónu. Rodokmeň ich privádza k Ralphovi Jonesovi (John Goodman), ktorý však pre nich rovnako môže znamenať koniec vlády. Ralph je totiž Američan a živí sa ako barový hudobník. V žiadnej práci nevydržal dlhšie ako rok a aj teraz prišiel o jedno miesto. Na ponuku stať sa anglickým kráľom reaguje po svojom. Nemá predsa čas byť kráľom. V prvom rade si potrebuje nájsť novú prácu. Na druhej strane, byť kráľom nemusí byť zlé, najmä ak máte pri sebe dobrý tím. Podarí sa kráľovskému aristokratovi lordovi Willinghamovi (Peter O´Toole) pretvoriť Ralpha povaľača na Ralpha kráľa alebo sa uvoľní cesta na trón inej súperiacej vetve? (TV Markíza)

Hees

Celkom dobrá oddychová komédia, ktorú sám ťahá hlavný predstaviteľ a je vtipná takým nenúteným spôsobom.Aspoň sa dá pri nej zabudnúť na problémy.Čo sa dá vytknúť, že z daného potenciálu sa dalo vyťažiť viac a zišla by sa možno dlhšia stopáž pre predĺženie momentov. ()

Martin741

Reziser David S. Ward /Samotar v Seattlu 1993, Podraz 1 a 2 / natocil slusnu komediu, ktora stoji a pada na humore Johna Goodmana /Big Lebowski/. Dialogy dobre a humor skor verbalny nez neverbalny. Ale aj toho je tu dost : 60 % ()

pufina

Příjemná komedie na sobotní (nudné) odpoledne. John Goodman sice není herec podle mého gusta, ale tentokrát mi to vůbec nevadilo. Zajímavý nápad na film, ale víc takových bych už vidět nepotřebovala. ()

Motinski

Priemerná komédia ktorá najviac ťaží z toho že už samotný námet je vtipný. Prevedenie je tuctové, neoriginálne a nebyť skvelého Johna Goodmana, film sa stratí v konkurencií. Záverečná scéna spievajúceho a tancujúceho Ralpha do skladby Good Golly Miss Molly je asi to čo ma pobavilo najviac. ()

Pavlík

22. 12. 2009 (360.); příjemný král Ralph věděl, že na královké křeslo má nastoupit člověk, který se umí více chovat královsky ()

cold

Pohodičková komedie, kde hrají celkem dobrá esa Goodman vs. O'Toole. Oni jsou to lesklé na co se dá koukat. Goodman, ale pro mě zůstane navěky nepřekonatelný Walter z Big Lebowski ()

Junglista

John Goodman se pro mě už asi nikdy nevymaní z role Waltera Sobchaka, ale tahle ztřeštěná role mu docela sedla. Má to všechny klady a zápory rodinný komedie, takže u závěrečnýho moralizování sem klasicky skřípal zubama, až mi málem huba chytla. Ale John Hurt to vytáh zpátky do průměru. A pár fórků je dokonalejch. "Nedáme pivko?" ()

peetriss

Poněkud potřeštěný námět, ale nakonec proč ne? Potenciál na rozjetí kvalitní zábavy určitě měl, nemohu zbavit pocitu, že ale nebyl využit naplno. Ve výsledku standardní komedie dle ověřené šablony, kterak se člověk z chudých poměrů ve vyšší společnosti ocitne - tentokrát americký křupan a hned v anglické královské loži. Světlé chvilky jsou střídány slabšími, romantická linka ničemu neškodí, ba naopak. Obrovským štěstím bylo kvalitní herecké obsazení v čele s užívajícím si Johnem Goodmanem. ()

Marina111

Vtipné ? Chvíľami. Tých chvíľ však pre mňa bolo tak málo, že vlastne ani nestoja za reč ... V súvislosti s týmto Ralphom (americkom striptérovi, ktorý sa zrazu stane následníkom anglického trónu a pri svojom prerode na kráľa prežíva tie najneuveriteľnejšie trapasy ... uff, ťažká originalita) musím poznamenať, že i "vďaka" nemu mi Goodman nikdy nebol výnimočne sympatický ... Aby som však len nehanila - sú aj horšie filmy. Dokonca, buďme špecifickejší, i horšie komédie. ()

mira007

Po tragické nehodě při focení všech členů královské rodiny, se hledá žijící dědic anglického trůnu. Najdou ho v Americe a je jím buranský Ralph. Úsměvná komedie starších časů s originálním námětem sice není stoprocentní, ale je to taková milá blbina se skvělým Johnem Goodmanem. ()