Catherine (FANNY ARDANT) je atraktivní a úspěšná žena, která žije již 25 let ve zdánlivě pevném manželském svazku s Bernardem (GÉRARD DEPARDIEU). Jejich soužití je bezproblémové až do chvíle, kdy Catherine zjistí, že má Bernard mimomanželský vztah. S pocitem, že ani pořádně nezná svého manžela a jeho skutečné touhy, si najme krásnou prostitutku Marlene (EMMANUELLE BÉART), které dá za úkol vžít se do role Nathalie ženy, která Bernarda svede a vytáhne z něj odpovědi na otázky, jimiž je Catherine posedlá. Místo obvyklého vztahu mezi mužem a ženou však vznikne vztah mezi dvěma ženami. Catherine předpokládá, že bude mít celou dobu situaci pod kontrolou, a začíná se s Marlene pravidelně scházet. To, co se od ní dozví, ji však brzy vtáhne do úplně jiného světa, který ji nejen děsí, ale také postupně mění. (oficiálny text distribútora)

PP66

Nějak mě to příliš nezaujalo - srovnávám s Chloe, jevila se mi rafinovanější - a ještě k tomu mizerný překlad. ()

farmnf

Anne Fontaine nikdy nic dobrého nenatočila, plus tomu dodává hudba těžkého playera Michaela Nymana. Fanny Ardant mám rád kdekoliv a všude. Depardieu mě už trošku sere, hraje v dobrých filmech renomovaných tvůrců i v naprostých kravinách. Nicméně u tohohle jsem vydržel asi 20 min, dál to nešlo, možná se k tomu vrátím. ()

bubun

Na tomto filmu je zajímavé a zábavné to, že postavu, kterou hraje Depardieu, by mohl hrát takřka kterýkoli jiný herec, tak moc je v tomhle snímku druhořadá. Resp. ne ta postava, postava manžela zde být naopak musí, ale její bezbarvost, a minimum replik z ní dělá něco, co by tady ani být nemuselo, stačilo by se o něm snad jen zmínit, vědět, že existuje. Fanny Ardant a Emmanuelle Béart by si vystačily úplně samy, a dusná atmosféra se dá krájet už z pouhé interakce jich dvou. Trochu zapadlý, nebo opomíjený film, což je škoda. Pointa je celkem jednoduchá, ale když se to dělá dobře, tak to prostě vůbec nevadí. ()

standsiller

Predvídateľné, ploché, nudné ( za najvyšší podiel nudy môže scenár ) , hračkársky artové ( cigarety, dlhé prechádzky po miestnosti, ktoré mali odrážať takmer neexistujúce emócie. ) . Ženský román s celkom zaujímavou myšlienkou v obrovskej krabici s vatou. Niekde na spodku totiž stojí, že každý má v sebe zakódovanú istú formu duševného masochizmu. Potrebujeme spochybňovať lásku a bičovať sa ňou. V predtuche, že existuje niečo zlé je ťažké odvrátiť sa od toho a neskúmať pokrivenú tvár nespokojnosti zblízka. ()

Milky.

Skvěle zahrané. Ale to je asi tak jediné plus. Možná i díky mému stavu, ale příšerně jsem se nudil a trpěl jsem až do konce. ()

pend

Film mě lehce zklamal. Ardant mi připadala celý film napjatá se stále stejnou maskou, Depardieu tak trochu nevěděl, co se vlastně děje, jedině kvůli E. Béart jsem to dokoukal až do konce. První půlka byla docela fajn, poté, co jsem začal tušit, jak to ve skutečnosti je mezi Marlene a Bernardem, už se pro mě napětí vytratilo. Možná, že kdyby ten film natočil chlap a místo mluvení to ukázal, tak by se dalo na co koukat ☺☺☺ ()

Hapretor

Myslim, že nudnější to být nemohlo. Jedna * za Béart, jedna * za Ardant. Obě byly zajímavé. Každá svým způsobem. Na ty se dalo dívat. ()

Joeey

To byla taková nuda! Gérard Depardieu se zde objeví párkrát, film celkově je neskutečně zdlouhavý... Konec měl zřejmě být překvapivá pointa, ale to, co se stalo, rozhodně nebylo nečekané a já si u té "pointy" jen oddychl, že už ten film mám za sebou. ()

bono22vox

Komorní drama se skvělými hereckými výkony postrádá zejména trochu víc vášně. Jinak je to výborné a typické francouzské drama lásky a žárlivosti... ()

mira.l

Na tak vysoké hodnocení (t. č. 74%) je to dost podivný, strašně utahaný film s podivnými dialogy (umocněnými někdy CZ titulky, které jsou řek bych trochu mimo, ač francouzky neumím ni slovo) a podivným koncem. Že by to mohlo být tak, jak to nakonec bylo, se dalo čekat přinejmenším od poloviny. A vztah manželů.... dopadl tak,že kdyby celý ten děj předtím nebyl, tak to vlastně vyšlo nastejno. Jo a ty lesby (jeden z tagů, který je filmu přiřazen) byly kde? Já celou dobu vlastně marně čekal, že k tomu dojde mezi hlavní ženskou dvojicí. Že by to mohla být máma s dcerou, to by bylo snad i jedno, hlavně že by se něco dělo. Tady se toho moc nedělo. ()

John80

Francúzska dráma o žene, ktora zistí, že ju podvádza jej vlastný manžel zoznámi sa prostitútkou , ktorej zaplatí za informácie o svojom manželovi 3* ()

Karpoff

Emanuelle Béart a Fanny Ardant zde opět dokazují své herecké kvality ! Depardieu zde trochu v pozadí. Pro mě celkem šokující závěr s překvapením. ()

elanista1

Erotická dráma, v ktorej erotiku nie je vidieť, ale počuť. Aj keď...už samotný pohľad na Emmanuelle Béart je viac než erotický, takže to nie je úplne pravda. Na to aké to je ukecané ma to celkom bavilo...vlastne tu ani nie je veľa zaujímavého, ak odrátame zopár scén kde Nathalie opisuje aké to bolo. A samozrejme, ak by tu nehrala Emmanuelle Beart zrejme by som sa na to nevydržal dlho pozerať. ()

BarVo

Oceňujem, že o Depardieuových milostných eskapádach sa tu len hovorí a nemusím sa na to dívať. Ale čo je moc, to je veľa. Dve ženské bez pohnutia tvárí predrkocú celý film, fakt na zabitie. A ak sa náhodou niečo aj udeje, nechápem prečo. Koniec sa dal asi od polovice predpokladať, vlastne to bola jediná vec, čo mi dávala zmysel. ()

Coco Chanel všude kam se jenom podíváš

Coco Chanel všude kam se jenom podíváš

05.06.2007

Dalo by se nadneseně říci, že kdo ještě nemá v dnešní době nějaký ten životopisný film, tak jako by neexistoval. Biografické snímky se natáčí jako na běžícím pásu a atraktivních životních příběhů je… (viac)