Rok 1960. Paul Kemp (Johnny Depp) je novinář na volné noze píšící pro krachující plátek kdesi v Karibiku. Chce si vydobýt své místo na slunci, čím více se ale snaží, tím menší úspěch má. Ze ztroskotanců, kteří se kolem něj neustále pohybují, si za nejlepšího přítele zvolí toho nejspolehlivějšího – láhev rumu. (oficiálny text distribútora)

VasaX

Dvě hodiny zoufalství s umělou příchutí Fear & Loathing v zastoupení stopových prvků. Pokoukání je to sympatické, ale moc nikam to nespěje. Bohužel. Příběh se potácí zprava doleva stejně jako jeho rumem nasáklí protagonisté, a v rámci filmového prožitku divák udělá lépe, když se přizpůsobí a naladí se na jejich vlnu. Film neklade žádné intelektuální nároky ani filozofická dilemata, takže se nebojte že by narušení vašich kognitivních schopností krátilo obsahové sdělení. Naopak, stejně jako závěr filmu i vy můžete tak nějak odpadnout to ztracena. Na Amber Heard se hezky kouká (smyslností evokuje skoro Scarlett...), Eckhart je takový nijaký developerský křivák, Ribsi má zase roli ujetého podivína a Depp je kapitola sama o sobě. Tolik k rolím. A když si shrnu celek, tak si vůbec nejsem jist, co vlastně chtěl Rumový deník sdělit kromě toho, že na rumu je všechno o něco poutavější. ()

Sany33

Jednu jedinú hviezdu tomuto filmu darujem za herecké obsadenie ani nie za ich herecké výkony ako iba za to že sa na podobnú kravinu dali nahovoriť. Neviem ako ostatný fanúšikovia filmu ale ja sa pozerám na filmy, pretože mi majú možnosť dať niečo, čo inak v živote nemôžem zažiť alebo mi dajú možnosť nahliadnuť niekam kam sa v reálnom živote nikdy nedostanem. Tento film by bol veľmi dobrý keby sa nehral na viac žánrov, najskôr príbeh alkoholického novinára, potom z ničoho nič, príbeh novinára ktorý ide písať článok o obrovskom projekte a o akože láskyplnej zápletke, ktorá som ani nezachytil ako skončila sa snáď nedá ani hovoriť. Nedotiahnutie deja a úplne trápny a zbytočný koniec na ktorom sa až zo záverečných titulkov vlastne dozviete ako to celé vlastne dopadlo je nanajvýš úbohý a nestálo mi to za premárnené 2 hodiny môjho života. 15% ()

Compadre

Průměr a ještě slabej..Deppa mám rád, ale poslední dobou ty jeho role stojej za vyliž..asi potřebuje prachy na další ostrov nebo na celej svět. Rumovej deník jsem dlouho vyhlížel, ač jsem ho nečet, ale to, co jsem o něm slyšel mi přišlo sympatický a navíc ten Depp..inu..nakonec se mi tam líbil jen ten Karibik obecně a chvílema i vožralej Depp. Na to, jak se Rum diary tvářil ambiciozně, tak spíš zklamání. ()

Pump

Jako vždy geniální Johnny Depp, který mne vždy překvapí nějakým dalším gagem nebo grimasou, zde hraje spisovatele, který "ještě ani nezačal být spisovatelem" a jehož náklonnost k alkoholu mu tak trochu hází klacky pod nohy v jeho snaze být někým. Když nalezne sama sebe za pomocí kumpánů z novin pro které píše, potom jako správný jedinec svého druhu, se vrhne přesně opačným směrem. Skvělý film, výborná hudba...prostě paráda. Otevřel jsem si k tomuto filmu láhev slivovice z Valašska a bylo to ještě silnější. Ať žije tento i další rumové deníky! ()

greetchen

Zajímavý příběh ze zajímavé doby, bohužel ale ne zrovna dobře podaný a zpracovaný. Škoda nevyužitého potenciálu. Aspoň že Deppovi to pořád ještě sluší. ()

Elleannie

Z tohoto filmu mám rozporuplné pocity.. Trochu se mi nelíbil začátek filmu - až na vtipnou úvodní scénku se zbytečně dlouho mluvilo a nic se nedělo. Ale postupně se mi to začínalo líbit víc a víc, děj začínal být dějem, až nakonec přišla neskutečně skvělá scénka s "funny car" :-D Pak už to bylo jen lepší a lepší.. ()

blackJag

Johnny Depp a dílo spisovatele Huntera S. Thompsona se opravdu zdají jako dobrá kombinace. Ve vytrvalém poměru pěstují drink, z něhož se nezvrací a kocovina je brutálně prožitá. Ve STRACHu A HNUSu V LAS VEGAS to možná bylo krapet intenzivnější, z rumem nasáklého Portorika ale sálá něco jako síla (a smrad) Karibiku, což je v retro hávu skutečně neodolatelné (stejně jako prostopášná postava Amber Heardové). II Scénář: Bruce Robinson (adaptace stejnojmenného díla amerického spisovatele a novináře Huntera S. Thompsona). 70% ()

Dreadd

Zajímavý snímek v jednotlivých fragmentech, už méně však jako celek, kdy spíše než deníkový příběh, který vás vtáhne do svého děje evokuje nepovedený slepenec více méně vydařených scén. Nevím, jestli tahle chyba vychází už ze samotné předlohy nebo pouze z nepovedené adaptace novely, kde scénáristé škrtali a škrtali a nakonec jim vyšel žánrově nestálý film, kde například ta "romantická složka" je odbyta pár krátkými sekvencemi, kterým opět chybí návaznost. Mezi nejpovedenější části patří jednoznačně sporadické komediální momenty. Většině postav chyběl prostor, který by si zasloužily, ne snad že by mi Paul Kemp něčím vadil, ale zklamala mě celková nevýraznost postavy Aarona Eckharta. Dějově je na tom Rumový deník špatně. Když už příběh nastínil jakousi "mesiášovskou" roli hlavního hrdiny, nechápu, proč ji vzápětí zahodí a klidně nechá Paula Kempa odplout a ubíjí tak potenciální hlubší myšlenku, o níž jsem si myslel, že je mi celou dobu podsouvána a v závěru vygraduje. ()

mcleod

Film s podivnou atmosférou (kdoví čeho, rumu rozhodně ne, když je ve filmu zmíněn jen asi pětkrát, což je vzhledem k názvu filmu na pováženou), bez jakéhokoli smysluplného příběhu, kdy snad u žádné scény není jasné, co tím chtěl režisér říct, bez myšlenky a plný režisérských postupů, které nelze označit jinak než filmařské klišé (esencí je úplný závěr filmu). Absencí příběhu a orientací na drogovou/alkoholovou atmosféru film trochu připomíná Fear and Loathing in Las Vegas. Přesto, film Terryho Gilliama má alespoň trochu poutavou atmosféru, u které je jasné, jaký byl záměr režiséra. Rumový deník je oproti tomu filmem, u kterého každou minutu vyvstává na mysli otázka: O čem tohle je? ()

Jaro.Krafcik

Nuž HBO zase prinieslo film ktorý nieje moc dobrý ale ani zlý. Boli aj horšie filmy ktoré ponúkali. Niektoré momenty ozaj vydarené, hlavne Depp to držal nad vodou. A samozrejme fľaša rumu, ktorú máme radi asi všetci muži. Priemer ktorý nenadchne ale ani neurazí. Hláška, ach došel rum alebo kohutie zápasy nemali chybu. 3* ()

latvar

Po traileru, který jsem viděl v kině jsem se nesmírně těšil na celý film. Po zhlédnutí jsem dosti zklamán. Tentokrát filmovou mizérii nezachránil ani jindy skvělý Deep a přenádherná Amber Heard . 30% ()

IMPAIRED

Další dílo na oslavu génia Huntera S Thompsona sice ani nemohlo vyjít tak neskonale skvěle jako Fear and Loathing vzhledem k Gilliamovým kvalitám režírování všeobecně nicméně zas taková nuda to nebyla, akorát jako film to nepůsobilo dost uceleně. ()

Šakalík

Zvláštní film. Na jedné straně by se dalo říct, že je úplně o ničem, na straně druhé to má své kouzlo a lehce odlehčený tón z něj dělá docela příjemně strávený čas. Film balancuje mezi žánry, takže pasáže, kdy si snímek bere na paškál kapitalistickou nenažranost vlivných finančníků, střídají vtipné momenty, ve kterých zcela typicky kraluje Johnny Depp. Jenomže film vyvolává pocit, že v něm o Deppa a jeho postavu vlastně vůbec nejde. Hlavním mottem snímku je kontrast mezi domorodou komunitou Puerto Rica, která sice na první pohled žije v ráji na zemi, jenomže vlivem zahraničního kapitálu, který jejich zemi doslova sežral, jim nezůstalo vůbec nic. V tomto rozporuplném světě se Depp a jeho parťáci protloukají s lahví rumu v ruce a když konečně prozřou a ujasní si, kam je jejich svědomí bude směřovat, je vlastně už po všem. Za zmínku stojí ještě neskutečně svůdná Amber Heard. Za tu by fakt stálo bojovat... :-) ()

Soweek

Upřímně nechápu zdejší nízké hodnocení. Johny Depp zde hraje jednu z rolí, které mu jdou nejlépe a nevidím důvod, proč mu to vyčítat. Jasonovi Stathamovi také nikdo nevyčítá, že hraje pouze akční drsňáky. Film na působí hrozně bezstarostně a optimisticky. Takovou část života bych také chtěl prožít.... ()

OughJay

Vsadil bych krk na to, že pod vedením Terryho Gilliama by divák po 2 hodiny nesledoval místy až křečovitou snahu převést na plátno Deppovo bohémství. Rumový deník rozhodně nepůsobí tak uvolněným dojmem, jak jsem si představoval po Strachu a hnusu v Las Vegas. Robinson se strašně často dostává do slepejch uliček, kdy neví čim by pokračoval dál, a tak z nich utíká k Aaronu Eckhartovi, aby do toho všeho zamontoval milostnej příběh, kterej byl zřejmě pro studio nevyhnutelnou nutností. Ten nenadálej záchvat touhy dopřát všem svý lidský práva je pak už jen poslední wtf moment, kterejch byl na můj vkus v takovym filmu vážně přebytek. Atmosféra byla super, podíval jsem se na Kubu, kde se žije ze dne na den, a Deppa je radost sledovat, i když točí čim dál víc komerčně, ale jinak jde o jedno z největších zklamání roku 2011. Paul Kemp: "What's your name?" Chenault: "Let's keep that a secret." Paul Kemp: "But I don't even know it." Chenault: "Then you'll keep it even better." ()

Firebug

Vůbec to není takový propadák, jak by se z místního hodnocení zdálo. Pravda je, že se z rozehraných 2-3 zápletek pořádně neukončí vlastně žádná (možná až na tu milostnou a to až formou textového dovětku po skončení filmu), ale řekl bych, že tady šlo především o atmosféru. Ať už jde o slunkem zalité Puerto Rico, mentalitu zdejších obyvatel, nebo o pocit, že jste buť na mol, či se z onoho posíleného stavu horko težko dostáváte... všechno tady funguje. S přihlédnutím k absentující nosné zápletce bych možná přilil ještě o něco více oné tekutiny, přítomné i v samotném názvu. Depp neurazí, ale měl jsem dojem, že všichni ostatní ho svým hereckým umem zastínili (Ribisi je machr :-). 3,4* ale mít po ruce lahvinku kvalitního rumu, tak to ty čtyři hvězdy hravě dá... ()

ferero

Filmy s Deppem asi nadobro vzdávám. Už po několikáté velké zklamání a to to vždycky vypadá docela nadějně. Od takového hereckého obsazení jsem čekal trošku víc. 45% ()

sedm.1

Bohužel, Rumový deník je vážně nudný a nevýrazný snímek, kde stojí za pozornost snad jen očekávaný Deppův výkon a velice působivá, do rumového oparu zabalená, dobová atmosféra, která mě opravdu bavila, oslovila a v podstatě i držela celý film při životě. Zbytek nestojí ale vážně za nic. Zápletka tu prakticky neexistuje, spíš jde jen o odvyprávění jisté etapy ze života jedno, v budoucnosti uznávaného, novináře, jeho postřehů a několika příběhů, které jsou občas bláznivé, občas netradiční, většinou ale poměrně prázdné a mdlé. Rumový deník navíc nemá vůbec tempo, nefunguje ani po dramatické stránce, linie jak kolem místního novinového plátku, tak okolo Eckhartovi postavy film nijak neoživily a ani většina vedlejších postav není ničím zajímavá. Myslím, že se zkrátka tvůrci vydali tou nejhorší možnou cestou, jak zpracovat tento příběh dle skutečné postavy. Buď tedy měli mnohem víc přitlačit na vážnější notu, celý film vydatněji zdramatizovat a vyumělkovat a zalíbit se tím minimálně odborné komunitě, anebo využít Deppovi účasti a samotné látky, a zpracovat Rumový deník jako Strach a hnus v Las Vegas II, čímž by si zas získali na svou stranu publikum. Oni se ale vydali cestou, necestou, a tak vznikla právě tato upachtěná nuda, která sice je určitě koukatelná, ale nějaký výraznější filmový požitek v divákovi tedy rozhodně nezanechá. ()