Pre Maxa (Jamie Foxx) už je jeho dvanásťročná práca losangeleského taxikára absolútnou rutinou. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, ich tváre, mihajúce sa v spätnom zrkadle, si pamätá sotva do okamihu, kedy za sebou zabuchnú dvere. Ale na klienta z dnešnej noci, nájomného zabijaka Vincenta (Tom Cruise), tak skoro nezabudne. Vplyvný drogový kartel sa má objaviť pred federálnym súdom a tak je treba eliminovať piatich korunných svedkov. Všetci sa vyskytujú v Los Angeles, a tak Vincent nastupuje do Maxovho taxíka, berie si ho ako rukojemníka a pre dvojicu sa začína rušná noc. Ak Max nebude spolupracovať, skončí s guľkou v hlave. Ak bude spolupracovať, stane sa komplicom. Keď sa po prvých komplikáciách stane žlté auto cieľom jednotiek L.A.P.D. a F.B.I., prežitie nesúrodej dvojice je nečakane závislé na jednom od druhého. (oficiálny text distribútora)

cyright

velice příjemný a neotřelý snímek. zejména cruise mě překvapil - hraje a hraje výborně. a jak už tu kdosi psal, škoda toho hollywoodského konce, tenhle film si ho nezasloužil. ()

Trixi

Jedním slovem " strhující ". Už jednou jsem ve svém hodnocení psala, že Tom Cruise není zrovna můj herecký idol, ale to jakým způsobem se zhostil role Vincenta je naprosto nevídané. Pod režijním vedením Michaela Manna vytvořil chladného profesionála, který jde cílevědomě za svým a ikdyž narazí na překážky, nenechá se nijak vyvést z míry. Jednu hvězdičku odebírám jen z malichernosti, pro drobné chybičky. Tak například : všimla jsem si hned při první vraždě, že padající mrtvola rozbila boční okénko u taxíku a v dalším záběru bylo neporušené. ()

Slavomír

Prvý záber z L.A.X patrí Tomovi, čoby najcool nájomnému vrahovi, akého som kedy videl. Film disponuju úžasným vizuálom, ktorý nie každý strávi, ale ak sa chytíte, nebudete sa chcieť pustiť. Mannov cit pre obraz, hudbu, policajnú prácu, život a neónové farby L.A je tu prepletený do poslednej nitôčky čo dokopy dáva nevšedný zážitok.100% P.S: Odporúčam zaobstarať OST. ()

BDMarty007

Celkem velmi dobrý thriller. Tom Cruise výbornej jako vždy, tentokrát fakt krutej elegantní nájemný zabiják Vincent. Trochu mi vadily určité mezery ve scénáři; možná jsem slabší na mozek, ale vážně nechápu, proč Max (Jamie Foxx) neutekl, ač několikrát mohl a proč se jej chladný profesionál Vincent nezbavil, ač pro něj byl od určitého momentu riziko a přítěž. Taky si doteďka nejsem jist, zda to byla náhoda, že Max předtím vezl jednu z obětí, či zda právě proto si jej Vincent odchytil. Obávám se, že to měla být náhoda, což je tedy fakt hodně nevěrohodné... No a pak trochu nastavovanej závěr. Ale ač jsem tu nasázel 5 řádek výtek, pozitiva převažují a je to celkově fakt slušnej thriller; dobrá 4. ()

BLADER

Tak... to, čo Mann neskôr dosť zanedbal v Miami Vice, v o dva roky mladšom "bračekovi" predvádza v plnej sile. Dosť jednoduchý a priamočiary príbeh prebieha pred našimi očami, a my len s veľkým napätím sledujeme, ako sa postavy chovajú a pritom je to všetko tak krásne nevyspytateľné, nervydrásajúce dobrodružstvo, až z toho vlasy stavajú dupkom a nezostáva nám nič iné, len tento skvelý film dopozerať do konca. Prezrádzať nič nebudem, poviem len toľko: ak ste nevideli, zmeňte to. A tí, čo ste videli, viete o čom hovorím. ()

fandalehy

Sice jsem si ze začátku nemohl zvyknout na šedivou image Cruise, přesto jsem napjatě sledoval každou minutu... Na tomhle filmu není nic z čeho by jste byli unešeni, ale není tu ani nic co by vás nudilo nebo dokonce otrávilo... ()

Lorge

Tenhle film se pro mě stal absolutní srdcovkou hned po prvním shlédnutí (i když to bylo před čtyřmi pěti roky a s příšerným českým dabingem). Cruise a Foxx jsou perfektně sehraní atmosféra nočního města je dokonalá. A minirolička Stathama na začátku potěšila. Režisér Michael Mann dokazuje (opět) že umí natočit inteligentní film s nedementními dialogy a scénářem, který sice je akční, ale nesází vše na akci. Velký prostor dává filozofii a dialogům. Nejoblíbenější scéna - vlk na přechodu, nejoblíbenější hlášky dvě: "Tys ho zabil!" "Ne, zabily ho kulky a pád." a potom při návštěvě Maxovy matky v nemocnici "Občas mu musíte přiložit pistoli k hlavě, aby něco udělal." Pro mě čistých 5 ()

Ceberus

Tom Cruise opět v roli sebevědomého sebestředného týpka, tentokrát vraha. Jamie Foxx naopak v roli ustrašeného uzavřeného taxikáře. Zajímavé propletení osudů těchto dvou postav. Na druhou stranu však nic úžasně světoborného, je to "jen dobré" na tři a půl hvězdy. Konverzační hloubka mezi oběma hrdiny však měla své kvality připomínající Mannův starší film Nelítostný souboj. ()

zberatel

Cruise ako zaporak sa casto nevidi. Nocna jazda taxikom vam moze pomoct sa konecne rozhybat...ak ju prezijete. Skvely triler plny dobrej hudby,krasnych zaberov mesta a kojotov...a cruise vypusta jednu hlasku za druhou, jazda ktora urcite stoji zato. ()

Forty-

Skoda. Zacalo to velmi slubne. Tom Cruise v roli charizmatickeho zaporaka a vcelku zaujimave rozhovory v taxiku. Keby to pokracovalo v rovnakom duchu trocha intelektualnejsou cestou, mohol to byt vyborny film. Prilibzne od druhej polovice sa to vsak zvrhlo v klasicke americke klise. Taxikar Max ako ukazkovy loser sa zmenil v americkeho super hrdinu, hlavny zaporak dostal po drzke a samozrejme bola zachranena princezna .... ()

Primavera

Od príjemného slaďákového začiatku, kedy bezvýznamný taxikár vezie klientku, ktorá sa mu zapáči až po strhujúci dej, ktorý končí v bode, keď je práve život osudovej klientky závisí na tom, či aj bezvýznamný človek dokáže prekročiť hranicu svojich doterajších možností a ukázať sebe a ostatným, že niekedy aj taká na pohľad NULA s protivne dobrými vlastnosťami sa hodí na záchranu života viac ako ktokoľvek iný. Pekné, fakt pekné!!! No a Cruise so šedivými vlasmi ako zabijak, fíha, zabudla som aj čumieť na jeho sexi zadok. :-))) ()

E lan

Dnes už Mannova klasika, navíc s Tomem (kterému záporák jde k saku:-), Foxxem (který působí ve své roli neuvěřitelně důvěryhodně), velmi dobrou klipovou kamerou, famózním hudebním doprovodem a pár scénama, které berou dech (vlci, metro ad.). ()

mudvayner

Moje očekávání bylo asi až příliš vysoké. Nejprve vyzdvihnu krásnou práci kamery a noční LA, to je fakt paráda. jenže.. první půlka filmu mě prostě nudila, ten taxikář mě tak nějak nezajímal. Navíc Cruise zrovna extra moc v oblibě nemám. Tady ovšem hrál dobře, nepopírám. V druhé půlce filmu už se film trochu rozjel, scéna s vlky (i když nebyla ve scénáři) byla parádní. Jenže já si potrpím i na dobrý příběh, a těch kiksů ve scénáři nebylo málo. Vždyť ten taxikář mohl tolikrát utýct....s jazzmanem v báru kecá úplně v pohodě... a ten konec... prostě Hollywood. Jo kdyby ho Vincent odpravil a tu návladní taky, neceknu ani slovo. Ale prostě dobro holt musí zvítězit nad zlem. Jinak to v USA nemají rádi. WOW efekt se nekonal, bohužel. Asi jsem od toho čekal něco lepšího. A nevím proč se mi při sledování občas v hlavě mihlo srovnání s Telefonní budkou... bůh ví :) ()

kwaicheng

Naprosto nudná záležitost prostoupená tisíce klišé, o kterých si myslíte, že už snad není možné propašovat je znovu někam po tisící první. Kdyby to bylo v životě, tak bych to bral, ale kdo se na to má koukat ještě ve volným čase ve filmu? Nemocná nechápající matka, nesplněnej sen, oblbování sama sebe, fotka ostrova, všechápající pohledy…zkrátka kecy, ze kterých vám kysne v lednici mlíko. Foxx nesympatickej, Hanks zase jako by přesedl do jeho taxíku z Top Gunu. Jediný světlý okamžika byla přestřelka v klubu. ()

Psycho.R

Byl jsem na tom tehdy dvakrát, ale poprvé si to nepamatuju, protože se mnou v kině byla i jedna dívka, která mě neustále líbala a sváděla :-D ()

LabySo69

Viděno 3x a až napotřetí mě to totálně pohltilo. Výborně zrežírovanej, hvězdně obsazenej film. Stathamovo rolička, Cruise vypadající jako Richard Gere, sympatická Pinkett-Smith, zarostlej Bardem, stejně tak Ruffalo a nakonec Foxx. Opravdu výborný obsazení, ze kterýho se mi asi nejvíc líbil Cruise a to ho nemám vůbec rád. Navíc skvělý dialogy, který jsou opravdu o něčem. Jediný minus je asi kamera, ale i to se dá překousnout, protože v záběrech z výšky byla naopak skvělá. Troufám si tvrdit, že je to jeden z nejlepších Mannovo filmů. 90% ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)