Pre Maxa (Jamie Foxx) už je jeho dvanásťročná práca losangeleského taxikára absolútnou rutinou. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, ich tváre, mihajúce sa v spätnom zrkadle, si pamätá sotva do okamihu, kedy za sebou zabuchnú dvere. Ale na klienta z dnešnej noci, nájomného zabijaka Vincenta (Tom Cruise), tak skoro nezabudne. Vplyvný drogový kartel sa má objaviť pred federálnym súdom a tak je treba eliminovať piatich korunných svedkov. Všetci sa vyskytujú v Los Angeles, a tak Vincent nastupuje do Maxovho taxíka, berie si ho ako rukojemníka a pre dvojicu sa začína rušná noc. Ak Max nebude spolupracovať, skončí s guľkou v hlave. Ak bude spolupracovať, stane sa komplicom. Keď sa po prvých komplikáciách stane žlté auto cieľom jednotiek L.A.P.D. a F.B.I., prežitie nesúrodej dvojice je nečakane závislé na jednom od druhého. (oficiálny text distribútora)

qwxyz

Neříkám, že se jedná o úplně dokonalé, ale já si prostě nemohu pomoci. Přesto se mi Collateral líbí. Vynikající český dabing, životní role Toma Cruise(kterým jsem do té doby dost opovrhoval), výborný Jamie Foxx a výborný Michael Mann. Třeba to hodnocení časem mírně stáhnu, ale myslím si, že tento film se celkově prostě povedl. 90% ()

crazyflow

Opet vyborny Jamie Foxxx. Neustale me prekvapuje jeho dalsim hereckym pocinem. Jednou ztvartni tak presvedcive drsnyho chlapika a pak se ukaze jako bazlivy taxikar. Tleskam jeho skvelym grimasam a velmi presvedcivemu vykonu. Co se tyce Cruise,tam uz je to horsi. Jako herce ho posledni dobou fakt uznavam,shledla jsem nekolik jeho filmu a jen jsem zirala. Ale v Collateralovi se mi vubec nelibil. Ten prisernej uces,kde mi vic pripominal Pierce Brosnana, mu teda fakt nesedl. Jsou panove kterym starnuti slusi, viz Sean Connery a jini. Ale Tom Cruise bude vzdycky pusobit klukovskym dojmem,takze tohle byl pro me velky prusvih, ktery me vytacel pri kazdym pohledu na tohoto herce. Vim ze jinak hral asi dobre,ale nejak jsem mu to nedokazala verit. Celkove film hodnotim velmi pozitivne. Slusna zapletka a pro me docela necekane rozuzleni. Davam ctyri hvezdicky. ()

CaletkaLukas

Tento film je ukázkou parádní režie, vynikajících herců a úžasné atmosféry.K tomu ještě kvalitního scénaře, ve kterém nejsou skoro žádné výrazné chyby.Collateral se mi líbilo mnohem více než režisérův nejslavněší kousek Nelítostný souboj.Herci jsou uvěřitelní ve svých rolích(vůbec nepřehrávají)(to ne že by v Heatu přehlávali ,,chraň bože").Tom Cruise v jedné ze svých nejlepších rolí(podle mě asi v jeho nejlepší) předvádí vynikající výkon a Jamie Fox to hraje taktéž skvěle.Atmosféra filmu je zasazená do blikajících světel nočního města jedné osudové noci a funguje to překvapivě efektně.Je to prostě originální thriller s krásně nasnímanou přestřelkou v baru a scénou se šakalem.Možná závěr je pravda už trochu přehnaný, ale rád to tomuhle filmu odpustím. ()

Fujin

Prijemne zajimavy film v nemz sympaticky zahraty zabijak odskrtava ze sveho seznamu jedno jmeno za druhym a pritom se snazi probrat sveho nahodneho ridice k zivotu. Bohuzel par silnych nelogicnosti a pomerne ocekavany prubeh deje. Slabsi 4* ()

Elvis Jagger

Dobré dobré, dokonca aj ten pajác je usledovateľný, ale treba si vždy primyslieť iný gesicht. Mínus za scénu kde nikto z ulice nemá problém rozdať si to s profesionálom a samozrejme emericky zvíťazí a potom fanfáry, hymna, metál za statočnosť a off. ()

Slavusko

Celkom slusny thriller so super pointou, ale nechapem preco reziser urobil z Toma Crusia totalneho idiota. Este som nevidel film, teda okrem parodie, aby profesionalny najomny vrah robil taketo skolacke chyby ako "Vincent".. Inac sa tento film v pohode da pozerat, ale myslim, ze raz stacilo : ) ()

Jerome89

Zajímavý psychologický film. Tom Crusie ( kterého až na tento film moc nemusím ) sem dokonale sedl- Jeho Vincent z mírným strništěm, v dokonale padnoucím obleku z úkolem a odhodláním jej splnit je ukázkový sociopat. Jamie Foxx podal svého taxikáře též bravůrně. TOP scéna : Max zastaví uprostřed města taxík, Vincent znejistí a před kapotou přeběhne vlk. Běží přes cestu a začne hrát Audioslave - Sadow on The Sun. Scéna se mi vryla pod kůži a už nikdy nezmizí a je dokonalou ukázkou filmového řemesla. ()

Picour

Los Angeles v noci, nájemný vrah Vincent a Max, který i po dvanácti letech taxikaření tvrdí, že tahle práce je jen dočasná. Změna životního postoje pod náporem událostí působí trošku ploše, stejně tak jako závěrečná katarze v metru s nadbytečnou cestou noční vegetací velkoměsta. Hutná atmosféra a napětí však filmu přidávají. ()

Michal13

Mrazivá atmosféra po celú dobu, ktorej výrazne dopomáha kamera (ja som s ňou nadmieru spokojný) vytvárajúca autentickosť jednotlivých záberov. Michael Mann dokazuje svoje režisérske kvality, a s perfektného scenára opäť vyžmýkal maximum. Opäť skvelá psychológia postáv, najmä Foxx, neskutočne vybudovaná postava. No Cruise nezaostáva, a myslím že tá postava mu sadla dokonale. Ďalej, skvelé dialógy o "niečom", a napätie doslova na maxime. Snaď len záver s miernou dávkou klišé trošku sklamal. / 95% ()

Mat.t

Keď som prvýkrát počul český dabing Toma Cruisa, horší som ešte nepočul, dlho som ho mal v hlave, preto som ten film aj veľmi dlho odkladal, nakoniec som si ho pozrel, ako aj väčšinu filmov v origináli a samozrejme je to o niečom inom. Ale k filmu, nie zlý, ale samozrejme najviac mi vadili scény s obyčajnou kamerou a potom aj postava Jamieho Foxxa, veľa vecí, ktoré k obyčajnému taxikárovi vôbec nepatria, no celkovo to nebolo zlé, aj dosť prekvapivých momentov tam bolo, je pravda, že na L.A. dosť málo ľudí okolo. ()

Umělec

Průměrný thriller, bohužel i s obvyklými americkými nelogičnostmi a nereálnostmi. Moc nechápu zdejší vysoké hodnocení, nic zvláštního to nebylo. Zaujala mě asi jen hudba, kamera se snahou o "neobvyklost" mě nebavila.... Průměr. 60% ()

voltamper

Tom Cruise mi vôbec nesedí, ale tentoraz bol výnimočne dobrý. A v podstate to bolo asi všetko, čo stojí za zmienku. Ináč je celý film postavený na totálne nelogickom a nepravdepodobnom základe. Silne pochybujem, že skúsený zabiják by spravil takú megablbosť a nechal by sa voziť celú noc jedným taxikárom s mŕtvolou v kufri. Asi už na začiatku z toho nechcel vyviaznuť živý. Pripadá mi to, ako by chcel film nasilu šokovať diváka niečim, čo tu ešte nebolo a tým si nasilu pritahnuť jeho pozornosť. Obsah filmu ma zaujal, film samotný už oveľa menej. ()

JARDAHONDA

V tomto drsném krimi thrillleru Tom Cruise hodně přitvrdil....V některých scénách působil,chladnokrevně a nelidsky.Není se,ale čemu divit,když si zahrál najatého assassina..Přesto vše mě film hodně zaujal svým zajímavým nápadem i zpracováním..**** ()

Chobotano

Pro mě mimořádný zážitek. Jeden z filmů, u něhož se po skončení třesu na to, až si ho pustím za čas znovu. Excelentní Tom Cruise (po Magnolii jeho další vrchol), jedinečný Michael Mann (po Heat jeho další skvělý kousek, kterým si u mě napravil reputaci po hloupém a nicneříkajícím Alim - mimochodem nevěřil bych, že tyto filmy natočil stejný člověk - je snad schizofrenik?), uvěřitelně působící a více než reálnou atmosféru navozující scény, dokonale pasující muzika... Nemám co bych vytknul, jen víc takových filmů. ()

Imyourmather

Výborná Cruiseova postava, hodně dobře zahrnaná, ale Foxx se taky činil. Nadchl mě i výběr muziky, která seděla do všech scén a jen podtrhovala slušnou atmosféru. Vynesl bych i scénu s kojoty. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)