The Tank

• USA The Tank

V roce 1978 v Oregonu zdědí Ben (Matt Whelan) a Jules (Luciane Buchanan) opuštěný pozemek na pobřeží po Benově zesnulé matce, která se o něm nikdy nezmínila. Nedotčený dům byl 40 let držen v tajnosti a patří k němu krásná soukromá zátoka a pláž. Jules pátrá po odpovědích, zatímco Ben nevědomky probudí zuřivě ochranitelskou bytost. (Zagger)

pornogrind

Plusem filmu je určitě výběr lokace a obojživelnej tvor. Jehož vzhled byl fakt povedenej. Jenže co z toho když jde o film kterej je jen o pár hercích takže tihle tvorové nemají koho zabíjet. Dvě oběti na film je hodně málo. Akce je o5 snímána roztřepanou kamerou a o5 se pomáhá chaotickým střihem. Ve scénách pod vodou pak není vidět skoro nic. Mohl z toho být alespoň průměrnej Monster Attack(potenciál díky killerům by tu byl) ale chtělo by to víc potravy(obětí).  Axolotl mexický je tvoreček, kterýho si v už delší dobu chci pořídit takže zmínka o něm potěšila. Ale ani tak nemůžu dát víc jak 2hvězdy. ()

castor

Luciane Buchanan už v příjemně brakové jednohubce nekryje záda Nočnímu agentovi, ale brání svou rodinu před slepými vodními monstry, ze kterých odkapává sliz a snaží se zardousit své oběti. Americký Oregon, rok 1978. Mladí rodiče počítají každý dolar, zatímco nečekaně zdědí přímořskou usedlost po jeho zesnulé matce. Několik dekád opuštěný dům je nutí k otázkám, proč o usedlosti tak dlouho vůbec nevěděli. První půlku se prakticky nic neděje. Jen samé vrzání starého domu a skřeky kdesi z lesů. A divákovi je hned jasné, že nebezpečí číhá z pod domem zapuštěné vodní jímky. Rodinka sympatická, lokace fajn, napětí uzívané. Režisér a scénárista Scott Walker se od snaživého thrilleru Území mrazu na deset let odmlčel, no, klidně mohl odpočívat i déle. ()

Morholt

Dlouhý rozjezd a málo mrtvých. A je to škoda, protože monstrum, když se konečně objevilo, bylo docela fajn a bylo vidět, že si s ním trikaři dali práci. Sympatická mi byla i tříčlená rodinka, která musela čelit útoku krvelačných potvor a konečně i prostředí podzemní nádrže dávalo celkem slušný prostor pro nějakou tu děsivou scénku. Jenže jak už to u podobných béček bývá, postavy se nevyhnou hloupému chování vzpírajícímu se vší logice a bestie, místo aby trhaly a žraly, se před kamerou nakrucují jako modelíny. Času, který jsem s filmem strávil, nelituji, ale jednou to bohatě stačilo. 40% ()

EvilPhoEniX

Průměrná, ale neurážející monster žánrovka z Nového Zélandu. Rodina zdědí opuštěný pobřežní pozemek, kde však nevědomky probudí pradávnou potvoru, která terorizovala obyvatelé už po staletí. Má to trochu pomalejší rozběh ( prvních 40 minut se neděje fakt nic zajímavého) s příchodem příšerky na scénu je to v pohodě. Rozhodně potěší praktické efekty, kde na monstru pracovali tvůrci, kteří vytvářeli skřety v Lord of the Rings, takže vzhledově je fajn, jen tu zkrátka chybí postavy, které by mohla případně sežrat ( když se už nějaká objeví (šerif), tak gore se stejně nedočkáme. Spíše se sází na napětí a atmosféru a to fungovalo spíše v 90tkách, dnes tohle nikoho neohromí. Oceňuji alespoň snahu. 5.5/10. ()

Arsenal83

Keby šlo o tank, z ktorého nemôžete vyliezť a riadil by ho modroknižkár - plochonožec Naď, to by bol horor. Alebo ak by šlo o nádrž, do ktorej spadnete a navždy uviaznete v prítomnosti Remišovej a Cigánikovej, to by bol ešte väčší horor. Ale toto nebolo ani jedno z toho. A ten monster bol desivý asi ako to strašidielko na obale čipsov. ()