The Tank

• USA The Tank

V roce 1978 v Oregonu zdědí Ben (Matt Whelan) a Jules (Luciane Buchanan) opuštěný pozemek na pobřeží po Benově zesnulé matce, která se o něm nikdy nezmínila. Nedotčený dům byl 40 let držen v tajnosti a patří k němu krásná soukromá zátoka a pláž. Jules pátrá po odpovědích, zatímco Ben nevědomky probudí zuřivě ochranitelskou bytost. (Zagger)

EvilPhoEniX

Průměrná, ale neurážející monster žánrovka z Nového Zélandu. Rodina zdědí opuštěný pobřežní pozemek, kde však nevědomky probudí pradávnou potvoru, která terorizovala obyvatelé už po staletí. Má to trochu pomalejší rozběh ( prvních 40 minut se neděje fakt nic zajímavého) s příchodem příšerky na scénu je to v pohodě. Rozhodně potěší praktické efekty, kde na monstru pracovali tvůrci, kteří vytvářeli skřety v Lord of the Rings, takže vzhledově je fajn, jen tu zkrátka chybí postavy, které by mohla případně sežrat ( když se už nějaká objeví (šerif), tak gore se stejně nedočkáme. Spíše se sází na napětí a atmosféru a to fungovalo spíše v 90tkách, dnes tohle nikoho neohromí. Oceňuji alespoň snahu. 5.5/10. ()

Gilmour93

Stačí pár incidentů s endemity na poděděné přímořské usedlosti a pár ze zverimexu začíná ztrácet svou lásku k fauně. Jak typické.. Těžkopádný rozjezd, postavy vyvolávající lhostejnost a obtíže najít jednu jedinou věc, která by byla originální, neotřelá a nepředvídatelná. Snad jen to, že po hrůzyplné události jako první směřovali do servisu, aby jim vyměnili prostřelené zadní sklo.. Bezvýznamné plus za stvůry, které vypadaly, jako kdyby se kapitán skřetů Grishnákh potkal na párty s paní Demogorgonovou a začala ho zajímat úplně jiná díra, než kterou chtěl udělat Hobitům do pupíčku.. ()

castor

Luciane Buchanan už v příjemně brakové jednohubce nekryje záda Nočnímu agentovi, ale brání svou rodinu před slepými vodními monstry, ze kterých odkapává sliz a snaží se zardousit své oběti. Americký Oregon, rok 1978. Mladí rodiče počítají každý dolar, zatímco nečekaně zdědí přímořskou usedlost po jeho zesnulé matce. Několik dekád opuštěný dům je nutí k otázkám, proč o usedlosti tak dlouho vůbec nevěděli. První půlku se prakticky nic neděje. Jen samé vrzání starého domu a skřeky kdesi z lesů. A divákovi je hned jasné, že nebezpečí číhá z pod domem zapuštěné vodní jímky. Rodinka sympatická, lokace fajn, napětí uzívané. Režisér a scénárista Scott Walker se od snaživého thrilleru Území mrazu na deset let odmlčel, no, klidně mohl odpočívat i déle. ()

*CARNIFEX*

Nedá sa svietiť. Toto sú všetko absolútne podpriemerné horory, ktoré sa točia len za účelom aby sa niečo točilo. Snaha sa tomu síce uprieť nedá, no na monster horor je toho proste málo .. ()

darkrobyk

Očekával jsem větší průšvih, takže za mě dobré. Nejlepší je les, samotný vizuál je fajnový, atmosféra solidní a na napínavé scény dojde několikrát. Všechno samozřejmě kazí jistý kalkul a nedotaženost. Vyjmenovat chyby by znamenalo hodně se rozepsat, každopádně jen pár možných spoilerů - bestie zúčtují s každým, koho natrefí, Benova rodina ale má štěstí, páč při střetu nedojde na střeva ven ani uhryznuté hlavy, byť by to jeden očekával. Chování postav - vidím nebezpečí, tudíž neuteču, ale běžím se na něj podívat či nezajistím si dveře do sklepa, chápu tak, že tvůrci potřebovali za každou cenu vytvořit napětí....ale kolik kilometrů měla zápalná šňůra, toť záhada. Líto mi bylo jen realitní makléřky, anžto byla sympatická. Jinak rodina mohla klidně zařvat. Nu a pak trend současnosti - chlap je neschopný, všechny proto zachrání Ripleyová! A nemělo být to zadní okno auta rozbité? I tak jsem si film jako celek užil, slintající monstra dobrá, snad jen mohlo dojít i na otevřené gore. Tedy do té nádrže bych nevlezl ani za milion! ()

pornogrind

Plusem filmu je určitě výběr lokace a obojživelnej tvor. Jehož vzhled byl fakt povedenej. Jenže co z toho když jde o film kterej je jen o pár hercích takže tihle tvorové nemají koho zabíjet. Dvě oběti na film je hodně málo. Akce je o5 snímána roztřepanou kamerou a o5 se pomáhá chaotickým střihem. Ve scénách pod vodou pak není vidět skoro nic. Mohl z toho být alespoň průměrnej Monster Attack(potenciál díky killerům by tu byl) ale chtělo by to víc potravy(obětí).  Axolotl mexický je tvoreček, kterýho si v už delší dobu chci pořídit takže zmínka o něm potěšila. Ale ani tak nemůžu dát víc jak 2hvězdy. ()

Omnibus

V studni máme mutanty, žerou psy i haranty. Taťka zkoumá vodní toky, máma si čte Válka s mloky.“ Karel Čapek by souhlasil. Když zdědit barák, tak jedině s vlastním pramenem vražedně pitné vody a SKLEPNÍM OKÉNKEM plným otázek: [][] ≈≈ Proč má domek místo normální studny podzemní nádrž o velikosti jeden a půl Morie? ≈≈ Proč v ní mlsně sliní mloci typu GlumXXL? ≈≈ A kde se vlastně v džungli vzal oceán? [][] Odpověď na všechny otázky je: New Zealand. Odpověď na darkrobykovu otázku „Kolik kilometrů měla zápalná šňůra?“ je... nevíme, od května ještě pořád hoří. Holt béčkový scénář. Ale pěkný úvod v rodinném Zverimexu, plném leguánů a další havěti, kde dceruška Reia, v duchu hesla „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“, hladila axolotla, čili mloka tygřího a pak si stěžovala, že je to svině klouzavá. „Ten mlok nebo režisér Walker?“ znejistěla máma a přemýšlela, co ji to vlastně hryzlo do zadku, když se po prsa ve vodě brodila nádrží. To mé ženě se hryzání líbilo, neb zubatá animální monstra miluje a proto i já  třikrát zčeřím vodu, svým šupinatým ocasem. ()

Arsenal83

Keby šlo o tank, z ktorého nemôžete vyliezť a riadil by ho modroknižkár - plochonožec Naď, to by bol horor. Alebo ak by šlo o nádrž, do ktorej spadnete a navždy uviaznete v prítomnosti Remišovej a Cigánikovej, to by bol ešte väčší horor. Ale toto nebolo ani jedno z toho. A ten monster bol desivý asi ako to strašidielko na obale čipsov. ()

Morholt

Dlouhý rozjezd a málo mrtvých. A je to škoda, protože monstrum, když se konečně objevilo, bylo docela fajn a bylo vidět, že si s ním trikaři dali práci. Sympatická mi byla i tříčlená rodinka, která musela čelit útoku krvelačných potvor a konečně i prostředí podzemní nádrže dávalo celkem slušný prostor pro nějakou tu děsivou scénku. Jenže jak už to u podobných béček bývá, postavy se nevyhnou hloupému chování vzpírajícímu se vší logice a bestie, místo aby trhaly a žraly, se před kamerou nakrucují jako modelíny. Času, který jsem s filmem strávil, nelituji, ale jednou to bohatě stačilo. 40% ()

Astaroth12

Keď sa povie monster horror, tak si pri tom predstavím vysoký bodycount a Gore capanicu. Ale sú aj monster horrory, ktoré idú cestou atmosféry, čo je čiastočne aj tento príklad. Potvora sa tu javí skoro po celú dobu ako tajomný bubák a vtedy trocha môže zafungovať fantázia diváka a keďže moja fungovala a predstavoval som si ho nejak z čias dinosaurov, ale koncový produkt bol oveľa efektnejšì. Naozaj keby tejto príšerke dali viac priestoru, tak by film mal rozhodne väčší úspech. Mohli to spraviť na etapy,  minulosť by bola o stroskotanej lodi, potom by sa išlo k zmiznutìu rodiny a prítomnosť by ukončil tento príbeh. Ale oni sa rozhodli staviť všetko na niekoľko zableskov do minulosti, pochmúrnu chatku v horách, jednu lakačku a plávanie s veľkými Úhormi. Tak sa nikto nemôže čudovať, že táto nezáživnosť nemá väčší úspech. Dobré stvárnenie monštrá, ktoré sa ukážu na cca tri minúty ešte dobrý horor nespravia. Slabé 3*. ()

bourec

Sympatická rodina, který už od první minuty přejete, aby přežila. A i když to nemá žádný větší ambice, ten film se dá odkoukat dokonce i v módu, že vás baví. Mírná spokojenost. 50%. ()

oveckaoa

Chlápkovi zemřou rodiče a pak zjistí, že vlastnili nějaké území  kde je i nádrž na vodu a tam něco žije.  Oni to tam chystají na prodej jelikož jsou zadlužení a mezitím to něco vylézá a zabíjí tam a to je ve zkratce celý film.  Jak se tu píše tak 40 minut se nic neděje jen prostě vržou dveře nebo slyšíme zvuky pak se to trochu rozjede , ale  o nic přelomového se nejedná. Potvory jsou to pěkné , ale k čemu to je , když nemají koho zabíjet a moc toho neukážou. 40 procent ()

Flopik

Ďalší podpriemerný kúsok, ktorý je úplne zbytočný a neponúkne nič nové. Nedá sa tomu uprieť snaha a pekný vizuál, na druhú stranu to je tak všetko. O 20 minút zbytočne dlhšie ako by bolo potrebné, bez niečoho strašidelného. Príšerky vyzerajú slabo, zabitia mimo kamery a krvi je tiež pramálo. Finále fajn, ale žeby som sa bavil to povedať nemôžem. Čisté 2*. ()

warrenur

Tento zaner velmi "frcal" v 80tich rokoch. Vzdy som ho mal rad a dostal chut na priserkovsky horor aj teraz. Zial, tento kusok po cca 35-tej minute, ked este standardne pracuju s atmosferou a funguje to, zial uz opakuje nelogicke a hlupe klise. Walkerov prvy film s Cage-om a Cusack-om, The Frozen Ground (2013) bol rozhodne o uroven vyssie. Kvitujem, ze tuna sa snazil o pracu na nevidenom a pocutom. Z uvodu to fungovalo. 30% Neodporucam. ()

BOURQUE

Žiadne prekvapenie alebo nečakaný moment – vedenie príbehu a jeho postupné rozbalenie je podľa starých, dobre známych schém. Ani herecké výkony nepridávajú žiadny plus. Záveru chýba trochu dôraznejší a viac prekvapivejší moment. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Daiker

Pocta monster filmům z 90' let. V těch by byl asi tento film větší hit. Příběh obyčejný a nic nového pod sluncem, co taky mají pořád vymýšlet. Prostředí a atmosféra je skvělá a to dnešním filmům chybí.... Zvuky z lesa byly nepříjemné. Monstrum není digitální a je hnusné a samozřejmě je až na konci... Solidní retro monster film, ale jen pro fanoušky tohoto žánru... ()

Pitryx

Tak dozajista zdržovaly děj retrospektivy. Ale ten se i bez nich utápěl ve strašné zdlouhavosti. Místy už jsem skutečně zíval, ale nepřetáčel jsem. Zaujala jen Luciane Buchanan, jinak však nikdo. I celkově to není nějak extra zajímavé. Takových přerostlých zvířat tu už bylo spousty. Za mně dvacítka s bídou. ()