Pokojný život malej moravskej dediny narušia zvláštne úkazy. Amatérsky astronóm Blažej (Filip Březina) je presvedčený, že návšteva z vesmíru je tu. Lenže nikto mu neverí. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má plné ruky práce s dotáciami a miestna policajtka Marková (Erika Stárková) rozbieha pátranie po ukradnutej cisterne. Prečo sa však sused Franta (Jakub Prachař) zrazu správa zvláštne? Akoby ho niekto vymenil! Celá dedina tvrdí, že Franta bol vždy tak trochu z inej planéty, ale toto správanie je príliš aj na jeho manželku Boženu (Tereza Ramba). Keď sa v dedine objaví Rebeka (Kateřina Marie Fialová) a s ňou neúprosný generál Sokol (Jiří Langmajer), miestni obyvatelia sa rozhodnú prísť záhade na koreň. Po svojom! (Cinemart SK)

RAFT

Tak, takovou kravinu sem už, dlouho neviděl. Sice  Langmajer má ve filmu minimum prostoru. Režisér  ho pořád obsazuje do svého každého filmu. Film je kravina a blbost co jsem za tento rok viděl. 30% ()

PichyjePan

Konečně nějaká česká komedie, u které se člověk zasměje a nechce při jejím sledování spáchat nežití. Prachař jako mimozemšťan výborný. Dal bych si vajíčko... A taky se musím někdy podívat do Brna, protože už ho nikdy neuvidím stejně :D ()

XXXXXXXX

Když už konečně někdo natočí vtipnou českou komedii, tak to tu všichni ti yntelechtuálové srazí do modrých čísel. Já se bavil, a Brno využili dokonale... ()

Alden_Larson

Je to bez pochyby blbost, ale líbila se mi. Děj je takový zpřeházený a místy divně sestříhaný, ale má hlavu a patu, což je víc než se dá říct o jiných čekých komediích. Postavy mají většinou jen jednu definující vlastnost, ale měly mezi sebou zajímavé dynamiky. Herecké výkony byly všelijaké, některé byly lepší než jiné, ale žádný bych nenazval špatným, Jakub Prachař mě svým výkonem dokonce velmi mile překvapil, rád bych ho v takto excentrických rolích viděl častěji. Prezentace byla oukej, nebyla nijak zvláštní, muísm ale pochválit počítačové efekty, ty se mi moc líbily. 6/10 ()

j.sorensen

Někdo viděl hodně nasypanýho Prachaře, tak ho napadlo ho držet pořád pod parou a při tom kolem něj nechat šaškovat pár komediantů, všechno to natočit a hle, je z toho film. Jak jednoduché to je... ()

david141474

Tak toto nemá v Česku obdoby. Tato komedie byla překvapivě vtipná a to se v Česku tak často nestává, samozřejmě je tady pár výjimek jako slunce, seno nebo loňský teambuilding, u druhého zmiňovaného jsem se však tak moc nenasmál jako tady! No možná jsem tomu trochu přidal díky faktu, že jsem byl na předpremiéře, ale to je blbost. Díky tomu jsem nic nepřidával, jen jsem si to o to víc užíval! Herci jsou naprosto skvělí ať už je to Kikinčuk, Prachař, Ramba, Langmajer, Fridrich nebo dokonce i Oldřich Navrátil. Já vím, že je Oldřich Navrátil kvalitní herec (na Emila Nádeníčka se jen tak zapomenout nedá), ale já jsem ho nikdy moc nemusel, nebyl mi holt sympatickej. Ale tento film všechno změnil! V tomto filmu se vykoupil jednoduchou, ale humornou rolí barmana. Takže ten film taky k něčemu byl. No a teď se vrhnu k tomu největšímu taháku celýho filmu, čímž je bezesporu humor, ten je na český poměry úplně jinde, než vidíme v klasických čtyřicetiprocentních slátaninách! Já myslel, že se v pár chvilách normálně udusím. Tady je vidět kdo se opravdu snažil a o trikové stránce ani nemluvě. Ta je taky na český poměry naprosto nádherná! Já jsem neskonale spokojen a mohu jen doporučit! 10/10 Já věděl, že to péro na svoboďáku nestojí jen tak, ale za nějakým účelem a myslím, že tento film to jasně ukázal! (Velký Špalíček - 1.2.2024) ()

Maraboy odpad!

Klasicky hrozný herecký výkon od Prachaře, Langmajer nesmí chybět v jakékoliv české sračce, no scénář bez komentáře, prostě Česká rádoby vtipná sračka. ()

fafejt001

Vim, že to bylo hloupé až blbé. Ovšem starosta a kolektiv měli často dobré hefty a kecy. Navíc TEREZA a  JAKUB   dvojka k pohledání. ERIKA jako ruka zákona skvělá a navíc Brno je špica . Ještě  závěrem , Jakub se často až moooc kroutil. Ale nějak se vlnit asi musel. Takže dobré *** . ()

Kropajda1

Nečekala jsem nic seriózního a nemohla bych tvrdit, že jsem se nezasmála. A o to asi šlo. Přihlouplá oddechovka, která dokáže trochu pobavit. Kdo viděl Muži v černém a mimozemského švába, kterému byla volná kůže farmáře Edgara (tak manželka popsala proměnu svého muže), pochopí, kde Prachař odkoukal ty pohyby. ()

rigby

Myslím, že nejvíce si natáčení museli užívat herci. Asi to muselo stát hodně přemáhání zachovávat chladnou tvář při pohledu na Jakuba Prachaře. Při jeho mimozemských pohybem jsem se musel fakt řehtat. Ale jinak to totální blbost, navíc hodně špatně natočená a sestříhaná. Ty nekonečné scény a dialogy o ničem, které měly skončit už po dvou větách. 2- ()

Logout

Chápu. Šli jste na komedii, co se jmenuje Franta mimozemšťan a na plakátu má největší hlavu Prachař. Kupodivu to nebyl žádný nový Most přes řeku Kwai nebo Občan Kane, ale lehká odreagovávačka, takže je nutné přehánět se v tom, kdo to tu víc sepsuje. Já nečekal nic, dostal jsem hezkou výpravu, na tuzemské poměry kvalitní triky a neskutečné kreace titulního mimozemšťana. Bavil jsem se od začátku do konce a kdyby tam nebyl Kouba, pardon Sokol, dal bych o půl hvězdy víc. ()

Grázl83

Je to blbost, navíc úplně praštěná. Na druhou stranu jsem se několikrát zasmál a film dokoukal bez sebezapření, takže 2* si to zaslouží. ()

Rian_witcher

Scénárista ukradne první nápad z Mužů v černém a ejhle, na světě je komedie ve stylu jak do Hoštic přiletěl ufon. Původní pracovní název jistě zněl Slence, seno a ufon". Prachař si ale zahrál jistě s chutí a hrál ji skvěle. ()

dejvy odpad!

Marně přemýšlím nad tím, jak někdo, kdo natočí takový film, jako Pohádky pro Emu může vytvořit tento paskvil. Očekával jsem trochu praštěnou zábavu, ale té se mi nedostalo. Jen nebetyčné trapnosti...Kriste Pane, kdo na to dal peníze?! A pane Langmajere, máte to zapotřebí? ()

Jandecka

Občas fakt výborné fóry, občas neskutečně přehrocené scénky, občas otravná Stárková. Mimochodem kostým policistky odpovídal spíš nějaké improvizační show, než filmu. No a od doby, co se tam zjeví "generál Sokol", jsme už na vrcholu trapnosti. Celý film zachraňuje mimozemšťan franta... Ten je geniální. 60 % ()

Slepejsek

Hlavní problém filmu spočívá v tom, že neví, čím by chtěl být. A tak je tu od všeho kousek a dohromady od ničeho nic. Jakoby Havlík jen načrtnul téma a všechno se vymýšlelo až na place. A tak se tu Troška (uřvané hospodské hádky) mísí s lacinou parodií (až na výjimky celá linie tajné agentky), sem tam intelektuálský vtípek (jako když si Ramba na pohřeb manžela vezme tričko NIRVÁNA) s dětskou vyprávěnkou (většina vystoupení toporného Filipa Březiny) či trapno (meziplanetární sex) se slzami vystřiženými ze Spielberga (návrat mimozemšťana domů). Chtělo to asi větší nadhled a nesnažit se být za každou cenu vtipný (i hořký úšklebek nad tragikomickou situací je někdy víc než pilou lechtaná bránice). ()

soukyd33

Aha, takže Češi chtěli být buď vtipný nebo se chtěli předvést. No, ani jedno nevyšlo. České filmy jen velice výjimečně prorazí, tenhle ne. Komedie? No možná. Ty dialogy stojí za to. Akční? Těžko. Chaos pro diváka? Rozhodně. To byl zase nápad. 🙄 Vtipné situace tu jsou, ale nic moc. Poznámka: Jakub Prachař hrál ty pohyby vážně dobře. Poznámka: Ani náhodou to není jako Muži v černém. Hvězdiček 2 ()

Inspa odpad!

Ztráta času, a to jsem to díky přeskakování srazil pod půl hodiny. Smutné koukat kam dospěla česká "komedie". ()